Získejte román o zamyšlení nad příběhem ze starého deníku

holky-z-detroitu-perex
Melanie je přesvědčená, že kariéra a láska nejdou dohromady, a že když dala přednost práci, tak si vybrala správně. Ohmataný deník její praprapratety ji však přinutí se znovu zamyslet, jak by chtěla žít a co znamená být moderní ženou.

Co znamená být moderní ženou?

Je rok 2018. Melanie Barnettová má za to, že už ví, o čem život je. Je zaměstnaná v marketingovém oddělení palírny kentuckého bourbonu, kde se má rozhodovat o jejím povýšení, a po rozchodu s bývalým snoubencem je přesvědčená, že láska a kariéra nejdou skloubit. Pak ovšem v tajné zásuvce automobilového veterána Jordana MX, šarlatově rudého sporťáku a symbolu jazzové éry, kterého jí odkázala její prapraprateta Violet, objeví ohmataný deník obsahující tajuplnou zprávu: Přeber si z tohohle příběhu, co chceš, Melanie, a na zbytek zapomeň.

Je rok 1921. Violet Bondová se nemusí nikomu podřizovat. Vypravila se do Detroitu, energií kypícího centra prosperujícího automobilového průmyslu a nejrychleji se rozvíjejícího města Ameriky, kde jí život přináší nečekaná dobrodružství. Jenže ve světě ilegálních náleven, nových přátel a nečekaných lásek je snadné ztratit kontrolu nad vlastním životem.

Když se Melanie ocitne na životní křižovatce, její a Violetin osud se nečekaně protnou. Ač je dělí několik generací, obě uvažují o tom, jak chtějí žít, a ptají se, co vlastně znamená být moderní ženou.

 

Holky z Detroitu

Autorka: Tori Whitaker

Vydalo: nakladatelství Metafora
Překlad: Věra Kotábová
Počet stran: 360
Vazba: brožovaná
Vydáno: 7/2023
ISBN: 978-80-7625-135-9

Přečtěte si více o knize Holky z Detroitu, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Metafora. A nezapomeňte si také stáhnout ukázku.

Nakladatelství Metafora bylo založeno v roce 2001 a od té doby vydalo několik set titulů všech žánrů. K vydaným beletristickým titulům patří mimo jiné knihy Dana Browna, bestseller Jíst, meditovat, milovat či knihy islandské autorky Yrsy Sigurdardóttir. V oblasti poznání je Metafora vydavatelem knih takových autorů, jako je Elizabeth Haichová, Judy Hallová či Anthony Wiliam. V lednu 2019 spojila Metafora síly s Nakladatelským domem Grada.

 

Ukázka z knihy

Jako na povel ti cizí lidé vykřiknou: „Kousek dál v ulici je šťára!“
Barmani začnou chvatně sklízet lahve do skříněk a vytahovat velké sklenice plné lékořicových cukrátek a dlouhých barevných lízátek. Číšník pospíchá od hosta k hostu a shrnuje skleničky do velké nádoby.
„Violet, děvče, budeme odsud muset vypadnout. Ale nenápadně, jako by se nic nedělo.“
Neříká to nijak naléhavě, takže se ani moc nebojím. Ze začátku ne.
„Hlavně abychom to stihli, než sem vrazí s beranidly,“ řeknu, protože si živě představuju, jak všude kolem nás létají střepy.
Pevně se ho chytím a cupitám ve svých lodičkách s páskem přes nárt o dost rychleji, než když jsme sem přišli. Přece jenom jsem trochu vyplašená. Detroitské razie se dělají bez příkazů k domovní prohlídce; policajti při nich nemůžou nikoho zabásnout. Ale většinou zlikvidují majiteli živnost, protože rozmlátí všechno od lahví s alkoholem až po barové židle. Ve snaze znemožnit činnost těm, kteří porušují zákony, je ve skutečnosti sami porušují. (str. 11)

 

Vyhrajte knihu Holky z Detroitu

Přestože Melanii a Violet dělí hned několik generací, jejich osudy se svým způsobem protnou. Violetin starý deník totiž Melanii poodhalí, jak snadné je ztratit kontrolu nad vlastním životem, a donutí ji se zamyslet, jak chce doopravdy žít. Skutečně udělala dobře, když dala přednost úspěšné kariéře před láskou?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Metafora vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Holky z Detroitu vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Holky z Detroitu
probíhá od 19. září do 2. října 2023.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 romány Holky z Detroitu

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeHolky z Detroitu

Whitaker, Tori

Metafora, 2023

Napsat komentář