Romány plné humoru, lásky a porozumění

Romany-plne-lasky-a-humoru
Humorné příběhy plné lásky, porozumění a pozitivní energie představují ideální četbu na letní dny. A nezáleží na tom, zda je trávíte u moře, na chalupě či doma. Stačí se začíst a nechat se unášet romány se sympatickými hlavními hrdiny.

David Adámek napsal originální a humorný román, jehož ústřední postavou je právě počaté dítě. To nejenže komentuje svět kolem sebe, ale zároveň si dělá výlety do prehistorie.

Originální, vtipné a milé vyprávění, jak by vnímalo svět dítě, kdyby mohlo přemýšlet již od okamžiku početí a ještě navíc si „odskakovat“ do evoluční prehistorie, odpovídající stupni jeho vývoje. Knížka, jež se odehrává z větší části mimo reálný svět, ve fantazii ještě nenarozeného dítěte, je originálním a úsměvným příběhem, který určitě pobaví nejenom nastávající maminky, ale i jejich partnery či další děti, zkrátka každou rodinu, která očekává příchod nové ratolesti.

Ukázka z knihy

Dnes je velmi zvláštní den, mezi námi se objevil kluk s velkou chutí do života.
Zatím nemá své jméno ani tělo a nikdo o něm neví.
Objevil se náhle a nečekaně, když si o něm maminka s tatínkem povídali.
Byl to pro něj zcela nový pocit.
Ještě před nějakou chvílí prostě neexistoval, a když člověk neexistuje, tak se mu docela blbě žije.
„To ví přeci každý,“ řekl si hlasitě a ještě chvilku přemýšlel, jestli vůbec chce být. Bylo to ale docela jednoduché rozhodování, protože každý je přeci na světě rád.
„Tak už jsem se rozhodl, chci se stát opravdovým klukem,“ řekl nahlas a rozhodně.
Když to dořekl, slyšel, jak se maminka s tatínkem směje, protože jim tím udělal opravdovou radost.
„Dostaneš kopačky,“ slyšel tatínka.
„Nebo baletní sukýnku,“ povídá maminka. (str. 9)

Ukázku poskytlo nakladatelství Formal Group.

Největší dobrodružství

Autor: David Adámek

Počet stran: 88
Vazba: vázaná
Formát: 130×200 mm
ISBN: 978-80-88287-13-1
Doporučená cena: 220 Kč

 

Knihu Největší dobrodružství vydalo nakladatelství Formal Group. Přečtěte si naši ukázku.

O autorovi

David Adámek je absolventem Katedry kybernetiky a příležitostný herec. Věnuje se psaní všeho druhu, maluje a sportuje.

Informace byly čerpány z autorových stránek.

————————————————

Hlavní hrdina Tom se straní lidí a rád si užívá samotu. Využije možnosti opustit Zemi a stát se astronautem. A zatímco si užívá své samoty, dojde k propojení jeho osudu s rodinou Ormedorových a to vše změní…

Thomasovi je něco přes čtyřicet a je rád sám, co nejdál od ostatních lidí a jejich problémů. Proto, jakmile se mu naskytne příležitost opustit Zemi, chopí se jí. V den, kdy zemře David Bowie, se z Thomase stane astronaut major Tom, první člověk, který se vydal na Mars. Vzdaluje se Zemi a užívá si tolik vytouženou samotu. Ale „náhodou“ se jeho osud protkne s životy členů rodiny Ormerodových a Thomas poznává maličkou šedovlasou Gladys a její vnoučata, patnáctiletou starostlivou Ellie a desetiletého Jamese, malého nadějného vědce. A tím se pro majora Toma úplně všechno změní. Otevírá se před ním lidský příběh plný nečekaných zvratů, humoru, lásky a odpouštění.

Ukázka z knihy

Vraťme se v čase do kina, které už dávno není takové, jaké kdysi bývalo. Chlapec a jeho tatínek vcházejí do tmy. Chlapec tiskne k hrudi pytlík čokoládových bonbonů a kelímek s popcornem. Tatínek pevně svírá jeho rameno a vede ho uličkou po lepkavém koberci. Film ještě nezačal, ale sedící lidé už sledují reklamy a jejich obličeje zalévá bledé světlo. V černém prostoru mezi plátnem a diváky se vinou vzhůru proužky cigaretového dýmu a vzájemně se proplétají. Z plných řad zaznívají tlumené hlasy a šepot.

Major Tom a modrý anděl

Autor: David Barnett
Přeložila: Jana Žlábková

Počet stran: 469
Vazba: vázaná
Formát: 115×190 mm
ISBN: 978-80-7593-069-9
Doporučená cena: 369 Kč

 

Knihu Major Tom a modrý anděl vydalo nakladatelství Pavel Dobrovský – BETA.

O autorovi

David M. Barnett je spisovatel a novinář. Žije v západním Yorkshiru. Na počátku své kariéry pracoval pro místní noviny a potom se stal nezávislým novinářem a začal psát články pro většinu národních britských deníků. Je autorem kriticky laděné série knih o Gideonu Smithovi, které vydalo nakladatelství Tor Books. Jsou to fantaskní příběhy odehrávající se za viktoriánských časů. David Barnett zároveň učí na částečný úvazek na fakultě žurnalistiky na Leeds Trinity University. Narodil se v roce 1970 ve Wiganu v hrabství Lancashire a jeho manželka Claire je také novinářka. Mají dvě děti, Charlieho a Alici.

Zdroj informací: nakladatelství Pavel Dobrovský – Beta

————————————————

Gilian Hicková se rozhodla, že se stane veterinářkou. Po vystudování školy zjistila, že její představa o tomto povolání je na hony vzdálená realitě. Humorem sobě vlastním se však postaví všem výzvám a o zajímavé příhody nemá nouzi.

