Získejte návod, jak zachránit planetu

soutez-39-zpusobu-jak-zachranit-planetu
Klimatická krize, ztráta biodiverzity, nadměrné množství odpadů – často skloňované pojmy všude kolem nás. Jenže co s tím? Britský novinář procestoval svět a sesbíral příběhy lidí, kteří zasvětili život záchraně planety.

Reálná řešení změny klimatu

Fascinující výzkum projektů po celém světě, které mají za cíl zastavit změnu klimatu.
Dostali jsme se do toho sami a sami také musíme najít cestu ven.
Problémy, se kterými se potýkáme, známe – ztráta biodiverzity, zvyšující se množství odpadu a znečištění, množství skleníkových plynů, které doslova pumpujeme do ovzduší… je to neudržitelné. Musíme něco udělat!

Tom Heap, autor knihy 39 způsobů, jak zachránit planetu (39 Ways to Save the Planet) je optimista! Nestraší, nevytváří hororové scénáře a nesnaží se své čtenáře uvrhnout do pocitu bezvýchodnosti a selhání. Právě naopak. Procestoval svět a objevil lidi, kteří zasvětili svůj život záchraně planety. Sdílením jejich příběhů dokazuje, že naděje je, jen se musíme vydat správnou cestou, ačkoliv to mnohdy není jednoduché.
Kniha je rozdělena do sedmi částí – Energetika, Životní prostředí, Zemědělství, Společnost, Doprava, Výstavba a průmysl, Odpady. V každé z nich čtenáři najdou inovativní projekty, které dokážou zmírnit dopad lidské činnosti na planetu, ať už jsou to plovoucí solární panely, bambusové vesnice, vzdělání dívek v rozvojových zemích, nebo zpětný záchyt a využití zplodin z výroby.

Klimatická krize není chiméra, je to reálný stav, ve kterém se nachází naše planeta. Jinou nemáme a jsme to právě my, kdo má teď za úkol zmírnit dopady naší činnosti a zastavit negativně nastavený trend. Kniha 39 způsobů, jak zachránit planetu dokazuje pravdivost onoho okřídleného výroku „Kde je vůle, tam je cesta“. Vydejme se s Tomem Heapem na cestu do budoucnosti a držme Zemi i sami sobě palce. Dobře to dopadne!

39 způsobů, jak zachránit planetu

Reálná řešení změny klimatu
Autor: Tom Heap
Přeložil: Jakub Goner

Počet stran: 256
Vazba: brožovaná
Formát: 125×200 mm
ISBN: 978-80-7413-510-1
Doporučená cena: 389 Kč

Přečtěte si více o knize 39 způsobů, jak zachránit planetu, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Zoner Press. Navíc si můžete také prohlédnout krátkou ukázku.

 

zonerpress

Nakladatelství Zoner Press se zaměřuje na překladové a původní české publikace. V roce 2007 byla nabídka vydavatelství rozšířena o řadu oblíbených knih Naučte se kreslit… a v roce 2008 o fantasy žánr v edici Zoner Fantazie a populární publikace s japonskou mangou a komiksy, které vychází pod logem Zoner Manga. Pro vydavatelství jsou velmi inspirativní webové diskuse, názory, tipy a přání čtenářů, které probíhají na Facebooku Manga Zoner, kde jsou stále nové aktuální informace.

 

O autorovi

Tom Heap je tvůrcem a moderátorem vlajkového podcastu o klimatických změnách na BBC Radio 39 Ways to Save the Planet. Je také pravidelným moderátorem pořadu Countryfile na rádiu BBC1, který se specializuje na investigativní filmy, a natočil mnoho televizních dokumentů pro BBC o jídle, energetice a životním prostředí. Moderuje pravidelnou environmentální sérii na BBC Radio 4 s názvem Costing the Earth. Jezdí na kole, štípe dřevo, sleduje filmy a pěstuje chilli papričky.

Zdroj informací: nakladatelství Zoner Press

 

Vyhrajte knihu 39 způsobů, jak zachránit planetu

Celý svět v posledních letech čelí stále se zrychlujícím problémům, od klimatické krize až po ztrátu biodiverzity. Vědci zkoumají, politici debatují, aktivisté opakují – jenže co s tím? Jaká je ta správná cesta, kterou bychom se měli vydat? Kdo jiný by se měl pustit do záchrany planety, než ti, kteří ji do tohoto stavu dostali? Britský novinář Tom Heap procestoval svět a posbíral příběhy lidí, jež zasvětili život záchraně našeho světa. Kniha je rozdělena do sedmi částí, v nichž se autor postupně věnuje energetice, životnímu prostředí, zemědělství, společnosti, dopravě, odpadům a výstavbě a průmyslu. Který z inovativních projektů bude ten zásadní?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Zoner Press vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu 39 způsobů, jak zachránit planetu vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu 39 způsobů, jak zachránit planetu
probíhá od 22. září do 5. října 2022.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 knihy 39 způsobů, jak zachránit planetu

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knize39 způsobů, jak zachránit planetu
Reálná řešení změny klimatu

Heap, Tom

Zoner Press, 2022

Napsat komentář