Zasoutěžte si o tragédii z vyprahlého australského venkova

Sucho
Dlouhodobé sucho, které postihlo australské venkovské městečko Kiewarra, má neblahý vliv na přírodu, farmy i zvířata. Je ale možné, aby se tak hrozivě podepsalo i na psychice obyvatel, že by sáhli po zbrani a zabíjeli? Na celém případu něco nehraje.

Kdo zmáčkl spoušť?

Odlehlý australský venkov odkrývá svá dávná tajemství.

Australské městečko Kiewarra sužuje dlouhodobé sucho, které si vybírá daň nejen na přírodě a dobytku, ale i na psychice místních obyvatel. Na jedné z farem najdou mrtvou ženu a jejího syna. O kus dál stojí auto otce rodiny Luka Hadlera, ten pravděpodobně manželku i dítě zastřelil a pak spáchal sebevraždu.

Na pohřeb přijíždí Lukův dávný kamarád, federální policista Aaron Falk, který v městečku prožil dětství. Vrací se nerad, počítá hodiny, kdy bude moct zase odjet. Od začátku je zřejmé, že tady není vítán.

Na naléhání Hadlerových Falk spolu s místním policistou Racem znovu neformálně otevřou vyšetřování zdánlivě jasného případu. Postupně vycházejí najevo různé maličkosti, které nahlodávají zprvu nezpochybnitelnou verzi o dvojnásobné vraždě a následné sebevraždě. Jak Falk proniká do okolností úmrtí, otevírají se staré rány a vznikají nové. Aaron a Luke totiž měli tajemství. Tajemství, o němž si Falk myslel, že je dávno pohřbené, ale po Lukově smrti opět vyplouvá na povrch…

 

Sucho

Autorka: Jane Harperová

Vydalo: nakladatelství Host
Překlad: Barbora Doležalová
Počet stran: 383
Vazba: vázaná
Vydáno: 4/2017
ISBN: 978-80-7577-002-8

Přečtěte si více o knize Sucho, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host. Také si můžete prolistovat krátkou ukázku, nebo přečíst náš článek.

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

Ukázka z knihy

Aspoň mouchy měly radost. Toho dne však objevily něco neobvyklého. Něco menšího, s hladkou kůží a jemnějším masem. Ne že by na tom záleželo. Žádný rozdíl v tom nebyl. Vyhaslé oči. Lepkavé rány.
Nejčerstvější bylo tělo na mýtině. Mouchám chvíli trvalo, než našly další dvě uvnitř domu, přestože dveře byly otevřené dokořán. Ty, které se odvážily za prvním tělem v hale, dostaly za odměnu druhé, tentokrát v dětském pokoji. Bylo sice menší, ale zato jich tu bylo méně a všechny si přišly na své.
Nikdo je nerušil, spokojeně se hemžily v horkém vzduchu nad kaluží tmavé krve rozlité na dlaždičkách a koberci. Před domem viselo na šňůrách přeschlé prádlo. Na kamenité cestičce ke dveřím se povalovala koloběžka. V okruhu jednoho kilometru bilo jen jedno lidské srdce.
Dětský pláč, který se najednou ozval uvnitř domu, tak neměl koho přivolat. (str. 9–10)

 

O autorce

Jane-HarperovaJane Harperová pochází z Velké Británie, od roku 2008 žije v Austrálii, v Melbourne. Pracuje jako novinářka, v současnosti píše pro Herald Sun. Román Sucho je její prvotina, ještě před jeho vydáním za něj získala cenu Victorian Premier’s Literary Awards. Ihned po publikaci se román zařadil mezi New York Times bestsellery a Amazonem byl zvolen za nejlepší knihu ledna 2017. Román vychází ve dvaadvaceti zemích a filmová práva koupila produkční společnost herečky Reese Witherspoonové.
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Host)

 

Vyhrajte knihu Sucho

Do odlehlého australského městečka Kiewarra přijíždí federální policista Aaron Falk, aby se zde zúčastnil pohřbu svého dávného kamaráda Luka Hadlera a jeho rodiny. Přestože je případ uzavřen jako dvojnásobná vražda a následná sebevražda, místní policista Race má pocit, že celá tragédie se nemusela stát tak, jak to na první pohled vypadalo. Aaron sice chtěl ihned po smutečním obřadu město opět opustit, ale dávné přátelství a naléhání Hadlerových ho přesvědčí, aby se zdržel a pustil se do pátrání na vlastní pěst. Co skrývá Lukova minulost, a skutečně zmáčkl spoušť? To si přečtěte v napínavé prvotině Jane Harperové.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Sucho vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Sucho
probíhá od 13. do 26. dubna 2017.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 thrillery Sucho

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeSucho

Harperová, Jane

Host, 2017

Zasoutěžte si o tragédii z vyprahlého australského venkova - DISKUZE

Počet reakcí: 19
 1. kriszpin napsal:

  Dobré ráno, vyhrála jsem tuto knihu ve Vaší soutěži, jen bych se ráda zeptala, jak to vypadá s jejím doručením, občas mi na poště zapomenou oznámit, že tam mám balíček, tak jen jestli se mám ptát nebo je čas. :-)

  Děkuji

  • Alena Badinová Alena Badinová napsal:

   Dobrý den, raději se na poště zeptejte, kniha měla od nakladatele odcházet již v týdnu od 2. května.

 2. Alena Badinová Alena Badinová napsal:

  V tom případě je možné, že se odeslání pozdrželo kvůli veletrhu Svět knihy. Pokud kniha nepřijde do konce týdne, budeme odeslání ověřovat.

 3. Miloslava napsal:

  Dobrý den,
  včera jsem dostala knihu Dívka o půlnoci. Děkuji!

 4. altyre napsal:

  Dnes dorazila výhra Odpojený muž. Díky moc

 5. kriszpin napsal:

  Juuu děkuji už se na ni mooc těším :)

 6. m.antoinetta napsal:

  Včera jsem vyzvedla vyhranou knihu Doctor Who. Děkuju :)

 7. jcerny napsal:

  výhra Stalinova dcera doručena. díky

 8. altyre napsal:

  Včera přišlo „Sucho“-výhra. Díky.

 9. Lube napsal:

  Dobrý den,
  dnes mi byla doručena výhra S Jardou na houby, za kterou velmi děkuji.

 10. lenkaknel lenkaknel napsal:

  Dobrý den, dnes mi přišla vyhraná kniha Všichni ptáci na nebi. Děkuji :)

 11. Dobroslava napsal:

  Včera jsem dostala vyhranou knihu S Jardou na houby. Děkuji. Dostane ji k narozeninám manžel a já snad budu muset vyhazovat o něco méně neznámých hub.

 12. tetina napsal:

  Dobrý den, kniha Projekt Kronos byla dnes v pořádku doručena. Děkuji moc.

 13. kistka napsal:

  Dobrý den, jsem mi jsem obdržela svou výhru – knížku Pohřeb. Moc děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>