Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 thrillery Sucho

Proč by Luke Hadler zabil svoji ženu a dítě a následně spáchal sebevraždu? Může za to něco z minulosti, nebo dlouhotrvající horko a sucho, které se podepisuje na psychice všech obyvatel? Přečtěte si, co při svém vyšetřování odhalí Aaron Falk.

Kdo zmáčkl spoušť?


Odlehlý australský venkov odkrývá svá dávná tajemství.

Australské městečko Kiewarra sužuje dlouhodobé sucho, které si vybírá daň nejen na přírodě a dobytku, ale i na psychice místních obyvatel. Na jedné z farem najdou mrtvou ženu a jejího syna. O kus dál stojí auto otce rodiny Luka Hadlera, ten pravděpodobně manželku i dítě zastřelil a pak spáchal sebevraždu.

Na pohřeb přijíždí Lukův dávný kamarád, federální policista Aaron Falk, který v městečku prožil dětství. Vrací se nerad, počítá hodiny, kdy bude moct zase odjet. Od začátku je zřejmé, že tady není vítán.

Na naléhání Hadlerových Falk spolu s místním policistou Racem znovu neformálně otevřou vyšetřování zdánlivě jasného případu. Postupně vycházejí najevo různé maličkosti, které nahlodávají zprvu nezpochybnitelnou verzi o dvojnásobné vraždě a následné sebevraždě. Jak Falk proniká do okolností úmrtí, otevírají se staré rány a vznikají nové. Aaron a Luke totiž měli tajemství. Tajemství, o němž si Falk myslel, že je dávno pohřbené, ale po Lukově smrti opět vyplouvá na povrch…

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Sucho.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o tragédii z vyprahlého australského venkovaDo soutěže bylo odesláno 1625 tipů.

Kdo vyhrál?

altyre (1627), kriszpin (1627)

Správná odpověď

Pro které noviny píše v současnosti Jane Harperová?
Herald Sun
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeSucho (Harperová, Jane)
Odlehlý australský venkov odkrývá svá dávná tajemství. Australské městečko Kiewarra sužuje dlouhodobé sucho, které si vybírá daň nejen na přírodě a dobytku, ale i na psychice místních obyvatel. Na jedné z… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.