Nakladatel: Maraton

Související články

Historické biografie – fakta i fantazie

autobiografie

Páteční knižní tipy se nesou ve znamení biografických románů. Maryse Condéová, Helen Frippová, Dirk Kämper a Jan Novák – všichni tito spisovatelé se ve svých příbězích inspirovali skutečnými postavami. A my si nyní jejich knihy představíme.

Nově objevená klasika

nove-objevena-klasika

I když má klasická literatura stále své čestné místo v našich knihovnách, pořád existují neznámá díla světoznámých autorů, která čekají, dokud je někdo neobjeví. Jako například de Vegova nadčasová hra. A co Balzacovy povídky, z nichž některé byly do češtiny přeloženy vůbec poprvé? Obstojí ve srovnání s jeho romány?

Biografické střípky

uvod biografie srpen

Jak lépe odstartovat druhý prázdninový měsíc než oblíbeným knižním výběrem? S ohledem na témata je to dnes hlavně pro pánské čtenářské obecenstvo. Ale není třeba zoufat. Poslední tip (jako třešinka na dortu) potěší zcela jistě především dámská srdce.

Silné ženy v těžkých dobách

zeny

Dnešní tipy patří výjimečným hrdinkám, zachyceným proti jejich vůli uprostřed válečných konfliktů a zásadních politických událostí. Podaří se jim nalézt naději a lásku tam, kde je jen strach a zoufalství?

Naladěno na eseje

Tipy_Samota_Dejiny a doba postfakticka

V dnešních tipech se budeme zabývat zajímavými úvahami o různých stránkách samoty a také o českých dějinách 20. století, současných politických problémech a mýtech s nimi spojených.

Dějiny – fakta, nové pohledy

faktografie-tipy

Dnes potěšíme především fanoušky naučné literatury zaměřené na historii. Ale pozor! Autoři představovaných knih se na historii podívali ze zcela jiných úhlů pohledu, než bývá obvyklé. Dozvíte se tak nové informace a poslední z níže uvedených knih vás jistě i pobaví.

Velká jména světové literatury

Tipy_Kdyz pisi zeny

V dnešních tipech se zaměříme na slavná i méně známá, ale kvalitní díla světových autorů. Čekají na nás význačná jména: George Orwell, Honoré de Balzac a Michel Faber. Tak je nenechme čekat dlouho.

Z Leninovy biografie

lenin-nahled

Jaký byl Lenin doopravdy? Byl to jen krutý politik, který se nezastavil před ničím, anebo měl i nějaké lidštější stránky, které už dnes neznáme? Kniha Victora Sebestyena nabízí příležitost dozvědět se víc o této významné osobnosti i o tom, jaký měla dopad na ruské dějiny jako takové.

Ságy a silné osudy v běhu dějin

romany-na-pozadi-historickych-udalosti

Roky, desetiletí i staletí plynou a běžné životy lidí, našich předků, občas upadají v zapomnění. Přitom to byli oni, kdo dějiny tvořili, přispívali ke společenskému dění a dodnes se tak jejich osudy můžeme inspirovat. Dnes představované knihy vás proto provedou osudy lidí v průběhu historie.

Historie v osudech ženských hrdinek

Silne-pribehy-z-per-zenskych-autorek

Ženy jsou často označovány jako slabší pohlaví, mnohdy ale dokazují, že mají víc síly než kdejaký muž. Dnešní tipy jsme proto věnovali právě jim – statečným hrdinkám, které často i přes svůj nelehký osud dokáží život prožít se ctí a inspirovat ostatní.