Patricie

Militka_Patricie
Patricie je zvláštní bytost. Vypadá na třicet let, ale prý je jí víc. Moc jí to nevěřím. Aspoň moje oči věřit odmítají. Přečtěte si povídku Patricie. Třeba se vám bude líbit.

Mám pocit, že mě v Janských Lázních rozebrali na jednotlivé součástky a zase poskládali zpět. Jen si nejsem jistá, zda se jim podařilo vrátit vše na původní místo a jestli jim nějaká věcička náhodou nepřebývá.
Sotva lezu, nemám elán. Možná mě omámili vzduchem, vodou nebo nějakou magií.
Patricie je krásné jméno. Patří nádherné ženě plné života.
Má super postavu, štíhlý pas, dokonalé nohy, jiskru v očích, milý obličej. Je prostě sexy. Ještě ke všemu je milá a inteligentní.
Trochu jsme se začaly kamarádit před třemi roky. Při prvním terapii mi bylo jasné, že je odborník ve své práci. Její profese zní: fyzioterapeutka. Pro letošní pobyt jsem si ji rezervovala.
Mimo jiné mě učila, jak správně chodit po schodech. Vysvětlila nejen každý pohyb, ale hlavně každé zatnutí svalů, přenesení váhy, kdy se odrazit a postoupit o schod výš. Patrně pod vlivem této podrobné instruktáže mi najednou při chůzi vyskočila levá noha o nepatrný kousek výš. Přes moji veškerou snahu byla po výměně kyčelního kloubu stále ve špatném postavení. Proto neměla sílu, nebylo možné se o ni naplno opřít. Teď se mi vykračuje mnohem lépe a snadněji, noha má stejnou sílu jako pravá. Člověk se stále učí.
Díky tomu, že mám Patricii, moje výsledky celé lázeňské terapie se projevují výborně. Její práce je úžasná. Nejen že umí skvěle nabudit všechny svaly a šlachy, aby začaly pracovat tak, jak mají. Poslední dvě setkání probíhala v duchu mačkání určitých bodů. Začal mi tělem běhat nějaký špión, který hledal postižená místa. Občas mi zacukal nohama, nebo jen kolenem, někde se zavrtal víc, až to zabolelo. Vydával signály. Zmapoval celé tělo a skončil okolo levé kyčle.
Tam se držel a makal. Nevím přesně, co dělal, ale vím, že to dělal pořádně.
Když byla procedura hotová, šla jsem na pokoj, přímo se vznášela. Celé odpoledne mě čekal odpočinek na Nirváně s úsměvem na rtech. Na poslední hodině s Patricií jsme zopakovali hru na špióna. Nastalo zase cukání v různých svalech a kloubech, špión se snažil a mapoval o sto šest. Tohle umí opravdu málokdo.
Cítím se jako znovuzrozená. Nic mě nebolí, nic nechci, jsem spokojená a unavená. Těším se domů, ale doufám pevně, že se příští rok vrátím. Všichni mě proklepnou a budu zase jako nová. Možná i omládnu. Nijak mě netíží věk. Hlavně když se mohu hýbat bez bolesti.

Milá Patty,
děkuji Ti za Tvou péči. Jsi výborná ve své profesi i jako člověk. Přeji Ti v životě hodně lásky, spokojenosti a dobrého životního partnera.
Díky za všechno.
Tvá vděčná Hana

Hezký večer, Hani,
teď jsem konečně přečetla tu krásnou povídku, za kterou se slzami v očích moc děkuji. Jsem tak dojatá… Napsala jsi to opravdu moc hezky, až si říkám, jestli to není přehnané. ;-) Tolik chvály si snad ani nezasloužím. :-P
Po večeři Ti přepošlu své fotky a budeš je moci použít. Jestli jednu nebo víc, to už nechám na Tobě. ;-)
Věř mi, že takovou radost mi nikdo nikdy neudělal, a já ještě jednou moc a moc děkuji.
Jsi úžasný človíček, nádherná žena, jsem moc ráda, že jsem měla tu čest Tě v životě poznat.
Přeji Ti, abys odjela z lázní plná síly, energie, a ač po smutné události, plná touhy žít naplno a znovu!!!
Hodně zdraví!
Tvoje kamarádka a terapeutka Patty :-) :-) :-)

