Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 biografie Martin Bormann: Hitlerův vykonavatel

Říšský ministr a Hitlerův osobní tajemník Martin Bormann byl během svého života velmi obávanou osobností. Nejen že se neštítil splnit i ty nejhorší rozkazy, ale nenáviděli ho i stoupenci nacistického režimu. Proč? To si můžete přečíst v nové biografii.

Nepostradatelný vykonavatel zla


Martin Bormann (1900–1945) byl jedním z nejvíce nenáviděných nacistických úředníků. Jako vedoucí stranické kanceláře NSDAP s hodností říšského ministra a Hitlerova osobního tajemníka byl obávaným nepřítelem ostatních ministrů, úředníků, soudců a generálů. Bormann se identifikoval s Hitlerovými idejemi rasové politiky, konečného řešení a koncentračních táborů a sám sebe učinil nepostradatelným v roli vykonavatele špinavé práce. Rozhodl tak o osudu milionů lidí.

Po Hitlerově sebevraždě se Bormannova stopa ztrácí. V říjnu 1946 byl odsouzen Mezinárodním vojenským tribunálem v Norimberku v nepřítomnosti k trestu smrti. V roce 1972 byla nalezena kostra a po tomto nálezu byl Bormann oficiálně prohlášen za mrtvého. Mnoho dokumentů, které osvětlují Bormannův život, bylo zpřístupněno teprve v nedávné době a Volker Koop na jejich podkladu rekonstruuje osobnost provozně druhého nejmocnějšího muže třetí říše.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Grada vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát
knihu Martin Bormann: Hitlerův vykonavatel.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o rekonstrukci osobnosti Hitlerova tajemníkaDo soutěže bylo odesláno 975 tipů.

Kdo vyhrál?

Hojaro (976), mikina (977), vetrak (978)

Správná odpověď

Kde byla nalezena kostra, která údajně patřila Martinu Bormannovi?
V Berlíně.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeMartin Bormann (Koop, Volker)
Hitlerův vykonavatel
Martin Bormann (1900–1945) byl jedním z nejvíce nenáviděných nacistických úředníků. Jako vedoucí stranické kanceláře NSDAP s hodností říšského ministra a Hitlerova osobního tajemníka byl obávaným nepřítelem ostatních ministrů, úředníků, soudců… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.