Při péči o plačtivé dítě myslete i na sebe

Muj maly citlivy zazrak_uvodni
Péče o přecitlivělé děti, které pořád pláčou a potřebují nepřetržitou pozornost unavených rodičů, není samozřejmě nic jednoduchého. Užitečných rad a tipů, jak péči lépe zvládat, se vám dostane v knize Můj malý citlivý zázrak.

Přemýšleli jste někdy, jaký by to byl život, kdyby vaše dítě vždycky vypadalo šťastné a spokojené? Jak by to bylo úžasné, kdyby vaše dítě neplakalo a nebylo neustále nespokojené? Už byste nemuseli trávit hodiny a hodiny zoufalým hledáním způsobů, jak uklidnit své dítě, nebo se cítit vinni, když se zdá, že nic nefunguje. Ať už máte plačtivé dítě nebo vysoce citlivé, tato příručka je pro vás. Budete se dozvídat praktické a snadno proveditelné rady, které vám pomohou lépe porozumět a podporovat vaše dítě. Zjistíte, proč je pro něj tak důležitá bezpečná vazba a dostatek blízkosti. A tím budete obohacovat nejen jeho život, ale i svůj vlastní.

 

Můj malý citlivý zázrak

Jak dobře pečovat o náročné a plačtivé děti a nezapomínat přitom na sebe
Autorka: Marei Theunertová
Přeložil: Martin Richter

Počet stran: 208
Vazba: vázaná
Formát: 167×221 mm
ISBN: 978-80-7670-126-7
Doporučená cena: 398 Kč

Knihu Můj malý citlivý zázrak vydalo nakladatelství Kazda.

 

Ukázka z knihy

Jak je možné, že některé děti jsou temperamentnější, citlivější a závislejší na svém okolí? Proč některá miminka spokojeně leží v postýlce půl dne, spí a jen krátce se probouzejí na krmení, zatímco jiná miminka jejich rodiče celý den nosí (či spíše musí nosit), aby je vůbec utišili? Ukazuje se, že citlivé děti mají silnější spojení mezi amygdalou, která je detektorem nebezpečí v mozku, a pravou mozkovou hemisférou, kde sídlí centrum strachu, stresu a paniky. Profesor Jerome Kaga z Harvardské univerzity studoval temperament dětí a vzhledem k tomuto silnému spojení se začal domnívat, že citlivé děti mají rychlejší přístup k těmto emocím než k emocím, jako je radost, zájem a náklonnost, které jsou spíše ukotveny v levé mozkové hemisféře. (str. 9)

Přečtěte si celou ukázku.

 

O autorce

Pedagožka, rodinná terapeutka a matka tří dětí Marei Theunertová online doprovází mnoho rodin během jejich náročného období s miminkem. Klíčem k pohodovému soužití je z jejího pohledu péče o sebe sama. Protože jen rodiče, kteří o sebe dobře pečují, mají sílu dobře pečovat o své dítě.

Zdroj informací: nakladatelství Kazda


Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti. V nabídce najdete populárně-naučné knihy pro všechny generace – od leporel přes příběhy inspirované přírodou, osudy zvířat i lidí, cestopisy, inspiromaty či atlasy, až po náročnější čtení od předních světových biologů, jakými jsou britský ornitolog Tim Birkhead nebo mykolog Merlin Sheldrake. Nejoblíbenějším autorem nakladatelství je známý německý lesník a ochránce přírody Peter Wohlleben. Knihy, které mají smysl v Nakladatelství KAZDA vychází od roku 2014.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeMůj malý citlivý zázrak
Jak dobře pečovat o náročné a plačtivé děti a nezapomínat přitom na sebe

Theunertová, Marei

Kazda, 2024

Napsat komentář