Splněný sen nemusí vždy znamenat vítězství

zlaty klic uvodni
Petr má rád ženy… Žije ve světě, kde o úrovni lidí rozhodují peníze a kreditní karty. Rád by si usnadnil i svůj vlastní život. Nezvolí k tomu však tu nejlepší cestu. Jde si za svým, tvrdě a bez skrupulí. Bude však spokojený, když se vyplní všechna jeho přání?

Petr Prokop žije ve světě, kde peníze rozhodují o kvalitě života, celkem slušný život. Je instruktorem v golfovém klubu, kde se seznámí s manželkou jednoho z nejbohatších lidí v zemi. Jeho až příliš kladný vztah k ženám mu otevře cestu k plánu, jak pomocí vraždy získat vysněný klíč ke zlaté kleci a usnadnit si tak život. Podaří se Petrovi získat klíč k vytouženému životu, nebo ho jeho záměr přivede k pomyslnému pádu do pekla? Příběh Petra Prokopa vypráví o překonávání překážek, o bezohlednosti na cestě k bohatství, o měřitelnosti hodnoty lidského života materiálním bohatstvím a o mlýnech, které nepřestávají mlít. O tom, že když se tomu, kdo jde za svým snem bezohledně a tvrdě, splní jeho přání, může to být způsobem, který je současně trestem.

Zlatý klíč k peklu

Autor: Josef Doucha

Počet stran: 184
Vazba: vázaná
Formát: 145×205 mm
ISBN: 978-80-278-0134-3
Doporučená cena: 249 Kč

Knihu Zlatý klíč k peklu vydalo nakladatelství Epocha.

Ukázka z knihy

Otočil auto a vracel se zpět, na sever města. Vzdálené zvuky policejních sirén ho poháněly, ale současně ho uklidňovalo vědomí, že on jede opačným směrem, než kam směřuje policie. Stočil se na severovýchod, zatímco policejní vozy spěchaly na jih. Dojel až k ústí řeky do přehrady, přejel most, přes který vždy vbíhal na běžecké tratě v lesoparku, a místy, kde se živičná silnice měnila v prašnou lesní cestu, dojel až k lomu a zastavil. Vypnul motor, zhasl světla a chvíli naslouchal, jestli nezachytí nějaký zvuk, který by prozradil, že zde není sám. Byl o však naprosté ticho. Měsíc mírnil tmu, které Petrovy oči po chvíli přivykly. V odkládacím prostoru mezi předními sedadly našel silnou svítilnu, se kterou vystoupil z vozu a došel až na okr aj horní hrany lomu.

K dispozici máte kompletní ukázku.

O autorovi

Josef Doucha (*1948) se narodil v Jihlavě. Po maturitě absolvoval základní vojenskou službu a po jejím ukončení nastoupil do služeb policie – tehdy veřejné bezpečnosti. Jeho cílem bylo pracovat jako vyšetřovatel nejzávažnější násilné kriminality, o čemž mohl v počátcích policejní kariéry jenom snít. Začínal jako tzv. pochůzkář, později jako tzv. vyhledavatel, který kromě pochůzkové služby již vyšetřuje bagatelní trestné činy a tehdy existující přečiny. V roce 1973 nastoupil na jihlavskou vyšetřovačku, kde vyšetřoval násilnou kriminalitu a trestnou činnost páchanou na mládeži. Často byl zařazován do vyšetřovacích týmu brněnské krajské vyšetřovačky a odtud jej koncem roku 1977 delegovali do velkého republikového týmu při vyšetřovací centrále v Praze, k vyšetřování rozsáhlé trestné činnosti násilného charakteru. To již bylo blízko jeho snu o práci v „mordpartě“, a tak když mu nabídli místo na centrále, nabídku přijal. Zprvu byl zařazen na úseku vyšetřování mravnostní kriminality a v roce 1983 byl konečně zařazen na úsek závažné násilné kriminality. Na starosti měl celou ČR, a tak často mizel z domova na řadu měsíců a spolupracoval s těmi nejlepšími detektivy a vyšetřovateli republiky na objasňování a dokazování zpravidla vražd, ale i závažných loupeží. Nejčastěji spolupracoval s kolegy z Brna, ale i z Ústí nad Labem a z Prahy. V Praze to byla zejména zařazení do tým vyšetřujícího trestnou činnost tzv. spartakiádního vraha, kde se kromě jiných seznámil, spolupracoval a spřátelil s tehdejším šéfem násilné kriminality, excelentním vyšetřovatelem, Jiřím Markovičem. S tím se setkali i v závěru své policejní kariéry, kterou končil v pozici ředitele Krajského úřadu vyšetřování Středočeského kraje. Bylo to na přehradě Orlík, na policejním pontonu, pod Žďákovským mostem, kde se s Jirkou Markovičem nad prvním vyloveným sudem s mrtvolou „orlických vrahů“ dohodli, že vyšetřování této věci povedou vyšetřovatelé právě jeho úřadu. Během třeskuté doby, známé jako „devadesátky“, policejní řady v roce 1996 opustil a přes různé nabídky zejména z bank na obsazení postu na jejich bezpečnostním úseku se rozhodl pro relativní samostatnost. Vykonal advokátní zkoušky a od roku 1999 se věnuje advokacii. Opět se zaměřením na trestní úsek této činnosti.

Zdroj informací: Epocha


epochaNakladatelství Epocha ve stávající podobě existuje a vydává od října roku 2002. Navazuje na činnost stejnojmenného subjektu, který vznikl roku 1996. Jeho ediční profil byl tehdy vyhraněný, soustředil se na historii prezentovanou životopisnými monografiemi významných postav českých, ale i světových dějin. V roce 2002 se Epocha rozšířila, a to nejen personálně, ale především koncepčně. Její ediční záběr se rozrostl o další žánry a s tím se rozšířila i autorská základna, která se neomezuje jen na domácí zdroje. Dominantním směrem ediční koncepce zůstává i nadále literatura faktu a historie, nově je velký prostor v edičních plánech věnován fantastice.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeZlatý klíč k peklu
Krimi román od legendy mordparty

Doucha, Josef

Epocha, 2023

Napsat komentář