Nakladatel: Maraton

Naše nakladatelství vzniklo počátkem roku 2020.
Vydáváme kvalitní českou i světovou prózu a vedle toho nonfiction zaměřenou jednak na historii, jednak na závažné problémy současnosti. Zvýšenou pozornost věnujeme česko-německým vztahům a totalitním režimům 20. století. Neuzavíráme se žádným žánrům, od beletrie přes paměti, biografie, deníky, literaturu faktu, esejistiku až k odbornějším pracím.

Na přípravě produkce spolupracujeme s předními českými překladateli, editory a zkušenými redaktory.
Uvědomujeme si, že na českém knižním trhu působí nepřeberné množství nejrůznějších nakladatelství, z nichž mnohá jsou velmi kvalitní a těší se dlouhé tradici. Přesto jsme se rozhodli založit nakladatelství MARATON a věříme, že bude přínosné pro čtenáře a že na tomto běhu na dlouhou trať uspějeme.

https://www.emaraton.cz/category/vydane-tituly/


Maraton - Nejnovější knihy

knihaHella knihaOdnes můj žal knihaApoštol Pavel, posel Božího království knihaRána

Maraton - Související články

Odkaz na osud Heleny Frischerové

Hella uvodni (1)

V literární prvotině české autorky se můžete setkat s Helenou Frischerovou, českou Židovkou. Její nejasný osud se spisovatelka snaží zrekonstruovat na základě faktů, která jsou dostupná. Mezi řádky je však ukryto mnohem více než osud jediné ženy…

Ze znepokojivé současnosti

znepokojiva-soucasnost

Náročná doba provokuje tvorbu. Proto pro vás máme dvě knihy, které náročná období plně nebo alespoň částečně reflektují. Začtěte se do esejů o umění a současném světě z covidové doby a následně nahlédněte do osudů a svědectví lidí, kteří byli krutě zasaženi válkou na Ukrajině.

Historické studie – nové průhledy do našich dějin

historie uvod

Dnes si představíme několik historických studií zabývajících se různými tématy – životem a dobou apoštola Pavla, korespondencí císařovny Sisi, tiskovou politikou v českých zemích v době normalizace, či historií konspiračních teorií.

Biografické střípky

biografie pondeli uvodni(1)

Biografie se u čtenářů těší oblibě. My jsme pro vás dnes vybrali čtyři, v nichž se můžete setkat s opravdu rozličnými a zajímavými osobnostmi, které byste třeba jinak vůbec nepotkali. O tom, který životní příběh pro vás bude nejzajímavější, už rozhodněte sami…

Agnessa Mironovová & Mira Jakovenková: Agnessa: Zpověď ženy stalinského čekisty

agnessa-nahled

Vo vydavateľstve Maraton, ktoré sa zaoberá vydávaním kvalitnej českej aj svetovej prózy a tiež dejinami 20 storočia v súvislosti s totalitnými režimami a ideológiami, vyšli v roku 2021 spomienky Agnessy Mironovovej. Kniha, ktorá si rozhodne v dnešnej pohnutej dobe zaslúži pozornosť náročného čitateľa.