Nakladatel: Maraton

Naše nakladatelství vzniklo počátkem roku 2020.
Vydáváme kvalitní českou i světovou prózu a vedle toho nonfiction zaměřenou jednak na historii, jednak na závažné problémy současnosti. Zvýšenou pozornost věnujeme česko-německým vztahům a totalitním režimům 20. století. Neuzavíráme se žádným žánrům, od beletrie přes paměti, biografie, deníky, literaturu faktu, esejistiku až k odbornějším pracím.

Na přípravě produkce spolupracujeme s předními českými překladateli, editory a zkušenými redaktory.
Uvědomujeme si, že na českém knižním trhu působí nepřeberné množství nejrůznějších nakladatelství, z nichž mnohá jsou velmi kvalitní a těší se dlouhé tradici. Přesto jsme se rozhodli založit nakladatelství MARATON a věříme, že bude přínosné pro čtenáře a že na tomto běhu na dlouhou trať uspějeme.

https://www.emaraton.cz/category/vydane-tituly/


Maraton - Nejnovější knihy

knihaAntikomunistické manifesty knihaHella knihaStátní převrat knihaOdnes můj žal

Maraton - Související články

Umění, politika a psychologie

Tipy_Antikomunisticke manifesty_Dialog o umeni a politice_Setkani s Jungem

Dnešní tipy jistě potěší každého, kdo se zajímá o umění, politiku, psychologii a význačné osobnosti spojené s těmito obory. Dozvíte se mimo jiné, kdo byl vlastně Carl Gustav Jung a jak ho vnímali jeho současníci.

Ceny Magnesia Litera 2024 byly rozdány

m. litera uvod (1)

Ani letos v dubnu se literární svět neobešel bez ocenění Magnesia Litera. Vyhlášení proběhlo ve čtvrtek 18. 4. 2024 a přesto, že v každé kategorii může být pouze jeden vítěz, všichni, jejichž díla se probojovala do nejužšího výběru, si zaslouží pozornost. Seznamte se prosím s novými držiteli.

Svět minulosti a budoucnosti

Tipy_Statni prevrat_Future on

Prostřednictvím dnešních tipů se spojí svět minulosti a budoucnosti. Zjistěte, jaké podmínky umožňují státní převrat nebo jak se vypořádat s nejistotou pramenící ze života v této chaotické době.

Odkaz na osud Heleny Frischerové

Hella uvodni (1)

V literární prvotině české autorky se můžete setkat s Helenou Frischerovou, českou Židovkou. Její nejasný osud se spisovatelka snaží zrekonstruovat na základě faktů, která jsou dostupná. Mezi řádky je však ukryto mnohem více než osud jediné ženy…

Ze znepokojivé současnosti

znepokojiva-soucasnost

Náročná doba provokuje tvorbu. Proto pro vás máme dvě knihy, které náročná období plně nebo alespoň částečně reflektují. Začtěte se do esejů o umění a současném světě z covidové doby a následně nahlédněte do osudů a svědectví lidí, kteří byli krutě zasaženi válkou na Ukrajině.