Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 audioknihy z edice Mistři slova dle vlastního výběru

Vyberte si jeden z klasických literárních příběhů namluvených jedinečnými hlasy známých českých dabérů. Všechny audioknihy vycházejí v edici Mistři slova a brzy budou následovat další. Podívejte se, o co si můžete zahrát tentokrát.

Mistři slova – Spalovač mrtvol

Karel Kopfrkingl je slušný občan, vzorný otec a manžel, představuje se jako osoba jemná a útlocitná, a často nezapomene zmínit, že je abstinent a nekouří. Svou manželku oslovuje Lakmé, svou kočku nazývá čarokrásná, mnohokrát je zmíněno, že hovoří s úsměvem. Co se však skrývá v charakteru tohoto na první dojem „ušlechtilého“ člověka?

Autor postupně, bravurním stylem plným ironie a černého humoru, odhaluje zrůdnou přeměnu a patologické jednání Karla Koprfkingla, který je fascinován smrtí a touhou, jak nebožtíkům ulehčit od tíhy jejich osudu a kremací je vysvobodit z jejich pozemského života. Příběh je metaforou k idejím rasové nesnášenlivosti a jejího řešení v průběhu okupace a nacismu.

Mistři slova – Volání divočiny

Buck, který vyrůstá u bohaté rodiny na jihu Spojených států, je prodán jako tažný pes na Aljašku. Buckovi se podaří přizpůsobit se tvrdým podmínkám práce tažného psa i drsnému severnímu podnebí.

V příběhu je nádherně popsána divoká příroda Aljašky a také síla přátelství mezi člověkem a psem.

Mistři slova – Paní Bovaryová

Paní Bovaryová je realistický román z roku 1857 a jedná se o první autorovo dílo. Flaubertovou inspirací k napsání knihy byla zmínka v tehdejších novinách o ženě venkovského lékaře, která se otrávila, a jejímuž skonu předcházelo manželské drama.

Hlavní hrdinkou románu je Ema Bovaryová, která si za muže vezme venkovského lékaře, a do manželství vstupuje se spoustou ideálů, které načerpala především četbou romantických knih. Postupem času zjišťuje, že její romantické představy jsou velmi vzdálené od skutečného života. Emě se podaří najít vášeň a lásku, kterou si vysnila, v náručí milenců, ale její potěšení z milenecké lásky je krátkodobé a má za následek tragické vyústění.

Další informace si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci se společností Audiotéka.cz vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát libovolnou z audioknih
z edice Mistři slovaSpalovač mrtvol, Volání divočiny a Paní Bovaryová.

audioteka-logo

Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na webu Audiotéka.cz nebo zde.

Soutěžní otázka

Který z představených titulů je časově nejdelší?

Mistři slova – Spalovač mrtvol
Mistři slova – Volání divočiny
Mistři slova – Paní Bovaryová

Tato soutěž je určena pouze pro registrované členy Klubu knihomolů.
Přihlašte se. / Zaregistrujte se.

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeMistři slova – Spalovač mrtvol (Fuks, Ladislav)
Audiokniha
Příběh Spalovač mrtvol o pražském zaměstnanci krematoria Karlu Kopfrkinglovi, který je často označován jako psychologický horor, se odehrává v období nástupu nacismu. Karel Kopfrkingl je slušný občan, vzorný otec a… více

zobrazit info o knizeMistři slova – Volání divočiny (London, Jack)
Audiokniha
Román Volání divočiny vyšel poprvé v roce 1903 a vypráví příběh psa, křížence bernardýna a skotského ovčáka, Bucka. Příběh se odehrává v období zlaté horečky na Klondiku. Buck, který vyrůstá… více

zobrazit info o knizeMistři slova – Paní Bovaryová (Flaubert, Gustave)
Audiokniha

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.