Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 dětské knihy Astrid Lindgrenová

Začtěte se do knihy plné kouzelných ilustrací a dobrodružných příběhů, které se skutečně staly. V biografii zpracované formou srozumitelnou pro děti se totiž dozvíte, odkud Astrid Lindgrenová čerpala své náměty a mnoho dalších zajímavostí.

Úžasná dobrodružství prožitá na vlastní kůži


Tohle je kniha o Astrid Lindgrenové – nejlepší spisovatelce na světě! Alespoň podle názoru mnoha generací dětí i jejich rodičů…

Knížka vypráví o životě Astrid Lindgrenové a trochu i o jejích knihách a filmech… Jako malá bydlela se svými milujícími rodiči a třemi sourozenci na statku a na tomhle bydlení byla podle ní vůbec nejlepší příroda. V okolí se rozkládaly louky, kde se pásla zvířata, rostly tu květiny a ovocné stromy a krásně zpívali ptáci. Nedaleko pak tekla řeka, ve které se děti s oblibou koupaly. Stál tu taky nejlepší šplhací strom na světě: byl veliký a měl tlustý kmen s dutinou. Do dutiny se dalo slézt a schovat se v ní. Na šplhacím stromě měly hnízdo sovy, proto mu říkali soví strom.

Spoustu toho, o čem Astrid Lindgrenová psala, také sama zažila. Nosila v sobě moc a moc příběhů a díky této překrásné knížce může poodhalit tajemství toho, odkud se vzala všechna ta úžasná dobrodružství dětí z Bullerbynu, Pipi Dlouhé punčochy, Karkulína ze střechy, loupežnické dcery Ronji a mnoha dalších hrdinů.

Ve spolupráci s nakladatelstvím PRESCO GROUP a.s.
vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás
mohou vyhrát knihu Astrid Lindgrenová.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte poutavou biografii Astrid LindgrenovéZ důvodu technických problémů vyhodnoceno bez ohledu na tipy.

Kdo vyhrál?

hajekjiri, kys.sarka, Bohdana

Správná odpověď

Co nastražil bratr Astrid Lindgrenové do sovího hnízda?
Slepičí vejce.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeAstrid Lindgrenová (Bjorvandová, Agnes-Margrethe)
Tohle je kniha o Astrid Lindgrenové – nejlepší spisovatelce na světě! Alespoň podle názoru mnoha generací dětí i jejich rodičů… Můžete ji číst mnoha způsoby. Například úplně normálně od začátku až… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.