Krásy přírody

krasy-prirody
S dnes představovanými knihami se o prázdninách rozhodně nudit nebudete. Pro každého je zde něco: atlas zvířat, krásně ilustrovaná dětská encyklopedie, velká kniha orchidejí a příručka, která vám dodá inspiraci na zřízení zeleninové zahrádky třeba i na malém balkonu.

Ucelený přehled české fauny přináší rozsáhlá publikace Atlas fauny České republiky od renomovaného českého zoologa Miloše Anděry.

Příručky umožňující ilustracemi nebo fotografiemi nahlédnout do rozmanitosti naší zvířeny mají u nás dlouhou tradici a jsou čtenáři stále vyhledávané. Většinou zobrazují různé zástupce fauny podle zoologického systému. V tomto atlasu autoři představují živočichy podle prostředí, ve kterých žijí. Na 263 barevných tabulích je zachyceno téměř 2100 druhů, rozdělených do kapitol o lesích, horách, stepích, otevřené kulturní krajině, mokřadech, stojatých i tekoucích vodách, skalách a sutích, podzemních prostorech, městském prostředí a v neposlední řadě i o plochách člověkem zdevastovaných. Připojen je i přehled „vzácných“ ptačích hostů, kteří čas od času na naše území zavítají. Na začátku jednotlivých kapitol je uvedena základní charakteristika každého prostředí (vegetace, charakter fauny, výskyt v podmínkách ČR), po níž následují obrazové tabule s typickými druhy. Jejich výběr zahrnuje formy známé i neznámé, běžné i vzácné a chráněné. Zatímco u obratlovců jsou pominuty pouze druhy objevující se u nás zcela výjimečně, u mnohem početnějších bezobratlých byly vybrány druhy nejčastěji se vyskytující nebo pro daný typ prostředí typické či jinak významné a také snadněji v přírodě pozorovatelné. Stručný doprovodný text popisuje hlavní určovací znaky jednotlivých druhů či jejich vývojových stadií (i hlasových či jiných projevů, které mohou napomoci k jejich rozeznání v přírodě), zbarvení, výskyt v ČR a případně další obývaná stanoviště. Kniha je určena širokému okruhu čtenářů od studentů středních a vysokých škol po ochránce přírody i laické zájemce o přírodu kolem nás.

Atlas fauny České republiky

Autor: Miloš Anděra

Počet stran: 668
Vazba: vázaná
Formát: 175×245 mm
ISBN: 978-80-200-2756-6
Doporučená cena: 650 Kč

 

Knihu Atlas fauny České republiky vydalo nakladatelství Academia.

 Ukázka z knihy

 atlas-fauny1atlas-fauny2

Prohlédněte si i zbytek ukázky

O autorovi

RNDr. Miloš Anděra, CSc. (*1947) je český zoolog, ochránce přírody, ekolog, pedagog, vědecký kurátor zoologických sbírek, spisovatel-publicista, dlouholetý pracovník zoologického oddělení Národního muzea v Praze, v letech 1988 až 2002 vedoucí tohoto oddělení.  Vydal přes 90 vědeckých publikací. Největší uznání získaly Encyklopedie naší přírody a Encyklopedie evropské přírody. Jako editor zajišťuje publikační řadu České názvy živočichů (Národní muzeum, dosud 12 svazků) a je autorem více než 100 populárně-naučných článků i řady knih, například o našich savcích či vyhubených a ohrožených zvířatech.
V listopadu 2008 získal Cenu ministra životního prostředí.

Zdroj: kosmas.cz

O nakladatelství

academia

Nakladatelství Academia vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966. V současné době zaujímá Academia svou ediční činností přední místo mezi nakladatelstvími České republiky. V edičním programu se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů. Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice

————————————————

Veselá a krásně ilustrovaná Velká kniha opeřené havěti od Yuvala Zommera přinese odpovědi na otázky ohledně přírody, které vám mohou zvídavé děti položit.

Chceš vědět, proč jsou plameňáci růžoví, proč papuchalk podupává nohama nebo kolikrát za sekundu mávnou kolibříci křídly? To budeš koukat… V knize se skrývají nejen odpovědi na tyto otázky, ale i spousta další zábavy. Dozvíš se třeba, čím se různí ptáci živí, jak vypadají jejich námluvy, nebo jak tažní ptáci poznají, že je čas vydat se na cestu za teplem. Poznáš množství barevných, podivných, obrovských i drobných ptáků z celého světa. Naučíš se, jak lze na výletech po ptácích pátrat jako detektiv. Svou přítomnost prozradí vypadlými pírky, skořápkami vajec, trusem nebo vývržky nestrávené potravy. Detektivní práce tě čeká i v knize – ptáci se budou snažit před tebou ukrýt jedno zvláštní vejce – a tvým úkolem ho bude hledat! A ještě něco! Máš také Velkou knihu drobné havěti o broucích, žížalách a jiných potvůrkách nebo Velkou knihu mořské havěti o malých i obrovských obyvatelích moří celého světa?

Velká kniha opeřené havěti

Autor: Yuval Zommer
Přeložil: Tomáš Kapic

Počet stran: 64
Vazba: vázaná
Formát: 240×340 mm
ISBN: 978-80-7529-740-2
Doporučená cena: 299 Kč

 

Knihu Velká kniha opeřené havěti vydalo nakladatelství Slovart.

