Osud, nebo skutečná láska?

pouta osudu uvod
Dnes zahrajeme na čtenářkou strunu všem, kteří mají rádi romantické příběhy s kapkou historie. Právě takový příběh napsala anglická autorka Victoria Cornwall. U příběhu Janey, která je nucena volit mezi dvěma muži, se rozhodně nudit nebudete. Komu dá nakonec přednost? 

Po rodinné tragédii najde Janey práci jako společnice lady Brockenshawové na jejím panství v Cornwallu. Osamělá dívka přiláká pozornost dvou mužů – Jamese Brockenshawa, dědice panství, a zádumčivého farmáře Daniela Kellowa, jehož přitažlivosti Janey nedokáže odolat. Bude schopna si sama vybrat a u některého z nich nalézt upřímnou lásku a úctu, nebo se podvolí osudu?

Pouta osudu

Autor: Victoria Cornwall
Přeložila: Hana Černá

Počet stran: 296
Vazba: vázaná
Formát: 135×205 mm
ISBN: 978-80-7695-066-5
Doporučená cena: 349 Kč

Knihu Pouta osudu vydalo nakladatelství Alpress.

Ukázka z knihy

Tancovačka přilákala kromě personálu z Bosvenna Manor a mládeže ze zdejší vesnice i mnoho přespolních. A jak Janey později zjistila, hudebníky – bratry Willisovy, dvojčata k nerozeznání – znalo široké okolí. Byli úžasně sehraní a sledovat, s jakým požitkem se mazlí s houslemi, byl zážitek. Začali pozvolna, ale s postupem večera se dostávali do ráže, přidávali svižnější kousky, jeden se snažil přehrát druhého. Janey se báječně bavila. Kloboučky na stranu, noty stranou, smyčce se jen míhaly, hoši podupávali do rytmu a občas si vzájemně šlápli na nohu. Sourozenecké provokace přesto nijak nezkazily nadšení ze hry. Každou chvíli se posilnili z vlastní zásoby alkoholu. Janey čekala, kdy je pití připraví o soutěživost a energii a zhroutí se v opilecké agonii. Pak je obětaví kamarádi dovedou domů. Charlotte jí vysvětlila, že zábava obyčejně končí se smíchem, dvojice láskyplně tiskne skřipky k hrudi a skupina mužů ji doprovodí k čekajícímu povozu.

Můžete si přečíst celou ukázku.

O autorce

Victoria Cornwall vyrostla na mléčné farmě v anglickém Cornwallu. Dokázala dohledat své rodinné kořeny až do 18. století, ráda se navíc historií inspiruje i ve svých příbězích. Po pětadvaceti letech praxe coby zdravotní sestra změnila svou profesi a živí se jako spisovatelka. Miluje čtení a psaní historických románů se silnými příběhy, v nichž nechybí emoce, láska i zklamání, životní moudrost a naděje. Je vdaná a má dvě dospělé děti. V roce 2022 vyšel už její román Pro čest a lásku.

Zdroj informací: Alpress


alpressNakladatelství ALPRESS vzniklo v roce 1993 ve Frýdku-Místku. Od té doby se vyprofilovalo do podoby jedné z nejvýznamnějších a nejstabilnějších firem působících na českém knižním trhu. Po skromných začátcích, kdy produkce čítala několik autorů, vydává nakladatelství ALPRESS každý rok téměř 150 titulů a počtem ročně vydaných knih se řadí mezi největší česká nakladatelství.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePouta osudu

Cornwall, Victoria

Alpress, 2024

Napsat komentář