Zasoutěžte si o odvážnou plavbu na hranici možností

v-srdci-more-perex
Věděli jste, že inspirací pro román Bílá velryba byla skutečná událost z roku 1821? Právě tehdy se potopila velrybářská loď Essex po srážce s obrovským vorvaněm a její posádku čekal strastiplný boj o záchranu životů…

Pět a půl tisíce kilometrů ve člunu

Moby Dick není pouhým výplodem spisovatelské fantazie. Hermana Melvilla inspirovala k napsání románu Bílá velryba skutečná událost: v roce 1821 do velrybářské lodi Essex narazil uprostřed Pacifiku obrovský vorvaň a potopil ji. Následoval příběh, který si lze jen těžko představit. Dvacet námořníků se z obav před lidojedy, na které by mohli narazit na tichomořských ostrovech, vydalo ve třech křehkých velrybářských člunech na pět a půl tisíce kilometrů dlouhou plavbu k jihoamerickému pobřeží. Po třech měsících útrap jich zůstalo naživu jen osm a nakonec museli jíst těla svých mrtvých druhů, aby přežili.

Autor s dokumentární přesností a románovou poutavostí vypráví neuvěřitelný příběh o hranicích lidských možností, odvaze a víře, naději a osudových rozhodnutích, historicky zasazený do období rozmachu velrybářství a největší slávy velrybářského ostrova Nantucket.

 

V srdci moře

Autor: Nathaniel Philbrick

Vydalo: nakladatelství Triton
Překlad: Eva Klimentová
Počet stran: 304
Vazba: vázaná
Vydáno: 12/2015
ISBN: 978-80-7387-901-3

Přečtěte si více o knize V srdci moře, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Triton. A nezapomeňte si také prohlédnout ukázku.

Možná jste viděli film natočený podle knihy:

Nakladatelství Triton působí na českém knižním trhu již od roku 1991 a počtem vydaných titulů se každoročně řadí mezi 6–10 největších knižních nakladatelství v republice. Specializuje se především na knihy odborné lékařské, psychologické, filosofické, historické a pedagogické, jakož i na učebnice pro VŠ studenty, beletrii, sci-fi a literaturu faktu.

 

Ukázka z knihy

„Učinili jsme jen velmi žalostný pokrok,“ vzpomíná Chase. „Hlad a žízeň i dlouhá nečinnost nás tak oslabily, že za tři hodiny to všichni muži vzdali a dále jsme od tohoto plánu upustili.“ Když leželi ve člunech a oddechovali, ve vysušených hrdlech a plicích jim chřestil vzduch. Přestože jejich těla spaloval žár, tenká, papírovitá pokožka se vůbec nepotila. Jejich hlasité dýchání se postupně ztišilo a znovu je ohlušilo zlověstné ticho bezvětrného a pustého oceánu.
Na druhý den ráno zjistili změnu – šumění vody a závan vzduchu přes obličej, když poprvé za pět dní po moři přeběhl lehký větřík. Přestože vál přesně z té nevhodné strany (jihovýchod), muži jej vítali „s téměř bouřlivými pocity vděčnosti a radosti“. (str. 127)

 

Vyhrajte knihu V srdci moře

Když se po srážce s obrovským vorvaněm potopila loď Essex, dvaceti námořníkům nezbylo, než se pokusit zachránit si vlastní životy tím, že ve třech křehkých člunech překonají vzdálenost pět a půl tisíce kilometrů, která je dělila od jihoamerického pobřeží. Přežilo jich osm, a to i díky tomu, že během plavby pojídali těla svých mrtvých druhů. Přečtěte si příběh o jejich neobyčejné odvaze a vůli přežít, ve kterém americký spisovatel Nathaniel Philbrick spojil dokumentární přesnost s románovou poutavostí.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Triton vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu V srdci moře vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu V srdci moře
probíhá od 19. února do 4. března 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 romány V srdci moře

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeV srdci moře

Philbrick, Nathaniel

Triton, 2015

Napsat komentář