Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány dle skutečnosti Dračí zuby

Rivalita mezi americkými paleontology Marshem a Copeem vstoupila do dějin a inspirovala také Michaela Crichtona k napsání knihy Dračí zuby. Začtěte se do fascinujícího příběhu o honbě za fosiliemi pravěkých zvířat!

Souboj mezi velkými americkými paleontology


Píše se rok 1876 a vysokoškolák William musí strávit léto na západě Ameriky, a proto se přidá k paleontologovi Othnielu Marshovi. Paranoidní Marsh pojme podezření, že je William špeh a pracuje pro jeho dávného rivala v oboru, Edwina Copea, a tak nechá mladého studenta napospas městečku plnému zločinců. William nakonec skutečně spojí síly s Copem a společně učiní historický objev. S cenným pokladem v rukou Williamovi hrozí smrtelné nebezpečí a „válka o kosti“ může začít.

Román slavného spisovatele a scenáristy Michaela Crichtona z roku 1974 byl nalezen posmrtně a anglicky vyšel až v roce 2017. Inspiruje se skutečnými událostmi, které vešly do dějin pod názvem „válka o kosti“ – jednalo se o rivalitou dvou paleontologů, kteří neváhali udělat cokoli, aby soupeře v honbě za těmi nejzajímavějšími objevy pošpinili. Paleontologie jako věda se díky tomuto sporu nesmírně rozvinula. Crichton v románu umně kombinuje napínavý příběh s atmosférou Divokého západu a důkladnými rešeršemi ohledně paleontologických reálií.

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Plus
patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Dračí zuby.


Plus_Albatros-Media

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte zde.Z důvodu technických problémů vyhodnoceno bez ohledu na tipy.

Kdo vyhrál?

horkys, goldiex, Mareva

Správná odpověď

Kterou z knih také napsal Michael Crichton?
Kmen Andromeda.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeDračí zuby (Crichton, Michael)
Píše se rok 1876 a vysokoškolák William musí strávit léto na západě Ameriky, a proto se přidá k paleontologovi Othnielu Marshovi. Paranoidní Marsh pojme podezření, že je William špeh a… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.