Sloni žijí do sta let

Cestopis o návratech na Srí Lanku

zobrazit info o knize
Nakladatelství Jota
Vydáno   2/2019
ISBN 978-80-756-5433-5
Vydání 2.
Počet stran 264
Vazba pevná s přebalem
Formát 165×237
Doporučená cena 348 Kč

O knize

Cestopis o návratech nejen na Srí Lanku vychází ke 100. narozeninám Miroslava Zikmunda.
Sloni žijí do sta let je cestopis prostorem i časem, příběh o náhodách, zrání a stárnutí. Je to kniha o životních návratech.
Vyplujte na zámořskou cestu na exotickou Srí Lanku a do vzpomínek cestovatele Miroslava Zikmunda, který vám chce vyprávět o zelených čajových plantážích, divokém oceánu, nezapomenutelných výhledech z nevyzpytatelných hor, na jejichž vrcholcích se vám zamotá hlava horkým vzduchem promíseným s vůní ibišku a jasmínu. Vydejte se na cestu náhod, přátelství a zrání a oslavte s ním sto let naplněných cizokrajnými dálkami, pestrými barvami, tisícem chutí a zážitků!
Miroslav Zikmund se narodil 14. února 1919 v Plzni. Se svým celoživotním parťákem Jiřím Hanzelkou procestoval celkem 83 zemí světa. V roce 2000 se již potřetí vydal na Srí Lanku, tentokrát však s Petrem Horkým a Miroslavem Náplavou. Jejich putování je protknuto nejen výpravami k posvátným chrámům, které už po staletí stráží sošky buddhů, ale i návštěvami u nevšedních osobností, jakými byl například spisovatel Arthur C. Clarke nebo slavný srílanský tanečník a Miroslavův dávný přítel Čitrasena.
Miroslav Zikmund v roce 1969 odjel na Srí Lanku oslavit svou padesátku. Pojďme jeho neuvěřitelné 100. narozeniny oslavit symbolickým návratem do tropického ráje.
Nezbývá, než nasednout na vlnu vzpomínek a nechat se vést časem. Příjemnou cestu!

Doporučení:
Share

Související články