Nakladatel: Maraton

Související články

Odkaz na osud Heleny Frischerové

Hella uvodni (1)

V literární prvotině české autorky se můžete setkat s Helenou Frischerovou, českou Židovkou. Její nejasný osud se spisovatelka snaží zrekonstruovat na základě faktů, která jsou dostupná. Mezi řádky je však ukryto mnohem více než osud jediné ženy…

Ze znepokojivé současnosti

znepokojiva-soucasnost

Náročná doba provokuje tvorbu. Proto pro vás máme dvě knihy, které náročná období plně nebo alespoň částečně reflektují. Začtěte se do esejů o umění a současném světě z covidové doby a následně nahlédněte do osudů a svědectví lidí, kteří byli krutě zasaženi válkou na Ukrajině.

Historické studie – nové průhledy do našich dějin

historie uvod

Dnes si představíme několik historických studií zabývajících se různými tématy – životem a dobou apoštola Pavla, korespondencí císařovny Sisi, tiskovou politikou v českých zemích v době normalizace, či historií konspiračních teorií.

Biografické střípky

biografie pondeli uvodni(1)

Biografie se u čtenářů těší oblibě. My jsme pro vás dnes vybrali čtyři, v nichž se můžete setkat s opravdu rozličnými a zajímavými osobnostmi, které byste třeba jinak vůbec nepotkali. O tom, který životní příběh pro vás bude nejzajímavější, už rozhodněte sami…

Agnessa Mironovová & Mira Jakovenková: Agnessa: Zpověď ženy stalinského čekisty

agnessa-nahled

Vo vydavateľstve Maraton, ktoré sa zaoberá vydávaním kvalitnej českej aj svetovej prózy a tiež dejinami 20 storočia v súvislosti s totalitnými režimami a ideológiami, vyšli v roku 2021 spomienky Agnessy Mironovovej. Kniha, ktorá si rozhodne v dnešnej pohnutej dobe zaslúži pozornosť náročného čitateľa.

Hity Velkého knižního čtvrtku – jaro 2023

hity_velkeho_knizniho_ctvrtka_I_nahledovy

23. 3. 2023 – toto magické datum si pro jarní termín Velkého knižního čtvrtku vybrali jeho organizátoři. V jeho rámci vychází hned deset knižních novinek z různých žánrů, a my si několik z nich představíme.

Vzpomínáme i zapomínáme…

vzpominame uvod

Do dnešních tipů jsme pro vás vybrali hned pět knih, které jsou plné zajímavých zápisků či deníkových záznamů. Najdete v nich mnoho známých osobností i historická či politická témata.

Literární procházka historií

prochazka historii uvodni

Dnešní tipy jsme zaměřili na historickou beletrii. V našem výběru nechybí klasika ani současná tvorba českých i zahraničních autorů; každý čtenář si tak může vybrat, co je jeho vkusu i čtenářskému srdci nejbližší.

Současný světový román

svet. roman uvodni

Dnes jsme se v knižních tipech zaměřili na světovou literaturu. Vybrali jsme pro vás pět knih, které zcela jistě stojí za pozornost, i když některá témata nejsou zrovna oddychová. Která z vybraných knih bude ta pravá pro vás?

Čeští tvůrci na malé ploše

cesti autori uvod

Dnešní tipy nám představí několik knih českých autorů v tak trochu minimalistickém formátu. A velmi snadno nás tím přesvědčí o tom, že dobrý příběh se dá zachytit i na malém počtu stránek. Vyberte si z nich ten, který bude vašemu čtenářskému vkusu nejmilejší.