Přežije mladá veterinářka na irském venkově? Jedině se smyslem pro humor! Prostě James Herriot v sukních!
Ať už kastruje koně v Dublinu nebo odřezává rohy skotu na wicklowském venkově, zachraňuje zraněné kočky před podvraťáky nebo se potýká se zdrogovanými hlídacími psy, veterinářku Gillian Hickovou humor nikdy neopouští. A právě její neutuchající smysl pro humor se promítá do této knihy, jež je jakýmsi záznamem náročných situací, se kterými se v práci jako čerstvě promovaná veterinářka setkává. Nejen že musí pomoci zvířatům od jejich neduhů, ale musí se vypořádat i s „lidskými“ nástrahami v podobě dohazovačských matek nebo šovinistických farmářů, nemluvě o chlapících, kteří se neustále ptají: „A kde je ten opravdickej veterinář?“
Humorem a energií nabitá sbírka příhod jedné neohrožené mladé veterinářky v Irsku.

Ukázka z knihy

Nezbývalo než počkat, až anestetikum začne působit. Pokusila jsem se ticho prolomit nezávaznou konverzací, ale vlastně jsem nevěděla, co říct. „Nejsi dneska ve škole, Eddie?“
Trucovitý pohled. „Je to jen hromada kravin.“
Zkusila jsem to ještě jednou. „Jak dlouho už máš Anta?“
„Dost dlouho.“
„A odkud ho máš?“ (str. 10)

Veterinářka

Autorka: Gillian Hicková
Přeložila: Věra Kovářová

Počet stran: 248
Vazba: vázaná
Formát: 138×208 mm
ISBN: 978-80-7565-498-4
Doporučená cena: 298 Kč

 

Knihu Veterinářka vydalo nakladatelství Jota. Nezapomeňte si prolistovat ukázku.

O autorce

Gillian Hicková se narodila v Dublinu a uplynulých sedm let provozovala zvěrolékařskou praxi tam i v okrese Wicklow. Pracuje také pro Irský modrý kříž. S manželem, třemi dětmi a smečkou čtyřnohých společníků žije v okrese Wicklow, kde má svou veterinární kliniku. Veterinářka je její první kniha.

Zdroj informací: nakladatelství Jota

————————————————

Ulla Rita obětovala celý svůj život péči o děti a svého manžela upoutaného na lůžko. Po jeho smrti konečně začíná žít, schází se s kamarádkami, učí se jazyky či chodí na jógu. Jen její děti nemohou skousnout, že se jejich matka nechová ve věku čtyřiasedmdesáti let jako chátrající vdova.

Ulla Rita žila spořádaný život. Vedla soukromou stomatologickou ordinaci, vychovala dvě děti a více něž desetiletí se svědomitě starala o manžela upoutaného na lůžko. Když její cholerický muž se sklony k alkoholismu zemře, pomyslí si 74letá Ulla jediné: Konečně! S nadšením a elánem vyhledá a obnoví stará přátelství a začne si užívat každý den tak, jako by byl ten poslední. Navštěvuje jazykovou školu, jógu pro seniory a objevuje bary v Helsinkách. Nesplňuje tak představy svých dospělých dětí, které čekaly, že se z matky stane životem zkoušená vdova čekající na vlastní smrt, a tak se její nově nabytou chuť do života snaží všemožně krotit. To ale ještě netuší, že ta největší změna je teprve čeká. Naštvaná vdova je neskutečně zábavný a místy dojemný příběh o tom, jak se milostný život a přátelství s přibývajícími roky proměňují. S hřejivým vtipem a ostrým sarkasmem Lindgrenová zkoumá, co přináší sedmdesátý rok života ve světě, kde kolonky dotazníků končí kategorií 65+.

Ukázka z knihy

Hubeňourovi, jehož ruce neznaly celou pravdu o mých pěkných ňadrech, jsem za pochvalu poděkovala. „Ale co takhle, že byste na mě nešahal,“ dodala jsem a odtrhla mu ruce z prsou jako zkušená vychovatelka, která v mateřské školce sundá pětiletému capartovi packy z kamarádova balonku. Můj nápadník si zakvedlal naslouchátkem a přesunul se k dalšímu poprsí. (str. 8)

Naštvaná vdova

Autorka: Minna Lindgrenová
Přeložil: Vladimír Piskoř

Počet stran: 256
Vazba: vázaná
Formát: 155×214 mm
ISBN: 978-80-7597-425-9
Doporučená cena: 349 Kč

 

Knihu Naštvaná vdova vydalo nakladatelství XYZ. Nezapomeňte si přečíst ukázku.

O autorce

Minna-Liisa Gabriela Lindgrenová je finská autorka a novinářka, kterou proslavila zejména její humorná detektivní série odehrávající se v domově důchodců Podzimní háj. Můžete si přečíst naši recenzi na knihu Babičky: Den zkázy. První dva díly se dostaly do finského žebříčku bestsellerů. Práva k vydání byla prodána do několika světových jazyků včetně angličtiny.

Zdroj informací: Albatros Media


Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete tyto knihy a mnoho dalších za skvělé ceny.

Která z dnes představených knih vás nejvíce zaujala? Napište nám svůj názor v komentářích.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeNejvětší dobrodružství

Adámek, David

Formal Group, 2019

zobrazit info o knizeMajor Tom a modrý anděl

Barnett, David M.

Pavel Dobrovský – BETA, 2019

zobrazit info o knizeVeterinářka

Hicková, Gillian

Jota, 2019

zobrazit info o knizeNaštvaná vdova

Lindgrenová, Minna

XYZ, 2019

Napsat komentář