Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Samuel Porten

Společný život s Marion se zá být pro Samuela Portena životním vítězstvím, to ovšem ještě netuší, jak zrádný se tento krok ukáže později. Naštěstí jeho osud není lhostejný rodinnému příteli a Samuel sám má dostatek vůle, aby bojoval do poslední chvíle.

Nezlomný bojovník s osudem


Samuel Porten, muzikálně nadané a citlivé dítě, má před sebou slibnou kariéru houslisty, ale jeho dětská duše prochází peklem neharmonické viktoriánské rodiny obchodníka a jeho ambiciózní, zneuznané ženy – životem zhrzené matky prahnoucí po uznání. Samuel se před matčiným despotismem uzavírá a začíná si utvářet svůj vlastní svět – plný otázek, hledání a zejména fantazie.

Po nenadálé otcově smrti se v jeho životě příliš nezmění, ale pak do jejich domu přijde Marion, dívka, která se příležitostně stará o chod domácnosti. Vzájemná náklonost Marion a Samuela přeroste v hlubší vztah. Samuel nalézá odvahu k úniku z dusivého sevření své matky a věří, že Marion mu pomůže se osamostatnit. Jejich společný samostatný život se zdá být životním vítězstvím. Samuel ale netuší, jak zrádný se tento krok, na který není připraven, ukáže.

Samuelovy city k Marion jsou konfrontovány s jeho veřejným úspěchem virtuosa a Samuel nedokáže střízlivě zhodnotit svůj nově získaný status celebrity. Status, o němž až příliš pozdě pochopí, jak je iluzorní. Vztah s Marion se hroutí a po jejím nečekaném zmizení se Samuelovi jeho život na dlouhá léta vymkne z rukou. Díky pomoci rodinného přítele pana Harta a také pomoci matky, které není osud syna lhostejný a zpovzdálí vše sleduje, se Samuel těžce a pozvolna ze svých démonů vzpamatovává a postupně nachází vůli k proměně. Je to dlouhý proces, během něhož se mu podaří poznat svoji dceru, najít cestu k novému životu, k novým hodnotám, k poznání sebe samého.

Prchavé štěstí je ale narušováno stále se vracející a hluboko v duši usazenou zátěží. Stíny minulosti i pocit viny mu jsou silným soupeřem. Samuel ale svůj boj nevzdává a bojuje až do posledních chvil.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cattacan vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Samuel Porten.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o román o prchavosti štěstíDo soutěže bylo odesláno 1564 tipů.

Kdo vyhrál?

pavko (1564), humhejova (1564), Ivena (1564)

Správná odpověď

S čím obchodoval otec Samuela Portena?
S nemovitostmi.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeSamuel Porten (Čermák, Mojmír)
Vzpomínky na život, jaký byl a jaký mohl být
Samuel Porten, muzikálně nadané a citlivé dítě, má před sebou slibnou kariéru houslisty, ale jeho dětská duše prochází peklem neharmonické viktoriánské rodiny obchodníka s nemovitostmi a jeho ambiciózní, zneuznané ženy… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.