Nakladatel: Maraton

Naše nakladatelství vzniklo počátkem roku 2020.
Vydáváme kvalitní českou i světovou prózu a vedle toho nonfiction zaměřenou jednak na historii, jednak na závažné problémy současnosti. Zvýšenou pozornost věnujeme česko-německým vztahům a totalitním režimům 20. století. Neuzavíráme se žádným žánrům, od beletrie přes paměti, biografie, deníky, literaturu faktu, esejistiku až k odbornějším pracím.

Na přípravě produkce spolupracujeme s předními českými překladateli, editory a zkušenými redaktory.
Uvědomujeme si, že na českém knižním trhu působí nepřeberné množství nejrůznějších nakladatelství, z nichž mnohá jsou velmi kvalitní a těší se dlouhé tradici. Přesto jsme se rozhodli založit nakladatelství MARATON a věříme, že bude přínosné pro čtenáře a že na tomto běhu na dlouhou trať uspějeme.

https://www.emaraton.cz/category/vydane-tituly/


Maraton - Nejnovější knihy

knihaZbloudění knihaPřekotná srdce knihaJá Tituba, černá čarodějnice ze Salemu knihaPozdní navrátilec

Maraton - Související články

Současný světový román

svet. roman uvodni

Dnes jsme se v knižních tipech zaměřili na světovou literaturu. Vybrali jsme pro vás pět knih, které zcela jistě stojí za pozornost, i když některá témata nejsou zrovna oddychová. Která z vybraných knih bude ta pravá pro vás?

Čeští tvůrci na malé ploše

cesti autori uvod

Dnešní tipy nám představí několik knih českých autorů v tak trochu minimalistickém formátu. A velmi snadno nás tím přesvědčí o tom, že dobrý příběh se dá zachytit i na malém počtu stránek. Vyberte si z nich ten, který bude vašemu čtenářskému vkusu nejmilejší.

Seznamte se s povídkami a novelami Mavis Gallantové

Pozdni navratilec_uvodni

Ve svých krátkých prózách se Mavis Gallantová zabývala převážně tématem emigrace. Díky knize povídek a novel s názvem Pozdní navrátilec se vůbec poprvé mohou čeští čtenáři seznámit s tvorbou této autorky.

Historické biografie – fakta i fantazie

autobiografie

Páteční knižní tipy se nesou ve znamení biografických románů. Maryse Condéová, Helen Frippová, Dirk Kämper a Jan Novák – všichni tito spisovatelé se ve svých příbězích inspirovali skutečnými postavami. A my si nyní jejich knihy představíme.

Nově objevená klasika

nove-objevena-klasika

I když má klasická literatura stále své čestné místo v našich knihovnách, pořád existují neznámá díla světoznámých autorů, která čekají, dokud je někdo neobjeví. Jako například de Vegova nadčasová hra. A co Balzacovy povídky, z nichž některé byly do češtiny přeloženy vůbec poprvé? Obstojí ve srovnání s jeho romány?