Začátek ságy rodu Floriů

Sicilsti lvi
Italská rodina Floriů od začátku 19. století do poloviny 20. století vládla Sicílii. První díl velkolepé ságy ukáže počátky impéria a zároveň i odvrácenou stranu bohatství a úspěchu. Muži i ženy rodu byli cílevědomí, neústupní a toužili dosáhnout všeho, co si zamanuli.

Mezinárodní bestseller sleduje vzestup proslulé italské dynastie Floriů od skromných začátků až na vrchol přísné hierarchie uzavřené sicilské společnosti.
Od začátku 19. do poloviny 20. století rodina Floriů prakticky převzala vládu nad Sicílií. Floriovi byli cílevědomí, ambiciózní a odhodlaní stát se bohatšími a mocnějšími než kdokoliv jiný.
Paolo a Ignazio Floriovi odchází ze zemětřesením zničené Bagnary do Palerma s úmyslem uskutečnit svůj sen o lepším životě a v sicilském městě si otevírají krámek kořením a koloniálním zbožím. Po Paolově předčasné smrti přebírá Ignazio vedení. Během deseti let dokáže ztrojnásobit hodnotu podniku a zároveň vzdělává Paolova syna Vincenza v otázkách obchodu a podnikání. A když se Vincenzo ve třiceti stává výhradním dědicem rodinného podniku, rozhoduje se expandovat dál.
Vincezo podřizuje osobní život, rodinu i vztahy vyšším cílům a koloniál úspěšně přetváří do obchodního impéria. Kupuje vinice a tabákové plantáže, proniká do rybolovu a konzervárenství, těžby síry i bankovnictví, zakládá obchodní společnosti, navazuje kontakty ve Velké Británii a Spojených státech a stává se dokonce italským senátorem. Jméno Florio brzy vzbuzuje respekt po celém Palermu.
Příběh o vizionářství, obchodním talentu, dravosti, železné vůli a neústupnosti Floriových – mužů i žen – vypráví také odvrácenou stranu úspěchu: závist, intriky, frustrace, oběti v osobním životě. Muži v této rodině jsou tvrdohlaví a cílevědomí, arogantní, sukničkářští – ale také geniální. A ženy nezaostávají. Dožadují se emancipace respektu a uznání a odmítají být jen matkami, zhrzenými manželkami a milenkami.
Ve velkolepém příběhu se snoubí témata boje o moc, chtíče a odplaty se snahou překonat překážky a dosáhnout na víc, než co člověku nadělil osud – ať to stojí, co to stojí.

Ukázka z knihy

Zemětřesení je sykot, který se zrodí z moře a vklíní se do noci. Bobtná, narůstá, promění se v dunění, jež protrhne ticho.
Lidé v domech spí. Některé probudí cinkání nádobí, jiné, jakmile začnou třískat dveře. Ale všichni už jsou na nohou, když se chvějí zdi.
Bučení, štěkot psů, modlitby, nadávky. Hory ze sebe setřásají kameny a bláto, svět se převrací.
Záchvěv dorazí do contrady Pietraliscia, popadne základy jednoho stavení, zuřivě s nimi zacloumá.
Ignazio otevře oči, ze spánku ho vytrhlo chvění, jež otřásá zdmi. Nad sebou má nízký strop, který jako kdyby na něj padal.
Není to sen. Je to ta nejhorší možná skutečnost. (str. 11)

Ohlasy na knihu

Výborný román, velký příběh a velká literatura. Styl je zároveň decentní i energický, plný vášně a romantiky.

–  Libero

Kniha popisuje život Floriových na pozadí historických událostí a přenáší čtenáře do fascinujícího světa silných osobností.

– La Lettura

Byl jsem do knihy tak strašně zabraný, že mi uletělo letadlo, i když jsem seděl přímo před nástupní bránou. Myslím, že lepší doporučení dát nemůžu.

– Il Fatto Quotidiano

Legendární rodina se strhující historií.

– Vanity Fair

Sicilští lvi

Sága rodu Floriů I
Autorka: Stefana Auci
Přeložila: Alice Flemrová

Počet stran: 448
Vazba: vázaná
Formát: 135×206 mm
ISBN: 978-80-7625-098-7
Doporučená cena: 399 Kč

 

Knihu Sicilští lvi vydalo nakladatelství Metafora. Můžete si prolistovat ukázku.

O autorce

Stefania Auci žije v Palermu a působí jako speciální pedagožka. Psala příspěvky pro literární blogy a je autorkou románů pro ženy.


Nakladatelství Metafora bylo založeno v roce 2001 a od té doby vydalo několik set titulů všech žánrů. K vydaným beletristickým titulům patří mimo jiné knihy Dana Browna, bestseller Jíst, meditovat, milovat či knihy islandské autorky Yrsy Sigurdardóttir. V lednu 2019 spojila Metafora síly s Nakladatelským domem Grada a společně budou dále pokračovat ve vydávání krásných i poučných knih.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeSicilští lvi
Sága rodu Floriů I

Auci, Stefana

Metafora, 2020

Napsat komentář