Patricie


Hana Militká

militkaAbsolventka JAMU, pochází z Hradce Králové. V Brně studovala obor herectví v ročníku spolu s Nikou Brettschneiderovou, Marcelou Večeřovou, Miroslavem Donutilem, Pavlem Zedníčkem, Františkem Horáčkem, Svatoplukem Skopalem, Pavlem Trávníčkem a dalšími. Stala se členkou divadla Husa na provázku.
V roce 1981 odešla se svým manželem do Prahy.
Spolupracovala s režisérem Jurajem Herzem na filmu Zastihla mě noc a na seriálu Wolfgang, s Jurajem Jakubiskem na filmu Frankensteinova teta, Perinbaba, s Jaromilem Jirešem na filmu Lev s bílou hřívou, s Janem Svěrákem na filmu Kolja, s Jiřím Krejčíkem a dalšími. Pro švýcarskou televizi ztvárnila roli Mileny Jesenské v němčině ve filmu Wer war Kafka, režie Richard Dindo, s Jaroslavem Soukupem točila seriál Policie Modrava.
Hostovala 31 let v Národním divadle.
Povídky z povětří vyšly v roce 2013, druhá tištěná kniha, detektivní román Záhadný šepot v roce 2015, i další detektivka Pronikavý smích roku 2016, detektivka Vražedný lov roku 2017.
Povídky z povětří byly vydány jako první elektronická kniha Hany Militké začátkem února 2016, poté vyšly romány VilmaSára a na podzim Jiří. Před Vánoci vyšel Kapitán Bartoš zasahuje 1 nazvaný Složitý případ. Začátkem roku 2017 se objevila kniha 13 povídek Pro Klub Knihomolů.
Druhý příběh detektivního románu Kapitán Bartoš zasahuje 2 nazvaný Ledový žár se objevil v březnu 2017 a téhož roku v květnu detektivní román Kapitán Bartoš zasahuje 3 s podtitulem Přicházím s deštěm.
V červenci 2017 vychází nová detektivní série nazvaná Velké případy kpt. Černé – první díl Čas nedoběhneš.
V říjnu roku 2017 se objevuje čtvrtý detektivní román Kapitán Bartoš zasahuje 4 s podtitulem Jednou mezi půlnocí.
V prosinci 2017 vychází pokračování série 13 povídek Pro Klub Knihomolů 2. Jedná se o povídky napsané pro magazín Klub knihomolů. Předmluvu vytvořila šéfredaktorka Alena Badinová.
Koncem ledna 2018 vychází elektronicky detektivní román ze série Případy kpt. Váchala 3 nazvaný Vzrušený šepot. Tváří obálky je herečka a modelka Nikol Nejedlíková, foto Ariana Bernard. Předmluvu vytvořil herec Pavel Zedníček. Tištěná kniha byla vydaná zjara roku 2015 pod názvem Záhadný šepot.
Druhý detektivní román ze série Velké případy kpt. Černé 2 nazvaný Nemilosrdná vášeň je netypický.
Román I Blázni chtějí žít I se objevuje v nabídce zjara roku 2018. Jedná se o napínavý román z hereckého a zpravodajského prostředí. Tváří obálky je Nikola Nejedlíková, foto Roman Albrecht.
Vzápětí vychází další detektivka Případy kpt. Váchala 2 – Pronikavý smích.
Následuje napínavá detektivka I Blázni chtějí žít II.
Poté spatřila světlo elektronického světa napínavá detektivka Případy kpt. Váchala 3 – Vražedný lov. Tváří obálky je herečka a modelka Nikol Nejedlíková, portrét vytvořil umělecký fotograf Bohuslav Hybrant.
V létě 2018 vychází Kapitán Bartoš zasahuje 5 – Láska nade vše.
V září se objevila kniha 13 povídek pro Klub knihomolů 3 – tentokrát s lehkým erotickým zabarvením.
Překvapivě se objevuje v říjnu 2018 Dívka s mašlí, čtení pro malé slečny.
Do konce roku 2018 se ještě objevila v elektronickém vydání detektivka – Případy kpt. Váchala – Travička zelená. Poslední knihou toho roku byl napínavý román nazvaný Ze Sýrie do Číny, inspirovaný služebními cestami autorčiných bratrů Jana a Jiřího Militkých.
Dvě detektivky, které vyšly původně elektronicky, se objevily i v tištěné verzi v nakladatelství Martina Koláčka E-knihy jedou. Jedná se o detektivní příběhy jedné řady: Velké případy kpt. Černé 1 – Čas nedoběhnešVelké případy kpt. Černé 2 – Nemilosrdná vášeň.
Začátkem března 2019 vychází kniha Kytička veršů. Přesně za měsíc se objevuje první díl z nové krimi série MONIQUE s.r.o. 1 s podtitulem Záhadné úmrtí. Vychází jak elektronicky, zároveň i tištěná. K otcovým narozeninám začátkem května vysílá do světa autorka svou knihu kreseb nazvanou Vášeň a nevinnost, své kresby doplnila příběhem. Začátkem dubna 2019 se objevuje i v tištěné verzi první díl nové krimi série MONIQUE s.r.o. 1 s podtitulem Záhadné úmrtí. Majitelé cestovní kanceláře musí řešit těžké problémy, dokonce jim zmizí klientka v Chorvatsku. Tato krimi série se vymyká běžným detektivkám, jednotlivé díly na sebe navazují. Některé zločiny se vyřeší až v dalších dílech. Tváří obálky je Ing. Jana Jemalová. Portrét vytvořil umělecký fotograf Bohuslav Hybrant, který napsal i předmluvu. V půlce května 2019 vychází druhý díl nové krimi série MONIQUE s.r.o. 2 s podtitulem Smrtelné nebezpečí. Koncem června 2019 se objevilo druhé vydání Povídek z povětří. Knížka je doplněná kresbami, které byly pro tyto povídky vytvořeny a do knihy patří. Jen je tehdejší nakladatel z nějakého neupřesněného důvodu odmítl otisknout. Nyní vychází v druhém vydání povídky kompletně.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeZáhadný šepot

