Do dalšího roku s citáty Eleny Ferrante

diar-ferrante-nahled
Diáře jsou nepostradatelnými pomocníky, díky nimž si dokážeme plánovat své hektické životy. Pokud ještě nemáte vyhlédnutý diář na rok 2022, tak vám dnes jeden doporučíme. Na jeho stránkách na vás čekají citáty z děl italské autorky Eleny Ferrante.

Diář na rok 2022 PŘÁTELSTVÍ přináší na každý týden podnětné myšlenky jedné z nejčtenějších spisovatelek současnosti ELENY FERRANTE. S motivem přátelství se setkáváme v celém jejím díle, zejména ve slavné tetralogii Geniální přítelkyně (PROSTOR 2016–2018), jež si získala miliony čtenářů na celém světě. Dosud žádná jiná autorka nedokázala zachytit vztah mezi přítelkyněmi se všemi jeho odstíny jako právě Ferrante, která pravdivě obnažuje základní lidská pouta. Diář nabízí inspirativní pohled i na další rozličná témata včetně lásky, krásy, moudrosti či odvahy, a vtáhne vás hlouběji do vlastních myšlenek.

Přátelství. Diář 2022

Autorka: Elena Ferrante
Ilustrátorka: Jiřina Lockerová

Počet stran: 272
Vazba: vázaná
Formát: 130×200 mm
ISBN: 978-80-7260-498-2
Doporučená cena: 297 Kč

 

 

Knihu Přátelství. Diář 2022 vydalo nakladatelství Prostor.

Ukázky z diáře

Diář Ferrante - ukázka - úvodní strana leden 2022

Diář Ferrante - ukázka - 7. -10. 3. 2022

Elena Ferrante

Svůj první román Tíživá láska publikovala pod tímto pseudonymem, později se proslavila po celém světě především tetralogií Geniální přítelkyně (Geniální přítelkyně, Příběh nového jména, Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou a Příběh ztracené holčičky). Ohromující úspěch ságy (12 milionů prodaných výtisků po celém světě, překlady v padesáti zemích) dal podnět k pátrání nejednoho investigativního novináře po autorčině identitě, která však dosud nebyla odhalena. Ať už je Elena Ferrante kdokoli, v současnosti je kritikou řazena mezi nejvýznamnější žijící italské autory a týdeník Time ji v roce 2016 zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa. Síla jejího vypravěčského umění spočívá v autenticitě, s níž nahlíží ženské osudy, a v mnohovrstevnatosti hrdinek. Téma žen, které se snaží zorientovat ve vlastní minulosti a najít sebe samé skrze pochopení a narovnání vztahů se svými blízkými, se objevuje ve většině autorčiných próz. Kromě již jmenovaných také v románech Dny opuštění  a Temná dcera. Dílo Temná dcera je tematikou propojené s krátkým napínavým příběhem pro děti Pláž v noci, v němž Ferrante rozvinula motiv ztracené panenky. V minulém roce se čeští čtenáři mohli seznámit s ilustrovaným souborem esejů Příležitostné nápady, které autorka psala po dobu jednoho roku na žádost deníku The Guardian, a s románem Prolhaný život dospělých  o bolestném dospívání a hledání kořenů a vlastní identity v Neapoli 90. let minulého století. V produkci Netflixu a společnosti Fandango vzniká jeho seriálová adaptace.

Zdroj informací

Jiřina Lockerová

Malířka a ilustrátorka, ilustrovala více než 50 knižních titulů. Věnuje se mimo jiné malbě meditačních obrazů s terapeutickým účinkem, k nimž ji přivedl hluboký zájem o alternativní způsoby léčby a širší vnímání života. K dílu Eleny Ferrante má osobní vztah: „Její knihy, plné vášně a života, mě uchvátily chápáním ženské duše.“
Více na webu autorky www.lockerova.eu.


Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePřátelství. Diář 2022

Ferrante, Elena

Prostor, 2021

Napsat komentář