Literární soutěž Cena Karla Čapka zná letošní vítěze

Karel Čapek
V prosinci byly v Brně vyhlášeny výsledky 39. ročníku literární soutěže Cena Karla Čapka. Kvůli pandemii covidu-19 však pouze virtuálně, podívat se nicméně můžete na záznam vyhlášení.

Předání cen se plánuje na Brněnském Fénixconu v březnu 2021. Kompletní výsledky najdete na tomto odkazu a na záznam vyhlášení se můžete podívat na YouTube.

  • V kategorii mikropovídka zvítězila Radmila Tomšů s povídkou Apokalypsa v A dur.
  • S nejlepší krátkou povídkou soutěž obeslal Roman Splítek, nazval ji Šaty dělaj člověka.
  • V kategorii povídka zvítězila opět Radmila Tomšů s prací Docela obyčejná služební cesta.
  • Nejlepší novelu ročníku Tisíc příchutí ticha napsala Růžena Písková.
  • V úvodním ročníku kategorie o Cenu ABB robotika zvítězil Petr Stančík s povídkou Dar smrtelnosti s robotickou tématikou.
  • Figurku Čapkova Mloka získala a absolutní vítězkou letošního ročníku se stala za svou mikropovídku Radmila Tomšů.

O sdružení Československý fandom

Československý fandom je sdružení klubů přátel science fiction, které neformálně působí už od roku 1979, kdy vznikl první takový klub na MFF UK Praha. Ve svých prvních letech zajišťovalo sociální komunikaci fanoušků a příznivců science fiction a organizovalo vzájemnou výměnu SF kluby produkovaných samizdatů. V roce 1990 se toto fanouškovské SF hnutí legalizovalo jako občanské sdružení, následně přes dvacet let zaštiťovalo Akademii SF fantasy a hororu a dodnes od roku 1982 pořádá literární soutěž O cenu Karla Čapka, která se udílí na Československém národním conu tradičně nazývaném Parcon.

O projektu ABB Robot. Tady jsem doma.

Technologická skupina ABB v České republice spustila podporu série projektů k výročí 100 let od vzniku slova robot. Zaměřeny jsou na podporu umění, literární tvorby, vzdělání a veřejnou debatu o roli nejvyspělejších technologií v našem životě. Více o projektu zde.

Doporučení:
Share

Napsat komentář