Zasoutěžte si o napínavý špionážní thriller

operativec uvod soutez (1)
Brněnský kriminalista David je na setkání s mafiány zvyklý. Kromě toho má však také své informátory. Ne všem je jeho práce po chuti, proto by mohlo dojít k nečekanému konfliktu. David se však tak lehce nevzdává a to ani ve hře, kde není vždy jasné, kdo je na té správné straně…

Každý chce vyhrát, ale za jakou cenu?

Kriminalista z brněnské policejní expozitury David Prokop nemá moc důvodů věřit místním kurdským obchodníkům, kteří často jednají ve svém zájmu. Vypadá to však, že by si díky nim mohl došlápnout na nebezpečného čečenského fundamentalistu, který míří z válkou zmítaného Kavkazu do Čech.

Kvůli své práci se David Prokop potkává s mafiány i se svými zdroji, a tak se brzy nevyhne konfliktu s vyšetřovateli Inspekce ministra vnitra, kteří se ho proto snaží zdiskreditovat. S lákavým případem v sobě probouzí pozapomenutou životní energii, která mu pomáhá bojovat se starými démony z minulosti. Prokop se brzy stává jen malým článkem v nepřehledné hře, v níž vyhrát chce každý, ale hrát čestně jen málokdo. 

Operativec: Pravidlo tří zdrojů

Autor: Eduard Krainer

Vydalo: nakladatelství Jota
Počet stran: 272
Vazba: vázaná
Vydáno: 05/2024
ISBN: 978-80-7689-365-8

Přečtěte si více o knize Operativec: Pravidlo tří zdrojů, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Jota.

JOTA_22

Nakladatelství Jota vzniklo téměř před 24 lety a za tu dobu vydalo více než 1000 titulů v mnoha edičních řadách. Zpočátku vydávalo knihy zaměřené regionálně, ale po třech letech podstatně rozšířilo spektrum titulů. Nakladatelství publikujeme tvorbu českých autorů i překladovou literaturu.

Ukázka z knihy

Prokop se otřásl chladem. S takovou tady chytíme leda tak rýmu, a ne ty dva, zaklel. Tohle kdybych věděl, vezmu si karimatku. A ačkoliv začínal mít na velitele a jeho akci vztek, uvnitř chápal, že tak to prostě je. Pachatel, kterého rozpracováváš a denně s ním v podstatě žiješ jeho život, má tak přesně stanovené denní návyky, že si podle něj můžeš řídit hodinky. A pak, když ho jdeš sebrat, najednou nikde není. Má vypnutý telefon, auto stojí na druhém konci města. Máš strach, že někde něco proteklo, že se akce prozradila.

O autorovi

Eduard Krainer (*1971) se živí jako učitel a bezpečnostní konzultant. Za téměř 25 let prošel řadou bezpečnostních složek od policie až po zpravodajské služby a po celou dobu dobře věděl, že až jednou odevzdá svůj poslední úřední zápis, bude se věnovat do­cela jinému psaní. Román Operativec: Pravidlo tří zdrojů je úvodním dílem z připravované tri­logie a je rovněž autorovou první vydanou knihou. Autor v součas­nosti pracuje na přípravě druhé­ho a třetího dílu této série.

(Zdroj informací: Jota)

Vyhrajte špionážní román Operativec: Pravidlo tří zdrojů

Svět zločinců, to je přesně to, co kriminalistu Prokopa pohání kupředu. Navíc díky práci nemusí tolik myslet na všechno, co se v jeho životě nepovedlo. Ne vždy se však podaří zákeřného protivníka odhalit hned a včas. Jak to dopadne tentokrát?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Operativec: Pravidlo tří zdrojů vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Operativec: pravidlo tří zdrojů
probíhá od 21. června do 4. července 2024.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 knihy Operativec: Pravidlo tří zdrojů

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeOperativec: Pravidlo tří zdrojů

Krainer, Eduard

Jota, 2024

Napsat komentář