Nakladatel: Tofana

Kdo jsme a proč jsme vlastně začali psát příběh našeho nakladatelství? Proč jsme se rozhodli vystavět domov PŘÍBĚHům?
Jmenujeme se Jirka Raichl a Mirek Vostrý, jsme autoři-prozaici. Už od mládí škádlíme múzy a před pár lety jsme začali jeden druhého inspirovat k publikování svých textů. Slovo dalo slovo a vzniklo z toho malé, malinkaté nakladatelství (spíš hobby než podnikatelský záměr).
O své PŘÍBĚHy se rádi rozdělíme s každým, kdou si je zatouží přečíst a prožít. A stejně tak rádi pomůžeme na svět i PŘÍBĚHům jiných autorů, pokud nám do nich dají nahlédnout.
Činnost jsme zahájili na jaře roku 2018, kdy vyšly první tři tituly (Mirkovy povídkové sbírky Noční výpravčí a Kočičák a Jirkův román Poblíž nebe). Na podzim 2018 budou následovat další dva kousky (Mirek: Kostelníkova závěť, Jirka: Zítra už bylo).
Více o nás najdete na nakladatelském webu www.pribehy.eu, kde je možno naše příběhy rovněž zakoupit.

www.pribehy.eu/


Tofana - Nejnovější knihy

knihaTenčí než vlákno pavučiny knihaMilovat se knihaKostelníkova závěť knihaZítra už bylo

Tofana - Související články

Já, Konstancie Uherská, kapitola 4.: Eržika

Korcova_Konstancie_Erzika

Ostřihomský arcibiskup Job kráčel pomalu a důstojně přes nádvoří. V uctivé vzdálenosti za ním se držel kanovník, nesoucí křeslo. Neklamné znamení, že páni se scházejí na sněm.

Já, Konstancie Uherská, kapitola 3.: Kameníci

Korcova_Konstancie Uherska3

„Neudělali ti nic?“ hrnula se k němu Piroska, když ho s úlevou v srdci zahlédla přicházet. „Jsi celý?“ „Nic mi není, nech mě, jen se ptali,“ odpověděl.

Technologická přestávka

Raichl_Technologicka prestavka

Každá mašina potřebuje čas od času vypnout a uložit k odpočinku. Toto pravidlo platí v míře vrchovaté i pro „stroje z masa a kostí“. Jednoho dne se to rozhodla uvést do praxe také hrdinka následujícího příběhu. A ejhle, začaly se dít věci…

Já, Konstancie Uherská, kapitola 2.: Z divoké krve

Korcova_Konstancie2

„To už přestává všechno!“ hřímal Béla III., zatímco Emerich s Andrásem mlčeli. Co měli taky dělat? Znali svého otce a nemělo smysl ho dráždit ještě víc.

Já, Konstancie Uherská, kapitola 1.: Esztergom

Korcova_Konstancie Uherska

Esztergom. Město uherských králů. Nad lesklou hladinou Dunaje se pyšně zvedá pilišské krasové pohoří, jehož stříbřitě se lesknoucí skály ukrývají ve svém nitru hluboké rokliny s potůčky i vodopády.