Útěk z Temného domu

temnydumnahled
Někdy stačí okamžik a náš život se změní k nepoznání. Matěj přišel o mámu a brášku při autonehodě a pak to s ním šlo z kopce. Horší už to snad být nemohlo – dokud se neocitl v Temném domě…

Temný dům je děsivé místo.
Není to obyčejná polepšovna.
Stojí uprostřed mrtvého lesa.
Nesmí se v něm mluvit.
Ztratíte v něm jméno.
Dělají se v něm tajemné pokusy.
A děti mizí…
V napínavém příběhu doprovázíme Matěje, chlapce, který se odtud rozhodl utéct. Jenže z temného domu se utéct nedá… Odvaha, důvěra, touha a láska zazáří nejjasněji, až bude kolem největší tma.

Ukázka z knihy

Kdysi viděl v televizi film o tsunami, takže věděl, že než se vám převrátí během okamžiku život vzhůru nohama, předchází tomu pár menších varovných událostí. V případě tsunami to bylo zemětřesení. Také zmizí voda. Moře si ji stáhne z pobřeží, je to jako hluboký nádech před tím, než moře sfoukne město z pevniny. Zvířata utečou, ptáci uletí. A pokud budete pozorní, všimnete si všech těch věcí, které vám dávají najevo, že se něco děje, a třeba si zachráníte holou kůži. A nebo taky ne.
Bylo to podobné jako stát na pláži a pozorovat, jak voda mizí v dáli. Zemětřesení způsobilo, že se talíře ocitly na zemi, že se prolomila dvířka kuchyňské linky tou strašnou silou, kterou způsobil vztek mezi dvěma lidmi. Matěj to sledoval. Tonda, jeho bratr, plakal a dokonce vyběhl z domu a chvíli utíkal za otcovým autem, po chvíli se vrátil domů. A matka zuřila, rozbíjela věci a pak už jen seděla a brečela a na slova či dotyky svých chlapců nereagovala.
Pak se opila a usnula.

Ukázka pokračuje…

Temný dům v mrtvém lese

Autor: Jan Sviták

Počet stran: 248
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-906872-3-3
Doporučená cena: 300 Kč

 

 

Knihu Temný dům v mrtvém lese vydalo nakladatelství Vedrusa.

Jan Sviták

Jan Sviták se narodil v roce 1983. Je povolaný malíř, teoretický horolezec a příležitostný šašek. Píše pro děti i dospělé. Více na autorových stránkách.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeTemný dům v mrtvém lese

Sviták, Jan

Vedrusa, 2019

Napsat komentář