Nakladatel: Odeon

Současný ODEON navazuje od r.1999 na tradici známého nakladatelství a věnuje se překladovým i domácím autorům. Knihy vycházejí v těchto edicích: Světová knihovna (120 svazků), Knihovna klasiků, Nobelova cena, Česká řada. V autorských edicích dále vyšla díla Virginie Woolfové, Gabriela Garcíi Márqueze, Johna Irvinga, Ladislava Fukse.

www.odeon-knihy.cz/


Odeon - Nejnovější knihy

knihaDokonalý Michelangelo knihaÚnava materiálu knihaJasno lepo podstín zhyna knihaÚtok na pekárnu

Odeon - Související články

Vznešená publikace

michelangelo-uvod

O Michelangelu Buonarrotim a Leonardu da Vinci existují tisíce a tisíce knižních stran přinášejících jejich biografii či uměnovědné analýzy a reprodukce jejich děl. Lze vůbec předložit veřejnosti ještě něco nového, objevného, nebo z hlediska reprodukční technologie dokonalejšího?

Magnesia Litera 2017

Magnesia-litera-2017

Nejlepší knihy minulého roku jsou již známy. Včera večer byly vyhlášeny výsledky šestnáctého ročníku Magnesia Litera. Které knihy by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti?

Současná česká i světová tvorba

Tipy_soucasna ceska i svetova tvorba

Dnešní knižní tipy přinášejí šest knih českých i zahraničních autorů. Vyprávějí o zakázané lásce, rodinných tajemstvích, všedních starostech, záhadných domech i zamlčovaných křivdách.

Netradiční autobiografie

muj-boj-1

Tvorba severských spisovatelů se rozhodně netýká jen detektivního žánru či thrillerů. Důkazem je Karl Ove Knausgard a jeho nejnovější titul, autobiografický román, který se vyznačuje otevřeností, monumentálností a značnou kontroverzností.

Slavná jména a jejich tvorba

Cena

Haruki Murakami, Salman Rushdie, Joseph Heller – velká jména světové literatury. S jejich věhlasem zdatně soupeří jméno španělského režiséra Pedra Almodóvara, který však nyní přichází do českých domácností nikoli prostřednictvím filmu, ale v originálním souboru povídek. Nenechte si ujít ani jednu novinku z dnešních tipů!