Nakladatel: Tofana

Kdo jsme a proč jsme vlastně začali psát příběh našeho nakladatelství? Proč jsme se rozhodli vystavět domov PŘÍBĚHům?
Jmenujeme se Jirka Raichl a Mirek Vostrý, jsme autoři-prozaici. Už od mládí škádlíme múzy a před pár lety jsme začali jeden druhého inspirovat k publikování svých textů. Slovo dalo slovo a vzniklo z toho malé, malinkaté nakladatelství (spíš hobby než podnikatelský záměr).
O své PŘÍBĚHy se rádi rozdělíme s každým, kdou si je zatouží přečíst a prožít. A stejně tak rádi pomůžeme na svět i PŘÍBĚHům jiných autorů, pokud nám do nich dají nahlédnout.
Činnost jsme zahájili na jaře roku 2018, kdy vyšly první tři tituly (Mirkovy povídkové sbírky Noční výpravčí a Kočičák a Jirkův román Poblíž nebe). Na podzim 2018 budou následovat další dva kousky (Mirek: Kostelníkova závěť, Jirka: Zítra už bylo).
Více o nás najdete na nakladatelském webu www.pribehy.eu, kde je možno naše příběhy rovněž zakoupit.

www.pribehy.eu/


Tofana - Nejnovější knihy

knihaTenčí než vlákno pavučiny knihaMilovat se knihaKostelníkova závěť knihaZítra už bylo

Tofana - Související články

Přepážka č. 6

Raichl_Prepazka

V dobách, kdy jsem bydlel v nejmenovaném středočeském městě poblíž Prahy, končila návštěva místní pošty zpravidla hrůzyplným zážitkem. Nezřídka jsem tam tvrdnul i víc jak půl hodiny, než se vůbec začalo něco dít. Přestěhoval jsem se do hor, kde si není nač stěžovat, pošta funguje skvěle. Ovšem tíživé (a stále ještě celkem čerstvé) vzpomínky na předchozí traumata

Ten čurbes si uklidíte!

Korcova_Ten curbes si uklidite

Tuhne mi krev v žilách, kdykoliv naše maminka prohlásí, že se musí vygruntovat. Slýcháváme to bohužel několikrát do roka, jako by běžný denní úklid nestačil.

Někdo mě chce potrápit

Raichl_Nekdo me chce potrapit

Navzdory určitým nevýhodám je e-mailová komunikace praktickou a poměrně efektivní formou dorozumění mezi lidmi. Člověk napíše text, klikne myší a frnk! Zpráva je vcukuletu třeba na opačné straně zeměkoule. Nádhera! Stává se, že tímto způsobem obdržíme virtuální obálku od někoho, kdo by nám rozhodně psát neměl. Což může být počátkem ošemetných potíží.

Mírnix-týrnix

zdroj: www.pixabay.com

Vzpomínáte si na své první pracovní místo? Já rozhodně ano. Ačkoliv je to již několik desítek let, stále vzpomínám nejen na rok strávený u prvního zaměstnavatele, ale zejména na způsob, jakým jsem si své první pracovní místo našla.

Všechny cesty vedou do někam

Raichl_Vsechny cesty vedou nekam

Objevitelské výpravy za poznáním cizích krajin a kultur jsou nepochybně ušlechtilou a obohacující zálibou. Je však záhodno obezřetně volit, kam a jakým způsobem se cestuje. Aby to s člověkem nedopadlo jako s hrdinou následující povídky…