Nakladatel: Tofana

Kdo jsme a proč jsme vlastně začali psát příběh našeho nakladatelství? Proč jsme se rozhodli vystavět domov PŘÍBĚHům?
Jmenujeme se Jirka Raichl a Mirek Vostrý, jsme autoři-prozaici. Už od mládí škádlíme múzy a před pár lety jsme začali jeden druhého inspirovat k publikování svých textů. Slovo dalo slovo a vzniklo z toho malé, malinkaté nakladatelství (spíš hobby než podnikatelský záměr).
O své PŘÍBĚHy se rádi rozdělíme s každým, kdou si je zatouží přečíst a prožít. A stejně tak rádi pomůžeme na svět i PŘÍBĚHům jiných autorů, pokud nám do nich dají nahlédnout.
Činnost jsme zahájili na jaře roku 2018, kdy vyšly první tři tituly (Mirkovy povídkové sbírky Noční výpravčí a Kočičák a Jirkův román Poblíž nebe). Na podzim 2018 budou následovat další dva kousky (Mirek: Kostelníkova závěť, Jirka: Zítra už bylo).
Více o nás najdete na nakladatelském webu www.pribehy.eu, kde je možno naše příběhy rovněž zakoupit.

www.pribehy.eu/


Tofana - Nejnovější knihy

knihaTenčí než vlákno pavučiny knihaKostelníkova závěť knihaZítra už bylo knihaPoblíž nebe

Tofana - Související články

Pět obyčejných lidí a tuctová žena ve středních letech

Raichl_Tanci nez vlakno pavuciny_pokracovani

Pět obyčejných postav, pět neobyčejných až neuvěřitelných příběhů napříč časem a psychologická sonda do zdánlivě nudného života hlavní hrdinky dává dohromady dějovou linku nové knihy českého spisovatele Jiřího Raichla. Rozpleťte podivnou síť vztahů…

Česká tvorba

book-1623578_640

Moderní česká literatura má v dnešních tipech hned čtyřnásobné zastoupení. Představíme vám povídkové příběhy i romány o osudech dospělých i dětí. Tyto romány jsou inspirovány vlastními zážitky autorů a sepsány tak, aby dokázaly pobavit, dojmout i donutit k zamyšlení.

Cukroušek

Raichl_Cukrousek

Moderní, sebevědomá, emancipovaná žena v nejlepších letech mívá zpravidla barvitý život, opulentně prošpikovaný hodnotnými zážitky. Na prozářené nebe těchto pozitiv však občas vpluje temný mráček v podobě zdánlivě nevysvětlitelného řetězce nezdarů v oblasti milostných vztahů.

Tunelář, část 2.

Vostry_Tunelar

Hned následujícího dne po druhé odpoledne stáli všichni čtyři plus Jirka na nástupišti na Floře směrem na Jiřího z Poděbrad.

Tunelář, část 1.

Vostry_Tunelar

Když je člověku sedmnáct, často hledá něco velkého. Dobrodružství, obdiv. Zejména obdiv krásné dívky. Jirka není výjimkou. Kam ho dovede touha vyrovnat se Denisinu idolu? Povídka není návodem, jak cestovat metrem, Jirka by mohl vyprávět…