Vyhrajte návod, jak nenaletět konspiračním teoriím

konspiracni-teorie-perex
Některé konspirační teorie se světem šíří už tak dlouho, že v podstatě začaly žít vlastním životem a řada lidí je neváhá brát jako bernou minci. Jak se ve světě konspirací zorientovat a začít opět věřit tvrdým důkazům?

Konspirace hýbou světem

Zábavná kniha, v níž se smysl pro humor pojí s varováním před zhoubným účinkem konspiračních teorií.

Ať už jde o satanskou paniku nebo antivaxerské hnutí, přistání na Měsíci nebo aféru Pizzagate, my lidé jsme odjakživa měli ve zvyku věřit, že nám mocní lžou (a abychom si nekřivdili, občas tomu tak skutečně je). Ačkoli je ale zábava přihlásit se do skupinového chatu a potlachat si tam o chemtrails, události nedávných let nám ukázaly, že některé z těchto teorií si začaly žít vlastním životem – a že naše urputná honba za pravdou může ve skutečnosti páchat škody.

Tom Phillips a Jonn Elledge nás berou na fascinující, pronikavé a mnohdy vtipné putování světem starých a nových konspiračních teorií a pokoušejí se zodpovědět klíčovou otázku naší doby: Jak se odhlásit z internetových fór, kde se probírá QAnon, a začít opět věřit tvrdým důkazům?

 

Konspirační teorie

Autoři: Tom Phillips, Jonn Elledge

Vydalo: nakladatelství Jota
Překlad: Radka Knotková
Počet stran: 344
Vazba: pevná
Vydáno: 8/2023
ISBN: 978-80-7689-234-7

Přečtěte si více o knize Konspirační teorie, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A nezapomeňte si prohlédněte několik ukázkových stran: ukázka 1, ukázka 2 a ukázka 3.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Vyhrajte knihu Konspirační teorie

Konspirační teorie, dezinformace a kybernetická válka jsou v poslední době často skloňovanými tématy. Nad některými názory se většina z nás pousměje, nad některými se musíme hlouběji zamyslet, než je zavrhneme, ale bohužel existuje řada lidí, kteří jim bezmezně věří a snaží se je vydávat za pravdivé na sociálních sítích, diskusních fórech i mimo ně. Přečtěte si knihu, ve které vám Tom Phillips, autor bestselleru Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali, a Jonn Elledge vezmou na cestu světem konspiračních teorií a poradí vám, jak začít opět věřit tvrdým důkazům.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Konspirační teorie vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Konspirační teorie
probíhá od 24. do 30. září 2023.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 knihy Konspirační teorie

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeKonspirační teorie
Historie (o)bludných teorií a jak jim nenaletět

Elledge, Jonn – Phillips, Tom

Jota, 2023

Napsat komentář