Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 historické romány Samuraj

Čtveřice samurajů se uvolí vydat spolu s početnou skupinou obchodníků a františkánským knězem na cestu, během které by měli vyjednat právo obchodovat s Latinskou Amerikou. Místo aby odměnou dostali zpět své pozemky, čeká je po návratu podezírání a trest.

Nevydařená obchodní vyjednávání


Jeden z japonských místních knížat usiluje o navázání obchodních styků přímo se španělským Mexikem, Novým Španělskem, nechá postavit loď evropského typu a na ní spolu s početnou skupinou obchodníků vyšle čtveřici vyslanců – samurajů. Tito drobní chudí šlechtici si od úspěchu své mise slibují znovuzískání odebraných pozemků, jejich průvodce a tlumočník, španělský františkánský misionář, však usiluje o jejich pokřtění. Japonští vyslanci nakonec křest přijmou, není to však z vnitřního přesvědčení. Jejich výprava stejně nepřinese úspěch, obchodní spojení se nepodaří navázat a v Japonsku mezitím naplno propukne pronásledování křesťanů. Plavba dále do Španělska ani audience u papeže zklamaným vyslancům nic nepřinese, čeká je dlouhá cesta domů a tam namísto odměny výslechy, podezírání a trest.

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Vyšehrad
patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Samuraj.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte zde.Do soutěže bylo odesláno 822 tipů.

Kdo vyhrál?

pes (822), LenkaVL (823), vetrak (823)

Správná odpověď

Kde se narodil Šúsaku Endó?
V Tokiu.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeSamuraj (Endó, Šúsaku)
V románu Samuraj rozvíjí Šúsaku Endó téma, kterému věnoval svůj první a nejslavnější román Mlčení. Děj knihy o něco předchází Endóově nejznámější knize a je inspirován skutečnou událostí. Jeden z japonských… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.