Všechny věci tohoto světa jsou ze skla…

sklo 2
Hra se slovy, ticho, křehkost, ale i naléhavost či špetka ironie. To vše naleznete v básnické sbírce Ondřeje Macury.

Nová básnická sbírka Ondřeje Macury (nar. 1980) s názvem Sklo je plná křehké, zimní obraznosti a nakažlivé krásy. Bohaté reliéfy lyrických nálezů vyvažují příběhy, ve kterých můžeme s autorem pobýt ve světě „přesné obraznosti“, pro kterou máme poezii rádi.

Nejsou to světy náhradní a únikové, spíš pravá poezie dnešního dne! Ani v nové knize nechybí ironická echa, která jsou pro Macuru tak typická. Nepochybně stojí za připomenutí, že „mezi anděli a mezi básníky je dobré si hlídat peněženku!“

Mladý spisovatel Ondřej Macura není v české literatuře nováčkem a dá se očekávat, že se s jeho jménem budeme setkávat častěji. Po románu Netopýři, který nabídl jakousi nadsazenou zprávu z „temnot každodennosti“, se ve své čtvrté knize opět navrací k poezii a výsledek stojí za to.

 

SKLO

Vydalo: nakladatelství Host

Autor: Ondřej Macura

Počet stran: 104
Vazba:  brožovaná
Formát: 120 x 185 mm
Edice: Edice ReX
Rok vydání: 2013
ISBN:     978-80-7294-886-4

Přečtěte si více o knize Sklo

 

O autorovi:

Ondřej Macura (nar. 1980 v Praze) vystudoval Filozofi ckou fakultu Univerzity Karlovy. Vydal básnické knihy Indicie (2007, nominace na Cenu Jiřího Ortena), Žaltář (2008) a román Netopýři (2009). Jeho básně vyšly také v italské antologii současné české poezie Rapporti di errore (editor Petr Král, 2010). Pracuje jako středoškolský učitel. Žije v Praze.

 

(Info o autorovi a foto: nakladatelství Host)

 ————————————————————————–

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou — publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.
Nakladatelství Host se svými zavedenými a respektovanými edičními řadami, autory, jejichž jména patří v české literatuře k těm nejprestižnějším, a se stejnojmenným časopisem, který se pravidelně věnuje reflexi a kultivaci české literární scény, představuje svým způsobem výjimečnou literární velmoc.
Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeSklo

Macura, Ondřej

Host, 2013

Napsat komentář