Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 autobiografie Z lásky k Praze

Kvůli lásce byl Gene Deitch ochoten se usadit v komunistickém Československu a pomáhal zde spoluutvářet dějiny našeho animovaného filmu. Jaké další osudové zvraty provázely život tohoto amerického režiséra a scénáristy, si přečtěte v novince letošního Velkého knižního čtvrtku.

Osudové setkání v Praze


Čtivě napsaná autobiografie Gena Deitche o neuvěřitelných osudových zvratech významného amerického filmaře, který spoluutvářel československé dějiny animovaného filmu.

Gene Deitch, držitel Oscara za animovaný film z roku 1961, byl v roce 1959 vyslán proti své vůli do Prahy navázat kontakt s československými animátory. Vymínil si, že v komunistické zemi nezůstane více než 10 dní, ale osudové setkání s producentkou studia Bratři v triku Zdenkou Najmanovou protáhlo jeho pobyt v Praze až do dnešních dnů.

Díky Deitchovým vazbám se v Československu vyráběly animované filmy, které se brzy proslavily po celém světě. Málokdo ví, že seriál Tom a Jerry nebo některé díly Pepka námořníka se vyráběly v Praze. Vtipný pohled Gena Deitche na realitu komunistického Československa se vyhýbá zavedeným klišé, aniž by přitom realitu jakkoliv přikrášlovaly. Zajímavé je bezpochyby i líčení historek s významnými osobnostmi pražské Kampy a světa animovaného filmu Jiřím Trnkou, Jiřím Brdečkou nebo Janem Werichem.

Významnou součástí knihy jsou i poprvé uveřejněné Trnkovy návrhy postav k animovanému filmu Hobit, který měl Deitch točit v Praze v době, kdy Tolkienovo dílo bylo ještě zcela neznámé.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Garamond vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Z lásky k Praze.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o autobiografii oscarového režiséraDo soutěže bylo odesláno 838 tipů.

Pro současné hlasování z několika účtů na jedné IP adrese jsme byli nuceni vyřadit některé soutěžící. Prosím, dodržujte Pravidla soutěží!

Kdo vyhrál?

volta (838), Hojaro (838), fiserovam (839)

Správná odpověď

Ve kterém roce obdržel Gene Deitch cenu Annie Winsor McCay Award?
V roce 2004.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeZ lásky k Praze (Deitch, Gene)
Čtivě napsaná autobiografie Gena Deitche o neuvěřitelných osudových zvratech významného amerického filmaře, který spoluutvářel československé dějiny animovaného filmu. Gene Deitch, držitel Oskara za animovaný film z roku 1961, byl v… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.