Kníže K. J. Salm-Reifferschedt

morus
Začtěte se do zednářských a rosenkruciánských dopisů z pozůstalosti moravského šlechtice – knížete K. J. Salm-Reifferschedta. Dovíte se například zajímavosti o aktivitách tajných společností.

Jádro knihy tvoří čtyřicet pět zednářských a rosenkruciánských dopisů z pozůstalosti významného moravského šlechtice osvícenské doby, knížete K. J. Salm-Reifferschedta, předního činovníka tajných společností, jehož řádové jméno Morus bylo zvoleno jako název této publikace. Aktivity těchto tajných společností se ve světle zveřejněných dopisů snaží přiblížit připojená studie, která poprvé upozorňuje například na velkoplošné učební tabule Řádu zlatých a růžových křižáků, uchované v depozitáři zámku v Rájci nad Svitavou, či na kabalistické pomůcky užívané uvnitř Salmova kroužku. Případnému badateli pak rozšíří přehled o zdrojovém materiálu dvě přílohy, které přinášejí jednak soupis vybraných kartonů rodinného archivu Salmů uloženého v Moravském zemském archivu a jednak výňatek unikátního alchymického rukopisu z téže sbírky. Předkládaná kniha je svého druhu první, byť zdaleka ne vyčerpávající zpracování tématu působení zednářského a rosekruciánského hnutí na moravském a českém území.

Morus

Výbor z korespondence moravského zednáře a rosenkruciána
Autor: J. P. Maien

Počet stran: 278
Vazba: brožovaná
Formát: 170×238 mm
ISBN: 978-80-7530-428-5
Doporučená cena: 547 Kč

Knihu Morus vydalo nakladatelství Malvern v edici Aurélie.


Nakladatelství Malvern vzniklo na konci 90. let minulého století. Těžiště vydavatelské činnosti tvoří spirituální tradice, mystika, religionistika, literární věda, kulturní antropologie, beletrie i poezie, přírodní vědy, dějiny vědy, hlubinná psychologie, hermetismus, alchymie, ekologie a knihy pro děti i rodiče. Vydávají souborné dílo spisovatelky Daniely Hodrové i filosofa a biologa Zdeňka Neubauera.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeMorus
Výbor z korespondence moravského zednáře a rosenkruciána

Maien, J. P.

Malvern, 2023

Napsat komentář