Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Ilustrované dějiny moderní Evropy

Nápaditě zpracovaná publikace plná ilustrací vás zavede zpět v čase do 19. a 20. století a přiblíží vám, jaké významné události se tehdy staly v Evropě. Pokud dějepis nepatří k oblíbeným předmětům vašich dětí, tato kniha jejich názor možná změní.

Výlet po Evropě 19. a 20. století


Vyprávět dějiny stručně, srozumitelně, ale přitom zasvěceně není zrovna jednoduché. Vyžaduje to velké umění slova i hlubokou znalost látky. A také odvahu. Odvahu k tomu, vybrat z dějin, co autor považuje za nejdůležitější, odvahu vystavit se výtkám, že tento typ prací dějiny příliš zjednodušuje. Každý takový zdařilý pokus je však velmi cenný, neboť dokáže zaujmout širokou čtenářskou obec. Proto je vzácná i tato kniha.

Její autor prokázal odvahu už tím, že se snaží čtenáři vyprávět o období, které většina z nás považuje za málo atraktivní – o dějinách Evropy v 19. a 20. století. Svého úkolu se však zhostil tak nápaditě, že nám odteď budou dějiny moderní Evropy připadat jako vzrušující román. Není zde nouze ani o zápletky, ani o kladné a záporné hrdiny. Forma rozhovoru dodává vyprávění švih a hlavně umožňuje autorovi vše jasně a přehledně podat a vysvětlit. A protože velkou pozornost věnuje autor našim dějinám, bude tato kniha pro českého čtenáře dvojnásob přitažlivá. Přinejmenším ho zaujme nápaditá grafická podoba textu. Neznamená to ovšem, že knihu ocení pouze mladší čtenáři nebo ti, pro které dějepis nepatřil k oblíbeným předmětům. Má co sdělit i těm, kteří již o dějinách moderní Evropy něco vědí.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Ilustrované dějiny moderní Evropy.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o ilustrovaného průvodce dějinami EvropyZ důvodu technických problémů vyhodnoceno bez ohledu na tipy.

Kdo vyhrál?

Sviták, dajous, mikalek

Správná odpověď

Kde se narodil Hsi-Huey Liang?
V Německu.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeIlustrované dějiny moderní Evropy (Liang, Hsi-Huey)
Dějiny se pro vás stanou vzrušující zábavou. Výjimečná kniha o naší nedávné historii, u níž se rozhodně nebudete nudit. Vyprávět dějiny stručně, srozumitelně, ale přitom zasvěceně není zrovna jednoduché. Vyžaduje to… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.