Vyhrajte tipy, jak si zpestřit krmení ptáčků v zimě

lahudky uvodni
Rádi v zimě nasypete ptáčkům do krmítka nějakou dobrotu na přilepšenou a poté pozorujete rozmanité druhy, které se na ni slétnou? Pokud jim chcete dopřát víc než jen semínka slunečnice, máme pro vás knihu plnou inspirací na ptačí lahůdky.

Ideální krmítko do každé zahrady

I ptáci jsou vybíraví. V této příručce uvádíme návody, jak připravit lahůdky, kterými ptáky potěšíte po celý rok. Dále popisujeme, jak vyrobit nápaditá krmítka.

Díky této knize pro vás bude krmení ptáků ještě hezčí zážitek než dosud. Nabízí spoustu kreativních nápadů na krmivo vhodné pro jednotlivé druhy, kutilové zde najdou tipy na krmítka, zásobníky a závěsné systémy. Využít lze vykrajovátka na cukroví, kokosové ořechy a staré květináče v mnoha krásných variantách i vánoční stromeček – vše vyzkoušeno v terénu a schváleno ptáky. Inspirace pro milovníky přírody a pro ty, kdo rádi zkoušejí dělat věci sami.

 

Lahůdky v krmítku

Autoři: Kathrin Heckerová, Frank Hecker

Vydalo: nakladatelství Kazda
Překlad: Tereza Filinová
Počet stran: 72
Vazba: brožovaná
Vydáno: 10/2022
ISBN: 978-80-7670-093-2

Přečtěte si více o knize Lahůdky v krmítku, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A prohlédněte si také náš článek nebo několik ukázkových stran: ukázka 1, ukázka 2 a ukázka 3.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

O autorech

Biologové Katrin a Frank Heckerovi milují přírodu, o které také úspěšně a s velkým nasazením už dvacet let píší. Žijí v severním Německu, obklopeni hlubokými lesy a loukami, svými dětmi a četným domácím zvířectvem. Svoje bohaté zkušenosti ze života v přírodě manželé rádi předávají svým čtenářům – společně napsali už přes padesát knih určených dospělým i dětem. Všechny nápady, jak a čím krmit volně žijící ptáky, uvedené v této knize sami vyzkoušeli a ověřili v praxi. Frank Hecker navíc vše zachytil fotoaparátem – jeho fotky se pravidelně objevují v renomovaných časopisech a odborných publikacích.
(Zdroj informací: společnost Knihcentrum)

 

Vyhrajte knihu Lahůdky v krmítku

V zimních měsících je pro ptáky složitější sehnat si dostatek potravy, proto jim mnozí z nás rádi dopřejí semínka do krmítka. Pokud se vám nelíbí zásobníky, které najdete v nabídce obchodů, můžete jim vyrobit svůj vlastní a do něj dát některou z dobrot, které obsahuje kniha biologů Katrin a Franka Heckerových. Uvidíte, že díky jejich tipům bude krmení ptáků ještě hezčím zážitkem, než když do krmítka vysypete pouze předem namíchanou směs.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Lahůdky v krmítku vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Lahůdky v krmítku
probíhá od 29. ledna do 4. února 2023.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 knihy Lahůdky v krmítku

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeLahůdky v krmítku
Recepty a inspirace jak na ptačí krmení

Kathrin Heckerová, Frank Hecker

Kazda, 2022

Napsat komentář