Militká, Hana

Agentura KRIGL, 2015

zobrazit info o knizePronikavý smích

Militká, Hana

Agentura KRIGL, 2016

zobrazit info o knizeMonique s.r.o. 1
Záhadné úmrtí

Militká, Hana

Martin Koláček - E-knihy jedou

zobrazit info o knizeVelké případy kpt. Černé 2
Nemilosrdná vášeň

Militká, Hana

Martin Koláček - E-knihy jedou

zobrazit info o knizeVelké případy kpt. Černé 1
Čas nedoběhneš

Militká, Hana

Martin Koláček - E-knihy jedou

zobrazit info o knizeNečekané dědictví
Monique & Lucy s.r.o. 3

Militká, Hana

Martin Koláček - E-knihy jedou, 2019

zobrazit info o knizeVelké případy kpt. Černé 3

Militká, Hana

Martin Koláček - E-knihy jedou, 2019

zobrazit info o knizeNezačínej zas
Monique & Lucy s.r.o. 4

Militká, Hana

Martin Koláček - E-knihy jedou, 2019

zobrazit info o knizePovídky z povětří

Militká, Hana

Agentura KRIGL, 2013

zobrazit info o knizeVražedný lov

Militká, Hana

Agentura KRIGL, 2017

Napsat komentář