Poznejte zpěváčky našich zahrad

Zahradni ptaci_uvodni2
Po zahradě vám poletují ptáčci, ale vy netušíte, jak se jmenují? Nový atlas nakladatelství Kazda vám pomůže se ve všech opeřencích vyznat, a to nejen díky užitečným informacím, ale i podrobným ilustracím.

Zahradou se prohání pták – ale jaký druh a jak ho jen poznat? Tento atlas vám to usnadní. S pomocí jasných charakteristik a podrobných ilustrací lze rychle zúžit okruh možných kandidátů. Okamžitě tak poznáte, kdo odpočívá v živém plotu, přespává v ptačí budce, zobe u krmítka nebo cvrliká na střeše. Portréty jednotlivých druhů ptáků doplňují zajímavá fakta.

 

Zahradní ptáci

Rozpoznejte snadno 75 druhů
Autor: Felix Weiß
Přeložil: Martin Richter
Ilustroval: Paschalis Dougalis

Počet stran: 128
Vazba: brožovaná
Formát: 132×193 mm
ISBN: 978-80-7670-125-0
Doporučená cena: 349 Kč

Knihu Zahradní ptáci vydalo nakladatelství Kazda.

 

Ukázka z knihy

Zahradni ptaci_ukazka

Prohlédněte si celou ukázku.

 

O autorovi a ilustrátorovi

Felix Weiß je vystudovaný biolog – má velmi rád přírodu a je autorem několika atlasů a knih o ptácích a rostlinách.

Paschalis Dougalis je ilustrátor a výtvarník – specializuje se na kresby přírody a divoké zvěře. Žije a pracuje v Mnichově. Zajímá se zejména o euroasijské ptáky a savce. Ilustroval několik přírodopisných knih a jeho díla byla opakovaně oceněna.

Zdroj informací: nakladatelství Kazda


Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti. V nabídce najdete populárně-naučné knihy pro všechny generace – od leporel přes příběhy inspirované přírodou, osudy zvířat i lidí, cestopisy, inspiromaty či atlasy, až po náročnější čtení od předních světových biologů, jakými jsou britský ornitolog Tim Birkhead nebo mykolog Merlin Sheldrake. Nejoblíbenějším autorem nakladatelství je známý německý lesník a ochránce přírody Peter Wohlleben. Knihy, které mají smysl, v Nakladatelství KAZDA vychází od roku 2014.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeZahradní ptáci
Rozpoznejte snadno 75 druhů

Weiß, Felix

Kazda, 2023

Napsat komentář