Výchova naruby

Prirucky-pro-soucasne-i-nastavajici-rodice
Chtěli byste si někdy prohodit role a vyzkoušet si úlohu rodičů? Nyní máte šanci! Díky humorným a bohatě ilustrovaným „příručkám“ zjistíte, jak vychovat šťastnou a zdravou maminku, odnaučit ji kouřit či pohlídat dědečka a zabavit se u toho.

Péče o maminku je práce na plný úvazek! Nejdůležitější je mít šťastnou a zdravou maminku, ale jak toho dosáhnout? Humorné rady najdete v knížce pro celou rodinu.

Roztomilý humor výměny rolí šitý na míru dětem i rodičům!
Vychovat šťastnou a zdravou maminku je sice zodpovědná práce, ale hlavně je to velká zábava. Jen musíte vědět, jak na to. Na maminky je totiž potřeba dohlédnout. Tato knížka vám poradí, jak se hravě zapojit do maminčina rušného dne. Jak zajistit, aby se budila s úsměvem a správně se oblékala? Jak maminku zabavit při dlouhém čekání ve frontě u pokladny, aby nezlobila? Nezapomeňte maminku naučit správně uklízet! A také je třeba zařídit, aby měla dostatek pohybu Nejlépe několikrát denně.
Skvělá kniha, která zaručeně pobaví děti i dospělé.

Ukázka z knihy

Jak vychovat maminku 2

Jak vychovat maminku

Autorka: Jean Reaganová
Přeložila: Kristina Hlaváčková
Ilustroval: Lee Wildish

Počet stran: 32
Vazba: vázaná
Formát: 223×285 mm
ISBN: 978-80-271-2202-8
Doporučená cena: 229 Kč

Knihu Jak vychovat maminku vydalo nakladatelství Grada. Můžete se podívat na naši ukázku.

O autorce

Jean Reaganová se narodila v roce 1965 v Alabamě. Své dětství prožila v Japonsku a aktuálně žije v Salt Lake City. Na poli literatury se prosadila knížkami pro děti. Více o ní se dozvíte na jejích stránkách.

————————————————

Hlavní hrdinka Pepina Karásková se nemůže dočkat svého sourozence. Při pročítání knih zjistí, že by maminka neměla v těhotenství kouřit. Ta se ale cigaret nehodlá vzdá. Naštěstí má Pepina originální nápady a skvělé kamarády…

Už je to tutovka! Osmiletá Pepina Karásková se konečně dočká sourozence. Na takovou událost se musí připravit, a tak si pročítá knížku o tom, jak děti přicházejí na svět. Když zjistí, že maminka by neměla kouřit, aby miminku neublížila, poněkud se vyděsí. Cože??? A máma si klidně kouří, jako by se nechumelilo! Hned běží maminku poučit, jenže ta ji nebere vážně. Sice se tváří rozpačitě, ale cigaret se vzdát nehodlá. Ještě že Pepina má pár skvělých kamarádů, kteří přijdou s naprosto senzačním nápadem…
S textem svou barevností, pestrostí a mírně karikaturním pojetím souzní četné ilustrace Jany Chroustové.
Kniha je prvním titulem série o trampotách Pepiny Karáskové „Já se z toho picnu.“

Ukázka z knihy

Mami tipni to_ukazka1

Mami, típni to!

Já se z toho picnu
Autorka: Michaela Krýslová
Ilustrovala: Jana Chroustová

Počet stran: 80
Vazba: pevná bez přebalu
Formát: 150×180 mm
ISBN: 978-80-907187-6-0
Doporučená cena: 179 Kč

 

Knihu Mami, típni to! vydalo nakladatelství Cattacan.

O autorce

Michaela Krýslová (* 1961) už dělala kdeco – seděla za psacím strojem v kanceláři, rozvážela balíky novin po trafikách, běhala po městě s pošťáckou brašnou, prodávala losy (ty výherní, nikoli severská zvířata), učila angličtinu – až se nakonec uvelebila za výpůjčním pultem v knihovně, odkud už ji zřejmě nikdo nedostane. Vedle toho přeložila řadu knížek z angličtiny, většinou beletrii pro děti a mládež. Na psaní se vrhla až v posledních letech, a pokud zrovna neťuká do počítače další díl série Já se z toho picnu, tak bloumá po parku se svým kokršpanělem Dominikem.

Zdroj informací: Cattacan

 

O ilustrátorce

Jana Chroustová (* 1975) hrála hudbu v rádiu (teda z cédéček), lítala po veletrzích, prodávala v obchodě a přitom všem si malovala. Nyní je knihovnicí. Jako rozená knihomolka k tomuto povolání tíhla už odmala – ještě dnes nachází ve svých knížkách z dětství podomácku vystříhané kartičky, které sloužily k půjčování knížek sousedům. O knihovně napsala i detektivku s názvem Naivní detektivka z knihovny. Ilustrovala knížku Karla Poláčka Bylo nás pět, ale jinak maluje hlavně oleje na plátně. Její obrázky jsou k vidění na www.obrazkyproradost.cz.

Zdroj informací: Cattacan

————————————————

Tentokrát se zaměříme na jiného člena rodiny, a to dědečka. Zatímco maminku bylo potřeba vychovat, tak na dědečka se musí dát pozor. Opět se můžete těšit na knihu plnou zábavných rad.

Roztomilý humor výměny rolí šitý na míru dětem i rodičům!
Hlídat dědečka je sice zodpovědná práce, ale hlavně je to velká zábava. Jen musíte vědět, jak na to. Na dědečky je totiž potřeba dohlédnout. Tato knížka vám poradí, co dělat, aby se děda dobře bavil a ani chvilku se nenudil. Co mu připravit k svačině? Kde dědečka venčit? Jak ho obléknout? Jak a na co si s ním celý den hrát? Hlavně nezapomeňte dědovi ukázat louže! S pomocí této knížky zařídíte, aby byl dědeček spokojený a dobře se s vámi bavil. Dozvíte se i to, na co nutně potřebujete pastelky, žraloky a hromadu kečupu…
Skvělá kniha, která zaručeně pobaví děti i dospělé.

Ukázka z knihy

Jak pohlidat dedecka 1

Prohlédněte si naši ukázku.

Jak pohlídat dědečka

Autorka: Jean Reaganová
Přeložila: Kristina Hlaváčková
Ilustroval: Lee Wildish

Počet stran: 32
Vazba: vázaná
Formát: 225×287 mm
ISBN: 978-80-271-2203-5
Doporučená cena: 229 Kč

Knihu Jak pohlídat dědečka vydalo nakladatelství Grada.

O autorce

Jean Reaganová se narodila v roce 1965 v Alabamě. Své dětství prožila v Japonsku a aktuálně žije v Salt Lake City. Na poli literatury se prosadila knížkami pro děti. Více o ní se dozvíte na jejích stránkách.


Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete tyto knihy a mnoho dalších za skvělé ceny.

Která z dnes představených knih vás nejvíce zaujala? Napište nám svůj názor v komentářích.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeJak vychovat maminku

Reaganová, Jean

Grada, 2019

zobrazit info o knizeMami, típni to!
Já se z toho picnu

Krýslová, Michaela

Cattacan, 2019

zobrazit info o knizeJak pohlídat dědečka

Reaganová, Jean

Grada, 2019

Napsat komentář