Nakladatel: Maraton

Naše nakladatelství vzniklo počátkem roku 2020.
Vydáváme kvalitní českou i světovou prózu a vedle toho nonfiction zaměřenou jednak na historii, jednak na závažné problémy současnosti. Zvýšenou pozornost věnujeme česko-německým vztahům a totalitním režimům 20. století. Neuzavíráme se žádným žánrům, od beletrie přes paměti, biografie, deníky, literaturu faktu, esejistiku až k odbornějším pracím.

Na přípravě produkce spolupracujeme s předními českými překladateli, editory a zkušenými redaktory.
Uvědomujeme si, že na českém knižním trhu působí nepřeberné množství nejrůznějších nakladatelství, z nichž mnohá jsou velmi kvalitní a těší se dlouhé tradici. Přesto jsme se rozhodli založit nakladatelství MARATON a věříme, že bude přínosné pro čtenáře a že na tomto běhu na dlouhou trať uspějeme.

https://www.emaraton.cz/category/vydane-tituly/


Maraton - Nejnovější knihy

knihaSbohem a jiné prózy knihaVýpravy na Východ knihaA lampa ještě hořela knihaDějiny a doba postfaktická

Maraton - Související články

Biografické střípky

uvod biografie srpen

Jak lépe odstartovat druhý prázdninový měsíc než oblíbeným knižním výběrem? S ohledem na témata je to dnes hlavně pro pánské čtenářské obecenstvo. Ale není třeba zoufat. Poslední tip (jako třešinka na dortu) potěší zcela jistě především dámská srdce.

Silné ženy v těžkých dobách

zeny

Dnešní tipy patří výjimečným hrdinkám, zachyceným proti jejich vůli uprostřed válečných konfliktů a zásadních politických událostí. Podaří se jim nalézt naději a lásku tam, kde je jen strach a zoufalství?

Naladěno na eseje

Tipy_Samota_Dejiny a doba postfakticka

V dnešních tipech se budeme zabývat zajímavými úvahami o různých stránkách samoty a také o českých dějinách 20. století, současných politických problémech a mýtech s nimi spojených.

Dějiny – fakta, nové pohledy

faktografie-tipy

Dnes potěšíme především fanoušky naučné literatury zaměřené na historii. Ale pozor! Autoři představovaných knih se na historii podívali ze zcela jiných úhlů pohledu, než bývá obvyklé. Dozvíte se tak nové informace a poslední z níže uvedených knih vás jistě i pobaví.

Velká jména světové literatury

Tipy_Kdyz pisi zeny

V dnešních tipech se zaměříme na slavná i méně známá, ale kvalitní díla světových autorů. Čekají na nás význačná jména: George Orwell, Honoré de Balzac a Michel Faber. Tak je nenechme čekat dlouho.