Ukázka z knihy

velka-kniha-operene-haveti

Prohlédněte si i další ukázky

O autorovi

Yuval Zommer je londýnský ilustrátor a autor dětských obrázkových encyklopedií. Absolvoval obor ilustrace na London’s Royal College of Art. Pracoval v několika reklamních společnostech, zvítězila však jeho vášeň pro ilustraci a svůj talent začal uplatňovat ve tvorbě pro dětské čtenáře. Spolupracuje s londýnským nakladatelstvím Thames and Hudson Publishers, kde vyšly jeho vysoce ceněné dětské encyklopedie The Big Book of Bugs (2016, česky téhož roku jako Velká kniha drobné havěti), The Big Book of Beasts (2017, česky zatím nevyšlo) a The Big Book of the Blue (2018, česky jako Velká kniha mořské havěti).

Zdroj: carolinesheldon.co.uk

O nakladatelství

logo_www_Slovart

Nakladatelství Slovart bylo založeno v Praze v únoru 1994 a od té doby vydalo více než 2000 titulů. Vydává licenční knihy předních světových nakladatelů, ale i domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury.

————————————————

Krása orchidejí vás nemusí nadchnout pouze na výstavách. Rozšířené vydání knihy Orchideje České republiky na svých stránkách představuje různé druhy těchto křehkých květin, stejně jako zajímavé informace o jejich morfologii, růstu a výskytu.

Objevte kouzlo českých orchidejí ve druhém, rozšířeném vydání této výpravné celobarevné publikace! Na jejích stránkách zavedeme čtenáře do fascinujícího světa orchidejí, který udivuje rozmanitostí forem, nápaditostí životních strategií, pestrostí barev a tvarů, ale jenž je zároveň nesmírně křehký a zranitelný. Ojedinělost knihy spočívá v neobvyklém rozsahu obrazové části. U každého druhu nebo poddruhu je zachycen habitus rostliny, květenství, detail květu, biotop a v mnoha případech i plody rostliny.

Orchideje České republiky

Autor: David Průša

Počet stran: 240
Vazba: vázaná
Formát: 202×245 mm
ISBN: 978-80-264-2557-1
Doporučená cena: 590 Kč

 

Knihu Orchideje České republiky vydalo nakladatelství CPress.

Ukázka z knihy

orchideje-cr-1orchideje-cr-2

Prohlédněte si i zbytek ukázky

O nakladatelství

cpress

Nakladatelství CPress pružně reaguje na vzrůstající popularitu oborů v oblasti odborné a populárně-naučné literatury. Systematicky tak rozšiřuje svou knižní nabídku zejména v oblastech knížek pro nejmenší, cestování, historie a military, hobby, auto-moto, zdraví a životní styl, příroda a zahrada, umění a kultura a technika a věda. Nakladatelství je součástí společnosti Albatros Media.

————————————————

Každému, kdo by se rád věnoval pěstování vlastní zeleniny, a přitom nemá k dispozici zahrádku, se bude hodit kniha Vertikální zeleninové zahrádky. Užitečné rady a triky vám pomohou s vytvořením zeleninového koutku i v omezeném prostoru balkonu.

Toužíte po vlastnoručně vypěstované zelenině, ale zápasíte s nedostatkem prostoru? Využijte zeď a zábradlí balkonu, naskládejte záhony na terase nad sebe a vytvořte si vertikální zahradu!
Staré bedničky, košíky a nádobí se už zakrátko promění v zásobárnu vitamínů pár kroků od kuchyně. Bude se v ní dařit bramborám, okurkám, rajčatům i hrášku. Pár čerstvých jahod do jogurtu ke snídani a svěží mátové lístky na odpolední ledový čaj – to všechno zvládnete vypěstovat na pár metrech čtverečních. Stačí pár dobrých nápadů a už brzo si dopřejete první vlastní sklizeň.

Vertikální zeleninové zahrádky

Skvělé nápady do malého prostoru

Autoři: Michael Maag, Sibylle Maag, Rebekka Maag
Přeložila: Magdaléna Podmikálková

Počet stran: 96
Vazba: brožovaná
Formát: 169×212 mm
ISBN: 978-80-271-2242-4
Doporučená cena: 219 Kč

Knihu Vertikální zeleninové zahrádky vydalo nakladatelství Grada.

O nakladatelství

grada

Knihy s logem GRADA vycházejí v České republice již od roku 1991. V její produkci jsou tituly s právní tématikou, knihy ekonomické, tituly z oblasti financí a účetnictví, manažerské tituly, psychologické, zdravotnické, knihy s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví, knihy technické z nejrůznějších oborů a profesí. Tuto pestrou škálu doplňuje i naučně odborná literatura, která nabízí řadu publikací s velkým záběrem pro denní praktický život.


Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete tyto knihy a mnoho dalších za skvělé ceny.

Zajímáte se o přírodu, život v ní a její zušlechťování? Sdělte nám své názory v komentářích!

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeVertikální zeleninové zahrádky
Skvělé nápady do malého prostoru

Maag, Michael – Maag, Rebekka – Maag, Sibylle

Grada, 2019

zobrazit info o knizeAtlas fauny České republiky

Anděra, Miloš – Sovák, Jan

Academia, 2018

zobrazit info o knizeVelká kniha opeřené havěti

Zommer, Yuval

Slovart, 2019

zobrazit info o knizeOrchideje České republiky

Průša, David

CPress, 2019

Napsat komentář