Odložené případy: Nezvěstná

zobrazit info o knize
Nakladatelství Audiotéka.cz
Vydáno   7/2021
ISBN 978-00-0000-015-2
Překlad Petra Hesová
Vydání 1.
Počet stran 12h26m
Vazba
Edice Odložené zločiny
Doporučená cena 398 Kč

O knize

Severské krimi inspirované skutečnými nevyřešenými případy kombinuje to nejlepší z populárních TV krimi seriálů Most a Zločin.
V létě před 16 lety zmizela v jižním Švédsku 19letá dívka. Případ nebyl vyřešen a dívka se nikdy nenašla. Nyní se v Malmö objevil vrah, který napadá a znásilňuje ženy přímo v jejich domovech. Důkazy ukazují nápadné podobnosti s vyšetřováním dlouho hledaného dánského vraha z Valby. Slavný dánský expert na profilování zločinců a odborník na muže z Valby Carsten Morris se připojí ke švédskému týmu vyšetřovatelů pod vedením inspektorky Tess Hjalmarssonové a její parťačky Marie Erlingové, které se snaží vyřešit oba případy, jež by zdánlivě mohly souviset. Podaří se jim zastavit násilníka včas a zjistit, co se stalo s nezvěstnou dívkou z roku 2002?
První díl románové krimi série se odehrává v jižním Švédsku a v okolí Malmö. Autorka je expertkou na odložené případy a zkušenou reportérkou zabývající se zejména nevysvětlenými zločiny, díky čemuž je román velmi autentický a realisticky zobrazuje práci vyšetřovatelů. Charaktery hlavních postav a nahlédnutí do jejich soukromí jenom přispívají k napínavosti a očekávání, setká-li se jejich snažení s úspěchem.

Čte: Helena Dvořáková

Doporučení:
Share

Související články