Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány V srdci moře

Pět a půl tisíce kilometrů dělilo dvacet námořníků od pobřeží Jižní Ameriky, když do jejich lodi vrazil obrovský vorvaň, následkem čehož se plavidlo potopilo. Přečtěte si o jejich neobyčejné vůli přežít a o útrapách, které jejich cestu provázely.

Pět a půl tisíce kilometrů ve člunu


Moby Dick není pouhým výplodem spisovatelské fantazie. Hermana Melvilla inspirovala k napsání románu Bílá velryba skutečná událost: v roce 1821 do velrybářské lodi Essex narazil uprostřed Pacifiku obrovský vorvaň a potopil ji. Následoval příběh, který si lze jen těžko představit. Dvacet námořníků se z obav před lidojedy, na které by mohli narazit na tichomořských ostrovech, vydalo ve třech křehkých velrybářských člunech na pět a půl tisíce kilometrů dlouhou plavbu k jihoamerickému pobřeží. Po třech měsících útrap jich zůstalo naživu jen osm a nakonec museli jíst těla svých mrtvých druhů, aby přežili.

Autor s dokumentární přesností a románovou poutavostí vypráví neuvěřitelný příběh o hranicích lidských možností, odvaze a víře, naději a osudových rozhodnutích, historicky zasazený do období rozmachu velrybářství a největší slávy velrybářského ostrova Nantucket.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Triton vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu V srdci moře.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o odvážnou plavbu na hranici možnostíDo soutěže bylo odesláno 1451 tipů.

Kdo vyhrál?

Ivuška61 (1451), salmek (1452), Seboosis (1452)

Správná odpověď

Jaké národnosti je Nathaniel Philbrick?
Američan
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeV srdci moře (Philbrick, Nathaniel)
Moby Dick není pouhým výplodem spisovatelské fantazie. Hermana Melvilla inspirovala k napsání románu Bílá velryba skutečná událost: v roce 1821 do velrybářské lodi Essex narazil uprostřed Pacifiku obrovský vorvaň a… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.