Tipy pro relaxaci těla i duše

978884_tropical_beach_3
Nebojte si přiznat, že  nic nestíháte, jste unavení a práce vás nebaví. Je nejvyšší čas začít myslet na sebe a splnit sen o sladkém nicnedělání nebo ještě lépe, vyzkoušet starořecký styl života zvaný kalokagathie, jehož podstatou je spojení krásy těla i ducha současně. Zkrátka, tělu dopřejte příjemnou regeneraci a pro duševní relaxaci sáhněte po pěkné knížce.

Nudit se určitě nebudete u detektivního románu Záludná síť s napínavou zápletkou královny švédských detektivek, spisovatelky Heleny Turstenové. Příběh začíná dvěma zdánlivě nesouvisejícími vraždami mladých dívek. Případ se dostane na stůl komisařce Ireně Hussové, která záhy zjistí, že sériový vrah kontaktuje své oběti prostřednictvím internetu. Nezbývá než pátrat po další potencionální oběti dřív, než ji vrah zabije… Knihu vydalo nakladatelství Motto.
Pokud vás nelákají fiktivní příběhy, přečtěte si novinku nakladatelství Alpress o dramatickém životním osudu novodobé otrokyně z Nigérie, kterou otec ve dvanácti letech prodal slavnému fotbalovému hráči do Paříže. Skutečnou událost, který na vlastní kůži prožila sama autorka příběhu Okpara Tina, barvitě vylíčila v knize s výstižným titulem Cena mého života – Rodina slavného fotbalisty si mě adoptovala jako otrokyni.

Únavu a šeď všedních dnů spolehlivě odplaví žánr milostných příběhů z edice love story, která vyšla v nakladatelství Metafora. Romantický příběh Léto na Vrbovém jezeře americké spisovatelky Susan Wiggsové  vás zavede do tábora Kioga, kde se za tichého šplouchání jezerních vod, švitoření ptáků ve větvích stromů a noční obloze plné hvězd odehrává emotivní příběh babičky Olivie Bellamyové, která navzdory tomu, že brzy oslaví zlatou svatbu, nečekaně při jejích přípravách potká starou lásku.
Horkou novinkou nakladatelství Jota je kniha Škola milostných chutí, z ediční řady Beletrie pro ženy s nadhledem. Román Ericy Bauermeister je zasazen do prostředí ženám důvěrné známém – do kuchyně, v níž šéfkuchařka Lilian učí své studenty zvládat přípravu náročných pokrmů. Prostřednictvím chutí a vůní se ale s lidmi děje něco zvláštního. Brzy zjišťují, že díky způsobům přípravy jídel se dozvídají cosi nového i sami o sobě a světě kolem nich.
Posledním tipem pro odpočinkovou četbu je úsměvný román Ivy Hercíkové o mezilidských vztazích, které však výlučně zůstávají v rovině milostných problémů. Plástev medu poutavě vykresluje dramatické i komické situace obyvatel jednoho domu, kteří všemožně usilují o své štěstí na zemi…

A když si po četbě budete chtít protáhnout tělo, podívejte se na Skrz.cz, na němž naleznete stovky hromadných slev na víkendové, relaxační, zkrášlující a romantické pobyty spojené s léčebnými  a kosmetickými procedurami. Medová, čokoládová nebo pivní lázeň se postará o regeneraci pleti, masáže dokonale uvolní unavené svaly a koupel ve vířivce uleví namáhaným kloubům. Můžete si dopřát saunu, zaplavat v bazénu nebo vyjet po okolí na kole či na koni. V rámci pobytů je většinou postaráno i o stravu, takže se nemusíte starat o nic jiného než jak načerpat energii, zrelaxovat se, zbavit se stresu a tak se opět dostat „do pohody“. Stačí jen kliknout, sbalit kufry a jet!

-ifo-

Doporučení:
Share

Napsat komentář