Zahrajte si o román o prchavosti štěstí

Samuel Porten
Samuel Porten vyrostl v neharmonické viktoriánské rodině a příchod Marion se zdá být nadějí na šťastný zbytek života. Netuší však, že právě díky ní se mu za čas vše vymkne z rukou. On se ale nevzdává a o své štěstí bojuje do poslední chvíle.

Nezlomný bojovník s osudem

Samuel Porten, muzikálně nadané a citlivé dítě, má před sebou slibnou kariéru houslisty, ale jeho dětská duše prochází peklem neharmonické viktoriánské rodiny obchodníka s nemovitostmi a jeho ambiciózní, zneuznané ženy – životem zhrzené matky prahnoucí po uznání. Samuel se před matčiným despotismem uzavírá a začíná si utvářet svůj vlastní svět – plný otázek, hledání a zejména fantazie.

Po nenadálé otcově smrti se v jeho životě příliš nezmění, ale pak do jejich domu přijde Marion, dívka, která se příležitostně stará o chod domácnosti. Vzájemná náklonost Marion a Samuela přeroste v hlubší vztah. Samuel nalézá odvahu k úniku z dusivého sevření své matky a věří, že Marion mu pomůže se osamostatnit. Jejich společný samostatný život se zdá být životním vítězstvím. Samuel ale netuší, jak zrádný se tento krok, na který není připraven, ukáže.

Samuelovy city k Marion jsou konfrontovány s jeho veřejným úspěchem virtuosa a Samuel nedokáže střízlivě zhodnotit svůj nově získaný status celebrity. Status, o němž až příliš pozdě pochopí, jak je iluzorní. Vztah s Marion se hroutí a po jejím nečekaném zmizení se Samuelovi jeho život na dlouhá léta vymkne z rukou. Díky pomoci rodinného přítele pana Harta a také pomoci matky, které není osud syna lhostejný a zpovzdálí vše sleduje, se Samuel těžce a pozvolna ze svých démonů vzpamatovává a postupně nachází vůli k proměně. Je to dlouhý proces, během něhož se mu podaří poznat svoji dceru, najít cestu k novému životu, k novým hodnotám, k poznání sebe samého.

Prchavé štěstí je ale narušováno stále se vracející a hluboko v duši usazenou zátěží. Stíny minulosti i pocit viny mu jsou silným soupeřem. Samuel ale svůj boj nevzdává a bojuje až do posledních chvil.

 

Samuel Porten

Vzpomínky na život, jaký byl a jaký mohl být

Autor: Mojmír Čermák

Vydalo: nakladatelství Cattacan
Počet stran: 132
Vazba: vázaná
Vydáno: 10/2017
ISBN: 978-80-9037-826-1

Přečtěte si více o knize Samuel Porten, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Cattacan. A nezapomeňte také na ukázku.

Nakladatelství Cattacan vzniklo v roce 2016 a navázalo na nakladatelství Ecce liber. Jedná se o malé nakladatelství vzniklé z chuti vydávat sice málo, ale zato jen hezké knížky. Je otevřeno všem žánrům a oblastem literatury, ať už jde o beletrii nebo literaturu faktu.

 

Vyhrajte knihu Samuel Porten

Marion měla v rodině Samuela Portena původně pomáhat s chodem domácnosti po smrti otce, ale pro mladého nadějného houslistu je ztělesněním jeho životního štěstí. Zdá se, že má konečně možnost vymanit se z dusivého vlivu své matky a prožít velkou lásku. Jenže pro veřejnost je jejich vzájemná náklonnost spíše na překážku, a možná právě proto nakonec Marion nečekaně zmizí. Ačkoliv se Samuelovi život vymkne na čas z rukou, dokáže se vzpamatovat a najít vůli ke změně. Štěstěna je však vrtkavá a on se o tom přesvědčí ještě několikrát, přesto se nevzdává a bojuje až do posledních chvil…

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cattacan vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Samuel Porten vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Samuel Porten
probíhá od 3. do 16. listopadu 2017.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 romány Samuel Porten

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeSamuel Porten
Vzpomínky na život, jaký byl a jaký mohl být

Čermák, Mojmír

Cattacan, 2017

Zahrajte si o román o prchavosti štěstí - DISKUZE

Počet reakcí: 4
 1. jednamalaholka napsal:

  Dobrý večer,dnes mi byla vhozena do schránky vyhraná kniha,bez jakéhokoliv oznámení či potřeby cokoliv pošťačce podepsat,tak snad to i takhle je v pořádku.

 2. hannah1112 hannah1112 napsal:

  Dobrý den, dnes dorazila výhra Třpytný dvůr 2: Půlnoční klenot. Děkuji.

 3. Ivena napsal:

  děkuji za výhru Samuel Porten,došla v pořádku,hned začnu se čtením

 4. humhejova napsal:

  DOBRÝ DEN
  DĚKUJI VÁM ZA VÝHRU DNES 27.11.17 DOŠLA V POŘÁDKU.
  HUMHEJOVÁ

Napsat komentář