Polaroid stále IN?

instantni-foto-instantne-nahled
Pokud vás stejně jako mě napadne pod pojmem „instantní“ pouze polévka nebo kaše, pak pozor, instantní může být kde co – třeba i fotografování. Jestliže vám to přijde jako nesmysl, pak si vzpomeňte na slavné polaroidové snímky, které byly díky speciálnímu aparátu ihned po vyfocení k odběru.

Jedinečná příručka odhalující tajemství a kouzlo instantní fotografie.
Instantní fotografie je fenomén, který dobyl již několikrát celý svět. Polaroidy a možnost rychlého vyvolání snímků s sebou přinesly okamžitou odměnu pro fotografy, kteří mohli plody své práce vidět během několika sekund od stisknutí spouště. Člověk by čekal, že v době digitálního fotografování instantní fotoaparáty zaniknou. Opak je pravdou. Ať už je to otázka retro stylu, stále větší lidská potřeba nahrazovat digitální výstupy fyzickými, nebo prostě jen dobrý pocit z toho držet fotografii v ruce, instantní fotografie zažívá další renesanci. Tato kniha Jiřího Folty vás provede okouzlujícím světem okamžité fotografie.
Naučíte se: jak funguje instantní fotoaparát a co na okamžitou fotografii budete potřebovat, v čem se instantní fotografie liší od té digitální, jak si vybrat ten správný fotoaparát, jak s instantními fotoaparáty exponovat a ostřit, základy kompozice v instantní fotografii a její formáty, jak nakládat s hotovými snímky a mnoho dalšího.

Ukázka z knihy

instfotoukazka

Pokračujte ve čtení ukázky.

Instantní fotografie instantně

Autor: Jiří Folta

Počet stran: 76
Vazba: brožovaná
Formát: 210×254 mm
ISBN: 978-80-7413-424-1
Doporučená cena: 200 Kč

 

Knihu Instantní fotografie instantně vydalo nakladatelství Zoner Press.


Nakladatelství Zoner Press se zaměřuje na překladové a původní české publikace. V roce 2007 byla nabídka vydavatelství rozšířena o řadu oblíbených knih Naučte se kreslit… a v roce 2008 o fantasy žánr v edici Zoner Fantazie a populární publikace s japonskou mangou a komiksy, které vychází pod logem Zoner Manga. Pro vydavatelství jsou velmi inspirativní webové diskuse, názory, tipy a přání čtenářů, které probíhají na Facebooku Manga Zoner, kde jsou stále nové aktuální informace.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeInstantní fotografie instantně

Folta, Jiří

Zoner Press, 2020

Napsat komentář