Aukce
-
Stranger Things: Dustinův experiment
Do DNES v 20:00:00
Za 183,- Kč
-
-
-
hannah1112: Dnes mi přišla výhra Čtenářský klub za mřížemi. Dě » -
mokrpetr: Dnes my přišla výhra (Satanovi koně).Díky. »
-
Hojaro: Dobrý den. Děkuji za expresní doručení vyhrané kn »
-
Marci55: Kniha Nádherná katastrofa dnes dorazila. Děkuji »
-
135evik: Dobrý den, moc Vám děkuji za vyřízení a přeji pěkn »
-
Alena Badinová: Už by mělo být napraveno a výhra připsána na vaši » -
Alena Badinová: Dobrý den, ve vydavatelství měli dovolenou, zřejmě »
-
Ještě stále prázdninové Očima šéfredaktorky
13.8.2026 -
Místo návratu pokus o zabití
12.8.2026 -
Romantické fantasy romány
12.8.2026 -
(Ne)dokonalý muž
12.8.2026 -
Vítejte v Maroku!
11.8.2026 -
Biograficko-dokumentární svědectví
11.8.2026 -
Samota
11.8.2026
-
Soutěže
- Soutěž o 3 knihy Psologie (do 24.8.)
- Soutěž o 3 stažení audioknihy Ordinace (do 22.8.)
- Soutěž o 2 knihy Tajemný pan Nakamoto (do 20.8.)
- Soutěž o 2 knihy Háčkovací fígle (do 17.8.)
Fanděte knihám!
Nakladatelé
Academia Agentura KRIGL Albatros Albatros Media Alpress Argo Audiotéka.cz Bambook Bookmedia Cosmopolis CPress Dokořán Domino Epocha Euromedia Group Fragment Grada Host Ikar Jota Karmelitánské nakladatelství Kazda Kniha Zlín Knihcentrum.cz Knižní klub Leda Malvern Metafora Mladá fronta Moravská Bastei MOBA Motto Mystery Press OneHotBook Paseka Pavel Dobrovský - BETA Plus Portál Prostor Práh Radioservis Slovart Triton Vyšehrad XYZ Zoner Press


Když se v roce 1891 narodilo ve Vídni židovské děvčátko jménem Stefanie Richterová, nemohl nikdo netušit, že se jednoho dne bude stýkat s nejmocnějšími tohoto světa. Svatbou s knížetem Bedřichem Františkem z Hohenlohe-Waldenburg-Schillingsfürstu získala šlechtický titul a brzy poté započala její mezinárodní kariéra. Dokonce se seznamuje se samotným Hitlerem. Ba co víc: führer začíná svou „milou kněžnu“ záhy pověřovat tajnými diplomatickými úkoly v zájmu říše.
I když Cesare Borgia ani Lucrezia nepřežili svého otce papeže o mnoho let, historie rodu Borgiů jejich smrtí neskončila. Lucreziin syn se sňatkem spojil s francouzským královským rodem. V dramatických událostech, které v 16. století zmítaly francouzským královstvím, sehráli významnou úlohu jeho vnukové, příslušníci rodu Guisů, kteří se nakonec stali pro panovníka takovou hrozbou, že se jich zbavil vraždou… A pravnuk Juana Borgii se vydal pod vlivem Ignáce z Loyoly na církevní dráhu a byl po smrti svatořečen.
Závěrečný díl tetralogie, kterou končí vyprávění o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin, o době velkých přemyslovských králů, začíná bezvládím po smrti Přemysl II. Otakara, pokračuje vládou krále Václava II. a končí vraždou jeho syna Václava III. Král Václav II. byl nesmírně zajímavou osobností, v dějinách možná trochu nedoceněnou. Stejně jako v předchozích dílech se děj románu odehrává na širokém prostoru celé křesťanské Evropy, v ději vystupují všichni členové přemyslovského rodu a rovněž významné osobnosti té doby.
Na počátku je vypálení vladyckého dvorce v Tajné. Ale to, co se zdálo jako loupežné přepadení, tají podivné tajemství, jehož kořeny sahají až k počátkům přemyslovského rodu a ke knížeti svatému Václavovi. A tak je Oldřich z Chlumu i se svým panošem Otou vtažen do děsivého víru násilí, pronásledování a vražd. Jen díky své odvaze, rytířskému umění a moudrosti se jim podaří záhadné klubko rozplést.
Píše se rok 1205 a rytíř Filip de Vercy bojuje s nevěřícími ve Svaté zemi. Po dlouhých měsících strádání a krvavých bitev se vrací domů, ale ani ve Francii ho nic příjemného nečeká. Jeho milovaná žena zemřela při porodu a jeho malý syn je vážně nemocný. Křížová výprava proti katarům, s nimiž se Filip zaplétá stále víc, je krutá a nemilosrdná. Krveprolití a ukrutnosti, které ji provázejí, připomínají peklo na zemi. 


















































Napsat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.