Ježíšovo učení

jezis-nahled
Na první adventní neděli jsme si pro vás připravili jeden duchovní tip. Jedná se o knihu, která představuje Ježíšovo učení a pojednává  o smyslu lidského života viděného duchovní a Boží perspektivou. Dočtete se zde o etapách duchovního života i o tom, jak prohlubovat vztah s Ježíšem.

Bůh touží po tom, aby každý z nás prožil život v plnosti. Hledáme-li při tom skutečný smysl, nejde jen o věc lidskou: náš život je i dílem Božím. Učíme se u Ježíše. On je náš Mistr, Učitel par excellence. Elias Vella prezentuje v jedné ze svých posledních knih etapy našeho duchovního života. V nich vnímáme Ježíše jako svého lékaře, Mistra, přítele i Pána. Ježíš v každém případě zosobňuje nezměřitelné Boží milosrdenství a péči o člověka. Když Pánu dovolíme, aby nás vedl, otevírá se před námi netušená a přitažlivá cesta. Co vlastně znamená učit se u Krista? Jak se ho ptát, co dělat? Jak a kde Pána následovat? Jak být vnímaví k jeho slovu a k Boží vůli? Pozorně rozjímejme o Božím slově. Ve své slabosti čerpejme sílu z eucharistie. Důvěrný, v čase se prohlubující vztah s Ježíšem pak prosvětlí nejen nás, ale i život našich bližních a našeho okolí.

Ježíš, můj Učitel

Pojď a následuj mě
Autor: Elias Vella
Přeložila: Jindra Hubková

Počet stran: 176
Vazba: brožovaná
Formát: 136×204 mm
ISBN: 978-80-7566-387-0
Doporučená cena: 369 Kč

Knihu Ježíš, můj Učitel vydalo Karmelitánské nakladatelství.

Ukázka z knihy

Největším tajemstvím a zároveň největší hodnotou našeho života je Boží láska. Bůh touží zachránit úplně všechny lidi. Ze své strany také podnikl všechno pro to, aby nás k sobě přitáhl. Dal nám k dispozici prostředky milosti, abychom jejich pomocí dosáhli štěstí tady i na věčnosti. Nejvýraznějším projevem jeho lásky je skutečnost, že poslal svého jediného Syna, aby nás spasil (srov. Jan 3,17). Ježíš Kristus, zosobňující nekonečné Boží milosrdenství a jeho péči o člověka, vstupuje do našeho života různými způsoby a v různých podobách. V jednotlivých etapách našeho života ho můžeme vnímat jako svého lékaře, Učitele, přítele a Pána. A kdykoli mu dovolíme, aby nás chytil za ruku a vedl nás, otevře se před námi dosud netušená a přitažlivá cesta vedoucí k životu v plnosti (Jan 10,10).

Přečtěte si celou ukázku.

O autorovi

Elias Vella (1941–2022) se narodil 28.února 1941 na Maltě. Na kněze byl vysvěcen v roce 1964. V letech 1980–1986 byl provinciálním představeným františkánů minoritů na Maltě a od roku 1993 působil v diecézi jako hlavní exorcista a prezident diecézní komise pro okultismus a satanismus. Byl vyhledávaný kazatelem na duchovních cvičeních, seminářích a konferencích po celém světě. Byl také autorem mnoha knih, které byly vydané v maltštině, angličtině, italštině, portugalštině, slovenštině a také v češtině.

Zdroj informací: cirkev.cz


Karmelitánské nakladatelství je křesťansky orientované nakladatelství. Na trhu působí od roku 1991 a dosud vydalo více než 1500 titulů. Nejdůležitější částí edičního plánu KNA jsou edice věnované duchovnímu životu. Mezi dlouhodobě nejúspěšnější edice KNA patří edice Karmelitánská spiritualita a Malý duchovní život. Mezi jeho kmenové autory, kterým bylo vydáno více titulů, patří mimo jiné: Anselm Grün, Vojtěch Kodet, Kateřina Lachmanová, Marie Svatošová nebo Max Kašparů.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeJežíš, můj Učitel
Pojď a následuj mě

Vella, Ellias

Karmelitánské nakladatelství, 2023

Napsat komentář