Iniciátorka projektu Celé Česko čte dětem obdržela cenu za přínos knižní kultuře

celeceskoctedetem
V Praze v Divadle Archa byly 3. června uděleny Nadací Českého literárního fondu výroční ceny za rok 2009 v pěti kategoriích – za literární tvorbu, za vědeckou literaturu, za přínos knižní kultuře, za tvorbu divadelní a filmovou.


Výroční cenu Nadace Český literární fond za přínos knižní kultuře a konkrétně za návrh a realizaci projektu Celé Česko čte dětem získala Eva Katrušáková, iniciátorka celostátní kampaně na podporu emocionálního zdraví dětí.

Ocenění Evě Katrušákové předal profesor Jiří Trávníček, literární vědec a kritik, člen odborné poroty Svazu českých knihkupců a nakladatelů. Jiří Trávníček
o potřebnosti čtení dětem řekl: „Když sedíme u dětské postýlky s rozevřenou knihou, jsme za tuto dobu schopni vrátit se k sobě samým. Oněch dvacet minut je chvílí, kdy obdarováváme, a současně jsme obdarováváni. Je to chvíle sdílení, kdy – jak asi všichni víme –, nejde ani tak o to, co svým dětem čteme, ale že jim čteme, ba že jsme pospolu, že jsme si blízko a jsme tady jenom sami pro sebe. Nic dalšího netřeba. Jsme šťastni tím, že činíme šťastnými druhé, naše nejbližší.“

Cílem kampaně Celé Česko čte dětem je přiblížit rodičům a jejich dětem důležitost čtení a společného sdílení času. „Nejde jenom o společné čtení, ale také o navázání pevnějšího pouta mezi dětmi a rodiči, o chvíli souznění a pospolitosti za pomoci světa fantazie a představ, které se ukrývají v knižních dobrodružstvích,“ řekla o poslání projektu oceněná Eva Katrušáková.

Doporučení:
Share

Napsat komentář