Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 audioknihy Opuštěná společnost

Nenaleťte populistům a nevěřte konspiračním teoriím, rizikům současné doby můžeme čelit pouze s chladnou hlavou. Přesvědčte se, že poučení pro hrozící politické i společenské zvraty můžeme najít i v historii a ve slovech významných osobností.

Dějinné paralely k dnešním událostem


Šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery, svým kritickým pohledem popisuje Českou republiku od vzniku republiky až po současnost a přitom zasazuje dnešní politické a společenské události do historického a evropského kontextu. Popisuje život v době, kdy má jeden lživý příspěvek na sociálních sítích větší dosah, než systematická práce investigativních novinářů. Demokracie a nezávislost médií jsou necelých třicet let po listopadu 1989 zpochybňovány, a v popředí republiky stojí populisté místo morálních a politických vzorů.

Myšlenkový rámec dávají autorovi úvahy K. H. Borovského, H. G. Schauera, T. G. Masaryka, Ferdinanda Peroutky, Václava Černého, Jana Patočky, Erazima Koháka či Václava Havla. S odkazem na velké kritické duchy demokratické tradice Tabery jasně ukazuje, že rizikům přítomnosti se nejlépe čelí nikoliv panikou, ale chladnou hlavou a rozhodností.

Více o této audioknize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci se společností Audiotéka.cz vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát audioknihu Opuštěná společnost.


audiotekaCZ_logo

Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na webu Audiotéka.cz nebo zde.Do soutěže bylo odesláno 649 tipů.

Kdo vyhrál?

Filomena (650), Angradir (654), Ivena (654)

Správná odpověď

Ve kterém roce získal Erik Tabery Novinářskou cenu?
V roce 2011.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeOpuštěná společnost – Česká cesta od Masaryka po Babiše (Tabery, Erik)
Audiokniha
Šéfredaktror týdeníku Respekt Erik Tabery, svým kritickým pohledem popisuje Českou republiku od vzniku republiky až po současnost a přitom zasazuje dnešní politické a společenské události do historického a evropského kontextu.… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.