Nakladatel: Tofana

Související články

Trvalá udržitelnost

Raich_Trvala udrzitelnost

Znáte ten pocit neodbytné tísně, když víte (nebo tušíte), že něco (nebo někdo) přijde. A vy se trápíte obavami, jak moc dobré nebo špatné to vlastně bude. Pokud se to tedy opravdu stane…

Ukázka z knihy Nejrychlejší kůň na světě, povídka Muzikant na jezeře 2. část (Mirek Vostrý)

nejrychlejsi-kun-na-svete

S novou sbírkou povídek českého autora se vrátíme do minulosti, která není až tak dávná a zapomenutá. Spolu s několika hlavními postavami si připomeneme, jaké osudy potkávaly naše předky žijící v minulém režimu, a co všechno museli absolvovat, aby se dostali za hranice.

Ukázka z knihy Nejrychlejší kůň na světě, povídka Muzikant na jezeře 1. část (Mirek Vostrý)

nejrychlejsi-kun-na-svete

S novou sbírkou povídek českého autora se vrátíme do minulosti, která není až tak dávná a zapomenutá. Spolu s několika hlavními postavami si připomeneme, jaké osudy potkávaly naše předky v minulém režimu, a co všechno museli absolvovat, aby se dostali za hranice.

Ukázka z titulní povídky sbírky Čarodějnice, 2. část (Mirek Vostrý)

Carodejnice

Oblíbený český autor opět vsadil na jistotu a pro své čtenáře napsal další sbírku povídek. Jako obvykle v nich kombinuje záhadno, humor a napětí. Zatímco některé povídky především pobaví, jiné čtenáře povedou k zamyšlení.

Ukázka z knihy Čarodějnice – povídka Čarodějnice, 1. část (Mirek Vostrý)

Carodejnice

Oblíbený český autor opět vsadil na jistotu a pro své čtenáře napsal další sbírku povídek. Jako obvykle v nich kombinuje záhadno, humor a napětí. Zatímco některé povídky hlavně pobaví, jiné čtenáře povedou k zamyšlení.

Krátké čtení pro dlouhé chvíle

knihacaj

Vybíráte další knížku, která by vám zkrátila dlouhé chvíle, ale nemáte chuť na rozsáhlé romány? Pak vás určitě potěší dnešní tipy, do nichž jsme vybrali hned čtyři knihy plné kratších textů. Těšit se můžete na humornou poezii, epigramy, povídky, novelu i eseje k zamyšlení.

Současní čeští autoři

Den ve znameni knih

Tentokrát se zaměříme na českou literaturu. Kromě těch nejznámějších bestsellerů se v tuzemsku totiž prodává i mnoho dalších titulů, které by neměly uniknout vaší pozornosti. A vybere si opravdu každý, najdete tu mix žánrů i stylů.

Jako vždy, jako nikdy, jako všechno a nic, 2. část

Raichl_Jako vzdy

Strávila jsem nádherný večer s Albertem, který sice není Albert, ale pro mě se na pár hodin Albertem stal, poněvadž já v něm chtěla Alberta vidět, cítit a milovat.

Jako vždy, jako nikdy, jako všechno a nic, 1. část

Raichl_Jako vzdy

Manželé středního věku přijíždějí do klidného penzionu, aby zde (obklopeni přívětivou útulností) prožili každoroční opakované líbánky. Stejný den, stejné místo, stejné apartmá, stejný stůl v restauraci…
Ale bude to letos opravdu stejné jako vždy?

Deník Barbary W., 8. část

Raichl_Denik Barbary W5

Došlo na nejhorší: princezna Barbara čelí nebezpečí zásnub, což je v jejím případě akt zásadní důležitosti z hlediska budování image královského rodu. Jako každá významná událost jejího dosavadního života se i tento happening vyvine poněkud v rozporu s očekáváním…