Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 dětské knihy dle vlastního výběru

Zvířecí i dětští hrdinové už na vás čekají v knihách, ve kterých si můžete přečíst humorné vyprávění o jejich dobrodružstvích. A pokud jsou vaše ratolesti celé dychtivé spíše po encyklopediích a naučných knihách, tak i pro vás máme jeden tip.

Herkules na zámku


Napínavý příběh se strašidelnými prvky je volným pokračování knížky Herkules a strašidla. Hlavními hrdiny jsou opět kocour Herkules a kočka Komtesa, kteří se tentokrát se svými majiteli Martou a Janem přestěhují na zámek, kde Marta restauruje staré obrazy. V zámku se však brzy začnou dít prapodivné věci. Vzácné knihy ohrožuje armáda drzých myší, ve studni se začne kazit voda, stará stolička mluví a dožaduje se odpovědí na své hádanky, dračí hodiny začnou samy od sebe jít a postavy na obrazech ožívají. Zdá se, že zámku hrozí nebezpečí, které mohou odvrátit pouze Herkules a Komtesa – a také potkanka jménem Jasmína.

Vránova neobyčejná dobrodružství


Hlavní hrdinové, holčička Ebba a její nový kamarád, pták Vrána, se vydávají stopem do Norska hledat Vránovy ztracené rodiče. Na své cestě zažívají nejrůznější dobrodružství a nečekaná setkání, která je vždycky posunou o kousek dál. Rodiče nakonec samozřejmě najdou, i když to celou dobu nevypadá příliš nadějně: Ebba se Vránovi ztratí v lese a najdou ji právě dlouho hledaní Vránovi rodiče. Příběh má rychlý spád a je plný humoru a vtipu.

Po stopách baroka v Čechách


Knížka uvádí mladé čtenáře do světa barokních Čech a představuje jim nejen jejich bohatou kulturu, ale i způsob, jak se tehdy žilo. Děti se v ní seznámí s principy barokního umění, architektury, sochařství, malířství a literatury, se základními historickými událostmi, ale také s tím, jak vypadala města a vesnice, jak probíhaly dobové slavnosti, co se jedlo a jak se lidé oblékali. Krásně ilustrovaná kniha bude děti provázet i na výletech, k nimž dává řadu tipů.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Portál vám přinášíme soutěž,
ve které si tři z vás mohou postupně vybrat jednu z knih
Herkules na zámku, Vránova neobyčejná dobrodružství
a Po stopách baroka v Čechách.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte některou z knih pro malé čtenářeDo soutěže bylo odesláno 1134tipů.

Kdo vyhrál?

milan53 (1136, Po stopách baroka v Čechách), verčus (1136, Vránova neobyčejná dobrodružství), Sona (1139, Herkules na zámku)

Správná odpověď

Kterou z knih nenapsala žena?
Po stopách baroka v Čechách.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeHerkules na zámku (Dvořáková, Alžběta)
Napínavý příběh se strašidelnými prvky je volným pokračování knížky Herkules a strašidla. Hlavními hrdiny jsou opět kocour Herkules a kočka Komtesa, kteří se tentokrát se svými majiteli Martou a Janem… více

zobrazit info o knizeVránova neobyčejná dobrodružství (Nilsson, Frida)
Prvotina známé a oblíbené autorky. Hlavní hrdinové, holčička Ebba a její nový kamarád, pták Vrána, se vydávají stopem do Norska hledat Vránovy ztracené rodiče. Na své cestě zažívají nejrůznější dobrodružství… více

zobrazit info o knizePo stopách baroka v Čechách (Bedřich, Martin)
1648–1740
Knížka uvádí mladé čtenáře do světa barokních Čech a představuje jim nejen jejich bohatou kulturu, ale i způsob, jak se tehdy žilo. Děti se v ní seznámí s principy barokního… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.