S novou pohádkovou knihou se děti hravě naučí základní pravidla silničního provozu

Nové pohádky o dopravních značkách_perex
Nakladatelství Fortuna Libri vydává ve své edici Junior pokračování úspěšné pohádkové knihy, tentokrát s názvem Nové pohádky o dopravních značkách. Kniha volně navazuje na první díl a i jejím cílem je zábavnou formou poučit děti o tom, jak být zodpovědným a na bezpečí dbajícím účastníkem silničního provozu.

Nakladatelství Fortuna Libri uvádí na knižní trh titul vhodný pro výuku dopravní výchovy, který je určený již pro děti předškolního věku.

Autor knihy Nové pohádky o dopravních značkách se i v druhém díle zaměřuje na nejmladší a nejzranitelnější účastníky silničního provozu. Pohyb na silnici představuje dětem jako hru mající svá pravidla, která určují dopravní značky a říkají nám, co smíme, co můžeme a co musíme.

 „Dopravním značkám je dobré rozumět a všímat si jich. Aby to bylo i zábavné, tomu má posloužit tato knížka,“

vysvětluje Peter Stoličný.

Kniha je určená nejmenším čtenářům i těm, kteří si ještě nechají předčítat. Děti si díky ní nenásilnou formou rozšiřují povědomí o běžně užívaných dopravních značkách.

 

Nové pohádky o dopravních značkách

Vydalo nakladatelství Fortuna Libri

Autor: Peter Stoličný
Ilustrace: Kardelisová-Hrúzová, Viera
Počet stran: 72
Formát: 210 x 297 mm
Vazba: vázaná
Vyšlo: 2013

 

Přečtěte si více o knize Nové pohádky o dopravních značkách

 

Ve vtipně napsaných příbězích se děti setkají například s chytrým medvědem Bonifácem, kterého krotitel Tralalíni naučil nejen jíst krupicovou kaši lžičkou, ale i krájet řízek příborem či natočit špagety na vidličku. Medvěd uměl také jezdit na kole a dokázal rozlišit různé dopravní značky, ale i poslechnout jejich příkazy. Děti se také dozvědí o příběhu Hloupého Honzy, který vyrazil do světa lidí, ale proto, že nerozuměl dopravním značkám a na silnicích dělal neplechu, koupili mu lidé jízdenku na autobus na lince Praha – Pohádka a poslali jej zpět.

Vydání knihy podpořila v rámci svého projektu Bezpečná školka společnost Goodyear, která pro děti v závěru knihy připravila krátký test na procvičení nabytých znalostí. Kniha je doprovázena originálními ilustracemi výtvarnice Viery Kardelisové-Hrúzové, která vytvořila společně s autorem textu výjimečnou knihu nejen pro děti, ale pro všechny, kteří se podílejí na jejich výchově.

 

O autorovi

doc. Mgr. Peter Stoličný, ArtD. (*1945)

Slovenský spisovatel, scenárista a publicista v současnosti žije v Čechách. Po skončení studia režie a dramaturgie v Praze žil v Bratislavě, kde působil jako divadelní a televizní dramaturg. Vytvořil velké množství literárních děl pro děti a mládež. V současnosti se jako vysokoškolský pedagog v České republice specializuje na oblast mediální komunikace.

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeNové pohádky o dopravních značkách
Zábava a poučení pro školáky i předškoláky

Stoličný, Peter

Fortuna Libri, 2013

Napsat komentář