Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 autobiografie Z lásky k Praze

Kvůli lásce byl Gene Deitch ochoten se usadit v komunistickém Československu a pomáhal zde spoluutvářet dějiny našeho animovaného filmu. Jaké další osudové zvraty provázely život tohoto amerického režiséra a scénáristy, si přečtěte v novince letošního Velkého knižního čtvrtku.

Osudové setkání v Praze


Čtivě napsaná autobiografie Gena Deitche o neuvěřitelných osudových zvratech významného amerického filmaře, který spoluutvářel československé dějiny animovaného filmu.

Gene Deitch, držitel Oscara za animovaný film z roku 1961, byl v roce 1959 vyslán proti své vůli do Prahy navázat kontakt s československými animátory. Vymínil si, že v komunistické zemi nezůstane více než 10 dní, ale osudové setkání s producentkou studia Bratři v triku Zdenkou Najmanovou protáhlo jeho pobyt v Praze až do dnešních dnů.

Díky Deitchovým vazbám se v Československu vyráběly animované filmy, které se brzy proslavily po celém světě. Málokdo ví, že seriál Tom a Jerry nebo některé díly Pepka námořníka se vyráběly v Praze. Vtipný pohled Gena Deitche na realitu komunistického Československa se vyhýbá zavedeným klišé, aniž by přitom realitu jakkoliv přikrášlovaly. Zajímavé je bezpochyby i líčení historek s významnými osobnostmi pražské Kampy a světa animovaného filmu Jiřím Trnkou, Jiřím Brdečkou nebo Janem Werichem.

Významnou součástí knihy jsou i poprvé uveřejněné Trnkovy návrhy postav k animovanému filmu Hobit, který měl Deitch točit v Praze v době, kdy Tolkienovo dílo bylo ještě zcela neznámé.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Garamond vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Z lásky k Praze.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o autobiografii oscarového režiséraSoutěžní otázka

Ve kterém roce obdržel Gene Deitch cenu Annie Winsor McCay Award?

V roce 1961.
V roce 1990.
V roce 2004.


Tato soutěž je určena pouze pro registrované členy Klubu knihomolů.
Přihlašte se. / Zaregistrujte se.


Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeZ lásky k Praze (Deitch, Gene)
Čtivě napsaná autobiografie Gena Deitche o neuvěřitelných osudových zvratech významného amerického filmaře, který spoluutvářel československé dějiny animovaného filmu. Gene Deitch, držitel Oskara za animovaný film z roku 1961, byl v… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.