Objevte tantru a zklidněte svou mysl

Osho_Tantra_uvodni
Mistr Osho učí tantru prostřednictvím Tilopovy Písně mahámudry a ve svých přednáškách vysvětluje řadu významných meditačních technik, které jsou užitečné a silné i v dnešní době.

Mistr Osho pojímá tantru z mnoha úhlů, v této sérii promluv se zaměřil na tantrickou podstatu jedné z nejvyšších nauk vadžrajány zvané mahámudrá, konkrétně na slavnou Píseň mahámudry, v níž Tilopa, první pozemský učitel tradice mahámudry, objasňuje svému žákovi Náropovi základy a metody tohoto učení. Tilopův mystický pohled na tantru přežil v podobě úžasného zpěvu deset století a je dodnes stále živý a podnětný. Osho ukazuje aktuálnost textu na konkrétních příkladech ze současného života a zároveň nabízí celou řadu meditačních technik pomáhajících zklidnit mysl a proniknout hlouběji do vlastního nitra.

 

Tantra

Nejvyšší poznání
Autor: Osho
Přeložila: Jana Žlábková

Počet stran: 256
Vazba: brožovaná
Formát: 143×205 mm
ISBN: 978-80-7593-411-6
Doporučená cena: 300 Kč

Knihu Tantra vydalo nakladatelství Pavel Dobrovský – BETA.

 

Ukázka z knihy

Nejvyšší prožitek není vlastně vůbec žádný prožitek, protože se vytratí ten, kdo prožívá. A o čem se dá mluvit, když není ten, kdo prožívá? Kdo by něco říkal? Kdo by líčil svůj prožitek? Když není subjekt, není ani objekt. Zmizí břehy a zůstane jenom řeka prožitku. Je poznání, ale není ten, kdo poznává.
Tato skutečnost představovala problém pro všechny mystiky. Dosáhli nejvyššího stavu, ale nemohli o něm vyprávět svým následovníkům. Nemohli ho předat ostatním, kteří by ho chtěli pochopit rozumem. Splynuli s ním. Projevuje se v celém jejich bytí, ale intelektuální komunikace je vyloučena. Mohou vám ho předat, pokud jste ochotni přijímat, mohou vám pomoct, abyste ho také poznali, jestliže jste vnímaví a otevření. Ale slova a symboly k jeho vyjádření nestačí a teorie a doktríny jsou naprosto k ničemu.

 

O autorovi

Oshovo učení nelze zařadit do žádné přesně vymezené kategorie, neboť se zabývá jak individuálním hledáním smyslu života, tak naléhavými společenskými a politickými problémy, před nimiž dnes stojí naše společnost. Jeho knihy nejsou jím psané, ale jsou to přepisy audio- a videonahrávek z jeho improvizovaných hovorů obracejících se k mezinárodnímu publiku během posledních pětatřiceti let. Londýnský deník Sunday Times označil Osha za jednoho z „tisícovky tvůrců dvacátého století“ a americký autor Tom Robbins za „nejnebezpečnějšího člověka po Ježíši Kristu“.
Osho řekl o své práci, že se snaží vytvořit podmínky pro zrození nového druhu člověka. Tohoto nového člověka často charakterizoval jako „Buddhu Zorbu“, jenž je schopen užívat si světských rozkoší jako Řek Zorba a zároveň tichého klidu Gautamy Buddhy. Ústředním motivem obsaženým v celém jeho díle je vize, do níž je zahrnuta jak věčná moudrost Východu, tak nejvyšší potenciál západní vědy a technologie.
Osho je známý také svým revolučním příspěvkem k učení o vnitřní transformaci a jeho přístup k meditaci reaguje na zrychlené tempo moderního života. Cílem jeho unikátních „aktivních meditací“ je odstranění nahromaděného tělesného a psychického stresu, což je nezbytný předpoklad dosažení uvolněného stavu meditace osvobozeného od těkající mysli. Osho je autorem knih Tantrická transformaceNebojte se tmyTady a teďHledání, O čakrách, Nebojte se ztratit hlavu, Muž, který miloval racky ad.

Zdroj informací: nakladatelství Pavel Dobrovský – BETA


Nakladatelství Beta bylo založeno v roce 1993. Za dobu svého působení uvedlo na český trh na 800 titulů různých žánrů a řadí se tak mezi přední české nakladatelské domy. Věnujeme se především knihám zaměřeným na rozvoj osobnosti, dále vydáváme ezoteriku a nově také náročnější beletrii. V portfoliu nechybí témata historická nebo militaria a opomenout nelze ani bohatě vypravené, obsahově poutavé obrazové publikace, s nimiž se nakladatelství Beta úspěšně prezentuje laické i odborné veřejnosti. Mezi světoznámé osobnosti, které vydáváme, patří autor hororů a detektivních románů Stephen King, duchovní učitel Osho, Deepak Chopra nebo Alexander Loyd.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeTantra
Nejvyšší poznání

Osho

Pavel Dobrovský – BETA, 2022

Napsat komentář