Osudové setkání v japonském parku

Rikal jsem mu Kravata
Cenami ověnčený a do řady jazyků přeložený román spisovatelky s českými kořeny se odehrává v Japonsku a jeho hlavním hrdinou je mladý muž, který se vyhýbá kontaktu s lidmi. Jeho dosavadní způsob života změní jedno nevinné setkání v parku…

Poetický příběh, rozdělený do 114 velmi krátkých kapitol, vychází ze setkání dvou společenských outsiderů různých generaci na lavičce v parku. Odehrává se v současném Japonsku a vypráví především příběh dvacetiletého mladíka Hira Taguchiho. Hiro je tzv. Hikikomori, vyhýbá se kontaktům s ostatními lidmi. Před dvěma roky se zamknul ve svém pokoji. Ven vychází pouze, když jde do koupelny nebo si potají bere jídlo, které mu za dveřmi nechává matka. Když se jednoho únorového rána odhodlá znovu vyjít z domu, vydá se do parku, posadí se na lavičku, pozoruje okolí a přemýšlí. Život mu změní až setkání s mužem, který se posadí na protější lavičku.

Říkal jsem mu Kravata

Autorka: Milena Michiko Flašar

Počet stran: 160
Vazba: vázaná
Formát: 115×190 mm
ISBN: 978-80-7593-052-1
Doporučená cena: 249 Kč

 

 

 

Knihu Říkal jsem mu Kravata vydalo nakladatelství Pavel Dobrovský – BETA.

O autorce

Milena Michiko Flašar se narodila v roce 1980 v Rakousku japonské matce a rakouskému otci, jehož předkové pocházeli z Čech. V současnosti žije ve Vídni. Kniha Říkal jsem mu Kravata získala celou řadu literárních ocenění a byla přeložena do mnoha jazyků. Divadelní adaptace textu byla uvedena v Maxim Gorki Theater v Berlíně. Podle knižní předlohy vznikla také rozhlasová hra.


Nakladatelství Beta bylo založeno v roce 1993. Za dobu svého působení uvedlo na český trh na 800 titulů různých žánrů a řadí se tak mezi přední české nakladatelské domy. Věnuje se především knihám zaměřeným na rozvoj osobnosti, dále vydává ezoteriku a nově také náročnější beletrii. V portfoliu nechybí témata historická nebo militaria a opomenout nelze ani bohatě vypravené, obsahově poutavé obrazové publikace, s nimiž se nakladatelství Beta úspěšně prezentuje laické i odborné veřejnosti.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeŘíkal jsem mu Kravata

Flašar, Milena Michiko

Pavel Dobrovský – BETA, 2019

Napsat komentář