Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 naučné knihy Doba jedová 7: Elektrosmog

Je dokázáno, že v oblastech se silným elektromagnetickým polem hnízdí méně ptáků a mnoho živočišných druhů pod jeho vlivem ztrácí přirozenou schopnost orientace. Jaký vliv má mikrovlnné záření na člověka?

Zdravotní dopady civilizačních vymožeností


Silné mikrovlnné záření vyhání vrabce z center měst. Borovice rostoucí u radarových stanic a antén mají méně jehlic a odumírají v mladším věku. Okřehek na hladinách rybníků poblíž zdrojů vysokého napětí živoří a krávy na stejně položených pastvinách vykazují poškození DNA buněk. V oblastech se silným elektromagnetickým polem hnízdí méně ptáků a včely, netopýři, lososi a další živočichové nedokážou pod jeho vlivem využívat přirozený navigační smysl. A co člověk?

Studie dlouhodobě prokazují vyšší výskyt Alzheimerovy choroby, neplodnosti, depresí, ADHD, onemocnění srdce, nádorů mozku, prsu, slinných žláz a dalších typů rakoviny v regionech se silným elektromagnetickým znečištěním. Ještě většímu riziku jsou vystaveni pracovníci elektroenergetických závodů, svářeči, lékaři, zubaři, letoví dispečeři a posádky letadel, zaměstnanci telekomunikací, stavební dělníci, ale také třeba holiči a kadeřnice, šičky, švadleny a krejčí, neboť i holicí strojky, vysoušeče vlasů a šicí stroje generují záření způsobující buněčný stres a poškozující genetickou informaci buněk. A pokud ani vy nedokážete většinu dne odložit mobilní telefon, spíte v místnosti s televizorem v pohotovostním režimu stand-by, „vaříte“ v mikrovlnce a žijete v domě nedaleko stožárů nebo transformátorů vysokého napětí, zbystřete. Nádory na té straně hlavy, kde držíte telefon, nejsou výmyslem sekty podivínů usilujících o návrat do středověku, ale skutečností doloženou vědeckými výzkumy.

Lze zabránit zdravotním dopadům elektrosmogu při zachování civilizačních vymožeností?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Triton vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Doba jedová 7: Elektrosmog.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte knihu o dopadech elektrosmoguDo soutěže bylo odesláno 848 tipů.

Kdo vyhrál?

Marse1404 (848), hajovna (849)

Správná odpověď

Jaká vzdálenost od zdroje elektromagnetického pole často stačí k omezení rizika expozice?
1–2 metry.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeDoba jedová 7 (Blank, Martin)
Elektrosmog
Silné mikrovlnné záření vyhání vrabce z center měst. Borovice rostoucí u radarových stanic a antén mají méně jehlic a odumírají v mladším věku. Okřehek na hladinách rybníků poblíž zdrojů vysokého… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.