Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 audioknihy z edice Mistři slova dle vlastního výběru

Vyberte si jeden z klasických literárních příběhů namluvených jedinečnými hlasy známých českých dabérů. Všechny audioknihy vycházejí v edici Mistři slova a brzy budou následovat další. Podívejte se, o co si můžete zahrát tentokrát.

Mistři slova – Spalovač mrtvol


Příběh Spalovač mrtvol o pražském zaměstnanci krematoria Karlu Kopfrkinglovi, který je často označován jako psychologický horor, se odehrává v období nástupu nacismu.

Karel Kopfrkingl je slušný občan, vzorný otec a manžel, představuje se jako osoba jemná a útlocitná, a často nezapomene zmínit, že je abstinent a nekouří. Svou manželku oslovuje Lakmé, svou kočku nazývá čarokrásná, mnohokrát je zmíněno, že hovoří s úsměvem. Co se však skrývá v charakteru tohoto na první dojem „ušlechtilého“ člověka?

Autor postupně, bravurním stylem plným ironie a černého humoru, odhaluje zrůdnou přeměnu a patologické jednání Karla Koprfkingla, který je fascinován smrtí a touhou, jak nebožtíkům ulehčit od tíhy jejich osudu a kremací je vysvobodit z jejich pozemského života. Příběh je metaforou k idejím rasové nesnášenlivosti a jejího řešení v průběhu okupace a nacismu.

Mistři slova – Volání divočiny


Román Volání divočiny vyšel poprvé v roce 1903 a vypráví příběh psa, křížence bernardýna a skotského ovčáka, Bucka. Příběh se odehrává v období zlaté horečky na Klondiku.

Buck, který vyrůstá u bohaté rodiny na jihu Spojených států, je prodán jako tažný pes na Aljašku. Buckovi se podaří přizpůsobit se tvrdým podmínkám práce tažného psa i drsnému severnímu podnebí.

V příběhu je nádherně popsána divoká příroda Aljašky a také síla přátelství mezi člověkem a psem.

Mistři slova – Paní Bovaryová


Paní Bovaryová je realistický román z roku 1857 a jedná se o první autorovo dílo. Flaubertovou inspirací k napsání knihy byla zmínka v tehdejších novinách o ženě venkovského lékaře, která se otrávila, a jejímuž skonu předcházelo manželské drama.

Hlavní hrdinkou románu je Ema Bovaryová, která si za muže vezme venkovského lékaře, a do manželství vstupuje se spoustou ideálů, které načerpala především četbou romantických knih. Postupem času zjišťuje, že její romantické představy jsou velmi vzdálené od skutečného života. Emě se podaří najít vášeň a lásku, kterou si vysnila, v náručí milenců, ale její potěšení z milenecké lásky je krátkodobé a má za následek tragické vyústění.

Další informace si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci se společností Audiotéka.cz vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát libovolnou z audioknih
z edice Mistři slovaSpalovač mrtvol, Volání divočiny a Paní Bovaryová.


audioteka-logo

Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na webu Audiotéka.cz nebo zde.Do soutěže bylo odesláno 768 tipů.

Kdo vyhrál?

pedro58 (768, Paní Bovaryová),Leni07 (769, Spalovač mrtvol), milhauzice (769, Paní Bovaryová)

Správná odpověď

Který z představených titulů je časově nejdelší?
Mistři slova – Paní Bovaryová
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeMistři slova – Spalovač mrtvol (Fuks, Ladislav)
Audiokniha
Příběh Spalovač mrtvol o pražském zaměstnanci krematoria Karlu Kopfrkinglovi, který je často označován jako psychologický horor, se odehrává v období nástupu nacismu. Karel Kopfrkingl je slušný občan, vzorný otec a… více

zobrazit info o knizeMistři slova – Volání divočiny (London, Jack)
Audiokniha
Román Volání divočiny vyšel poprvé v roce 1903 a vypráví příběh psa, křížence bernardýna a skotského ovčáka, Bucka. Příběh se odehrává v období zlaté horečky na Klondiku. Buck, který vyrůstá… více

zobrazit info o knizeMistři slova – Paní Bovaryová (Flaubert, Gustave)
Audiokniha
Paní Bovaryová je realistický román z roku 1857 a jedná se o první autorovo dílo. Flaubertovou inspirací k napsání knihy byla zmínka v tehdejších novinách o ženě venkovského lékaře, která… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.